Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakłócenia radia i cb-radia przez jedną z oryginalnych przetwornic od xenonów


Siwy21

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W imieniu swoim i brata proszę Was o pomoc. Otóż brat ma Audi B6 z oryginalnie montowanymi xenonami. Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że zakłócają one działanie cb i normalnego radia. I co dziwne po sprawdzeniu okazuje się, że zakłócenia powoduje tylko światło od strony pasażera. Dla sprawdzenia zamieniane już były zarówno przetwornice jak i żarniki. Zamieniane na nowe oryginalne i inne używane. Jednak to nie wszystko-ja z ciekawości zamontowałem w swojej B5 jakieś chińskie xenony hid. I co się okazało-u mnie był ten sam problem. A przecież inne auto, inne światła. I też tylko xenon od strony pasażera. Co może powodować te zakłócenia? Jak je wyeliminować? Czy to może sprawa instalacji elektrycznej,a może nasze Audi z xenonami już tak mają, że powodują takie zakłócenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te chińczyki co ja sprawdzałem to hidy cyfrowe slim, a te u brata to oryginalnie montowane lecz nie znam w tej chwili firmy. Ale myślę, że to na pewno nie wina samych przetwornic czy żarników bo tak jak pisałem to były sprawdzane różne inne żarniki i przetwornice zarówno oryginały jak i hidy. I na każdym zestawie xenon od strony pasażera bardzo zakłócał radia. Przy podłączeniu tylko xenona od kierowcy-problem nie istnieje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak B6 to zapewne palniki D1S i przetwornice Valeo 4-pinowe.

Jeśli piszesz że było wszystko zamieniane na nowe i używane i nadal zakłóca radio i CB to przyczyny nie szukałbym w palnikach i przetwornicach.

Raczej instalacja elektryczna tak jak piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy elektryk będzie w stanie tam pogrzebać i namierzyć co jest z tą instalacją czy to raczej głębszy problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaki elektryk.

Jak kumaty to znajdzie usterkę.

Można posłużyć się także tym CB.

Tylko na jakichś długich kablach.

Przykładać go w aucie w różne miejsca,może akurat trafisz na silne źródło zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn po prostu całe radio przykładać w różne miejsca i sprawdzać czy są różnice w zakłóceniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Może akurat trafisz gdzieś na silniejsze zakłócenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...