Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Vag pl

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

wydaje mi sie ze to zależy od laptopa , i jego konfiguracji i parametrów bo na xp powinno latać a jest tak samo jak na 7ce

Opublikowano
  • Autor

mam juz dosc chce kupic nowy kabel !

Moze ktos mi polecic jakis kabel z allegro ?

dzieki

Opublikowano

zagdaj do Siemena on chyba ma porządne kable ale koszt chyba ok 150zl

Opublikowano

Chłopaki nie wiem czy coś zrobiłem, ale udało się :decayed: Jak wczoraj się męczyłem cały dzień z podłączeniem vaga (wyskakiwał mi interface not found) i podkreślę że robiłem to na wirtualnym Windowsie XP. Dziś podchodzę, podłączam, patrze a tu wszystko śmiga :banan: Z radości od razu zaje*ałem pełnego FIS'a :banan::banan:

Próbujcie może pod innymi portami USB, zmieniać COM albo przeinstalujcie sterowniki :wink: Powodzenia życzę :grin:

Opublikowano

problem w tym ze u nas nie ma jak zmienic coma bo sie nie doinstalowuje

---------- Post dopisany at 08:58 ---------- Poprzedni post napisany at 06:30 ----------

żeby było śmieszniej na Pc działa ok jest w porządku, na starszym laptopie HP 625 tez sie na 7 mce zainstalowało tak jak być powinno na na moim ultrabooku toshiba nie idzie zainstalować poprawione

WGRAJ.org fotke,hosting zdjęć,upload fotek,wgrywanie zdjęć na aukcje oraz fora

teraz niby cos sie zaczęło dziać z kable na porcie com 3 w programie ale w ustawieniach jest port com 1 , jak przestawię w ustawieniach na port com 3 tak jak w programie to wywala ze nie dziala port com

69e77f851de7f608m.jpg

Opublikowano

Co do Vag-COma to próbowałem u siebie na Win7 kilka wersji - nie odpalał się sam program.

Co do "widzialności" samego kabla, to z waszych opisów i screenów wynika że problem leży w instalacji sterowników do FTDI

Opublikowano

rav85 na screenach widać że już komp znalazł ci poprawnie kabel, teraz musisz go z com10 przesunąć na com1-com4 i taki sam ustawić w vagu. Czas opóźnienia dla portu masz przesadzony daj na 5. Źle masz też ustawiony VCDS dla kabla Viakena.

Start Baod: 9600

Blk Int: 110

Char int: 3

KP2 Time: 55

Opublikowano

dzięki za podpowiedz , myk w tym ze już mam przestawiony na com 1 w menadżerze urządzeń i wtedy kabel w programie vcds lite wykrywa poprawne rozpoznanie - takie jak na zdjęciu powyżej jako com 3 na pozostałych portach com z programu nie działa , jak przestawię na com 3 w menadżerze urządzeń i zrobię test w vcds lite na tym samym porcie com 3 to jest blad dostepu

Opublikowano

Niektóre laptopy czy notebooki mogą mieć te pierwsze porty com zarezerwowane na jakieś urządzenia, może tu jest konflikt.

Opublikowano

W Vag-Com oraz w Menadżerze urządzeń musi być ustawiony ten sam port COM.

Najpierw w Menadżerze urządzeń ustaw port COM 1,2,3, lub 4 (wybierz ten przy którym nie ma informacji w użyciu).

Jeżeli po zamknięciu Menadżera uruchom ponownie komputer.

Po ponownym uruchomieniu sprawdź jeszcze raz w Menadżerze, który port jest ustawiony i taki sam ustaw w opcjach Vag-Coma lub VCDSa. i wybierz TEST.

Powinien pojawić się komunikat że interface znaleziony, klikasz Save, OK.

[Czasami bez wykonania TESTu, ustawienia portu COM w Vag-COM nie są zapisywane].

Po ponownym wejściu do Opcji powinien być ustawiony wybrany wcześniej port.

Daj jeszcze screeny z Menadżera urządzeń z galezi portów COM i LPT

---------- Post dopisany at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany at 12:53 ----------

Zainstaluj sterowniki ze strony Viakena: http://www.viaken.pl/bender.php?id=165

---------- Post dopisany at 13:14 ---------- Poprzedni post napisany at 13:13 ----------

I czy przypadkiem nie podłączasz kabla do gniazda USB 3.0? (gniazdo z niebieskim środkiem)

Opublikowano

sterowniki zainstalowane z viaken

podłączone do usb 2.0 w laptopie

Opublikowano
sterowniki zainstalowane z viaken

podłączone do usb 2.0 w laptopie

Pokaż screen z menadżera zadań.

---------- Post dopisany at 22:03 ---------- Poprzedni post napisany at 20:47 ----------

Ok, oto mała instrukcja jak prawidłowo zainstalować sterowniki do kabla KKL od Viakena, ale dla innych będzie podobnie:

Więc:

1. podłączamy kabel do USB i widzimy nasz kabelek w innych urządzeniach:

Klikamy prawym klawiszem i wybieramy Aktualizuj sterownik

1_Nieznane_urzadzenie.jpg

2. W następnym kroku wybieramy:

2_Przegladaj.jpg

3. Wskazujemy folder, w którym są sterowniki

Najpierw klikamy w przegladaj, a po wskazaniu folderu i kliknięciu OK powinniśmy zobaczyć coś takiego (w miejscu [...] będzie pełna ścieżka)

3_wska_folder.jpg

4. Przez chwilę będzie się coś kopiowało i nagle wyświetli się komunikat o zabezpieczeniach który potwierdzamy

4_Zabezpieczenie.jpg

Czekamy dłuższą chwilę

5. Interface został zainstalowany (to jeszcze nie jest port COM)

5_zakonczenie_instalacji_KKL_USB.jpg

6. W Innych urządzeniach pojawia się nam coś nowego:

Klikamy prawym klawiszem i wybieramy Aktualizuj sterownik

6_Inne_USB_Serial_Port.jpg

Tutaj zachowujemy się tak jak w krokach od 2 do 4.

