Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż kierownicy multifunkcyjnej Audi A4 B8 2008-2012


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

Ok dzieki za informacje. Znasz moze numery tych poduszek?

Taki sam jak do A4 :) ....... czyli 8K0 880 201 AE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że to nie do końca ten dział, ale czy mógłby ktoś wkleić numery kierownic ściętych polift pasujących p&p? Jak pisał wcześniej wrclaguna często w necie są kiery od A3/Q3, bo są tańsze ale żeby multifunkcja działała trzeba pogrzebać. Na allegro niestety nawet te droższe kiery po dopytaniu sprzedawcy okazuje się że mają numer 8V...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że to nie do końca ten dział, ale czy mógłby ktoś wkleić numery kierownic ściętych polift pasujących p&p? Jak pisał wcześniej wrclaguna często w necie są kiery od A3/Q3, bo są tańsze ale żeby multifunkcja działała trzeba pogrzebać. Na allegro niestety nawet te droższe kiery po dopytaniu sprzedawcy okazuje się że mają numer 8V...

pogrzebac? jest w ogole opcja odpalic w B8 multifunckej z 8V?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wiem że to nie do końca ten dział, ale czy mógłby ktoś wkleić numery kierownic ściętych polift pasujących p&p? Jak pisał wcześniej wrclaguna często w necie są kiery od A3/Q3, bo są tańsze ale żeby multifunkcja działała trzeba pogrzebać. Na allegro niestety nawet te droższe kiery po dopytaniu sprzedawcy okazuje się że mają numer 8V...

Kiery ścięte z B8:

8K0 419 091 CE MUFU, Leder

8K0 419 091 CN MUFU, Leder gelocht

8K0 419 091 CJ MUFU, Leder für S-Emblem

8K0 419 091 CF MUFU, Tiptronic, Leder

8K0 419 091 CP MUFU, Tiptronic, Leder gelocht

8K0 419 091 CK MUFU, Tiptronic, Leder für S-Emblem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest. Na aukcji masz: http://allegro.pl/showItem2.php?item=5013772626 kiera A4 B8 8K, a na zdjęciach nr 8V 04019091 S. Z tego co wyczytałem to nie jest to kiera od B8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8V - to od razu widac, ze nie jest w ogole od A4 - tylko jesli sie nie myle od A3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

http://www.partsbase.org/audi/audi-a3-s3-sportback-qu-a3-eu-2013-8v-d-000-001-41910-steering-wheel/#p-aud-8v0419091s

Nie można sugerować się zatem opisem na allegro tylko numerem części. Stąd moje pytanie/prośba o podanie numerów kierownic, które pasują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca tak jest. Na aukcji masz: http://allegro.pl/showItem2.php?item=5013772626 kiera A4 B8 8K, a na zdjęciach nr 8V 04019091 S. Z tego co wyczytałem to nie jest to kiera od B8.

Nie patrz na AUKCJE , handlarz zawsze moze wstawic foty z A3 ( nie swiadomie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie rozmawiałem z gościem i mówi, że oznaczenie jest poprawne 8V... ale że na bank pasuje i będzie działać w A3, A4, A5, A6 i A7. Podobno koleś wczoraj kupił do A7 i działa :):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie co on ma na mysli mowiac, ze bedzie dzialac? to kierownica wiec moze chodzi mu o to ze bedzie skrecac jak nia bedziesz krecil :decayed:

8V to nowa A3, multifunkcja na pewno nie bedzie dzialala z przedliftowa B8 (z poliftowa chyba tez ale tego na 100% pewny nie jestem).

Edytowane przez Yoghurt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo mu powiedziałem, że się założy, ale multi działać nie będzie, ale on swoje...

Btw - znalazłem pasujące indeksy:

http://www.partsbase.org/audi/audi-a4-avant-a4-eu-2013-41910-steering-wheel/

Miałbym jeszcze jedno pytanie - czy jak planuję zamianę kierownicy multifunkcyjnej na multifunkcyjną, ale z łopatkami, to czy potrzebny będzie jeszcze jakiś sterownik do tego? Czy wystarczy, że kierownica będzie miała łopatki i taśma będzie to obsługiwała?

Ktoś może kojarzy jaka byłaby odpowiedź na to pytanie?
Raczej malo kto odpowie :wink:

W A4 B8 mamy dwa rodzaje tasm : KOSTAL i VALEO , wiem ze z literka G to full opcja

Koledzy a gdzie w VCDS mogę sprawdzić jaką mam taśmę?

Edytowane przez cichy193
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w kanał w Address 16: Steering wheel i pokaże Ci do góry numer taśmy.

Dzięki, dzisiaj sprawdzę.

Co do kiery to znalazłem coś takiego: http://allegro.pl/audi-s4-2013-8k-8k0-a4-kierownica-dsg-prawdziwe-s-i4958931107.html#thumb/3 i chyba się zdecyduję, ale czekam jeszcze na nr poduchy od sprzedawcy.

8K0 953 568 F - czy to oznacza, że kiery od polifta podejdą ? Wdziałem, że polift ma klawisz Navi, a u mnie nie ma - czy to da się połączyć mimo wszystko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po montażu kierownicy multifunkcyjnej z polifta. Zmieniałem także taśmę z polifta o numerach:8R0953568Q . Po montażu nie mogę skalibrować tej taśmy. Wchodzę w Access Security i przepuszcza mnie dalej. Później do grupy 04 - Ustawienia podstawowe i wtedy jak próbuję kalibrować grupę 001 wywala mi Error. Dziwią mnie wartości kąta które mają w okolicach 500 stopni. Nie powinno tam być w