7. Port COM został zainstalowany:

7_KKL_USB_Serial.jpg

8. Menadżer urządzeń prezentuje teraz:

image.jpg

9. Może okazać się, że port COM jest z poza zakresu COM1-COM4. W takiej sytuacji klikamy dwukrotnie na port COM

i wchodzimy na zakładkę Ustawienia portu - klikamy w Zaawansowane

9_KKL_USB_Serial_ustawienia.jpg

10. Z listy portów COM wybieramy któryś pomiędzy COM1 a COM 4 - port nie powinien mieć informacji (w użyciu).

9_KKL_USB_Serial_Zaawansowane.jpg

Klikamy OK, OK a w menadżerze urządzeń mamy ustawiony właścisie port COM.

---------- Post dopisany at 22:05 ---------- Poprzedni post napisany at 22:03 ----------

Dla kabli innych producentów postępujemy analogicznie - mogą być inne nazwy ale to nie ma większego znaczenia

---------- Post dopisany at 22:26 ---------- Poprzedni post napisany at 22:05 ----------

Może zdarzyć się sytuacja, że po wybraniu folderu ze sterownikami pojawi się komunikat że sterowniki nie zostały odnalezione.

W takim wypadku prawdopodobnie producent podmienił VID oraz PID w chipie FTDI i trzeba go skonfigurować w pliku INF sterowników.

Wchodzimy we właściwości Innego urządzenia:

10_Inne_w_a_ciwi_ci.jpg

Otwieramy zakładkę szczegóły i wybieramy Identyfikator Sprzętu:

10_Szczeg_y.jpg

Zapisujemy VID - w tym wypadku 0403

Zapisujemy PID - w tym wypadku AF77

Przechodzimy do folderu w którym są sterowniki od naszego kabla:

C:\[...]\Viaken VAG KKL USB\WIN2000-XP-VISTA-7

Otwieramy w notatniku plik o nazwie: ftdibus.inf oraz ftdiport.inf

W obu plikach dodajemy nasz VID i nasz PID

Odnajdujemy: [FtdiHw]

i dopisujemy:

%USB\VID_0403&PID_AF77.DeviceDesc%=FtdiBus.NT,USB\VID_0403&PID_AF77

Odnajdujemy: [FtdiHw.NTamd64]

%USB\VID_0403&PID_AF77.DeviceDesc%=FtdiBus.NTamd64,USB\VID_0403&PID_AF77

Odnajdujemy: [strings]

W pliku ftdibus.inf

USB\VID_0403&PID_AF77.DeviceDesc="Viaken VAG KKL USB interface"

a w pliku ftdiport.inf

VID_0403&PID_AF77.DeviceDesc="Viaken VAG KKL interface USB-Serial Port"

Nazwę "Viaken VAG KKL USB interface" oraz "Viaken VAG KKL interface USB-Serial Port" możemy zastąpić dowloną inna. Nazwy te bedą nam się wyświetlały w Menadżerze urządzeń.

Powinno wyglądać to mniej więcej tak:

11_Inf.jpg

A gdzieś dalej w pliku:

11_Inf2.jpg

Po tej operacji próbujemy zainstalować sterowniki jeszcze raz.

---------- Post dopisany at 22:49 ---------- Poprzedni post napisany at 22:26 ----------

Menadżer urządzeń po zmianie nazwy w pikach ftdibus.inf oraz ftdiport.inf

Inne_Audi_KKL.jpg

Opublikowano

I ogólnie to dajcie sobie spokój z win7, pakujcie śmiało wirtualną maszynę z windowsem xp :decayed:

Opublikowano

w czym tkwi wasz problem z win7

mam Della z win7 i 64bit i kupiłem kabel KKl niebieski za kilka złoty

działa mi PL Vag 4.9, Vag com i VCDS Lite

zero problemów, tylko musze pamietac o podłaczeniu kabla do tego samego USB

starałem sie pomóc użytkownikowi "tomambros" jak tylko mogłem

powalczyliśy i kabel instalował sie w portach, ale znów był problem po podłaczeniu do auta

Opublikowano

Na systemach 64-bitowych nie działa Vag-Com.

Trzeba albo stawiać dodatkowy system, albo robić virtualkę

Opublikowano
Na systemach 64-bitowych nie działa Vag-Com.

Trzeba albo stawiać dodatkowy system, albo robić virtualkę

pox wpisz na googlach Vag com na 64bity i wyskoczy kilka linków do wersji pod win7 i 64bit

sam miałem vag com 311 i wywaliłem bo miałem zrobiona autoryzacje i przy instalacji od nowa pojawił sie problem z autoryzacja

vag działał ale mogłem robic tylko odczyty, zero kodowania i adaptacji

nie miałem virtuala pod XP

Opublikowano

ja posiadam Windows 8 64 bit i vag com 311 śmiga mi bez problemu :D

Opublikowano

anglik, brak zamka w klamce kierowcy, przyciski esp itd nie po tej stronie , uchwyt na kubek od strony kierowcy a nie pasażera

Opublikowano

Vag-Com 409.1 (3rd Party) and Windows 7 64-bit

dziwie sie że vag com 409 działa na 7 64bit bez zadnego xp - mode , bo problem kompatybilnosci pojawia sie na każdym forum i wszedzie rozwiazaniem jest XP-mode, odpowiedni sterownik i system w innej wersji niz home..

Opublikowano
  • Autor

kupilem nowy kabel i dziala

dziekuje za pomoc pozdrawiam

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.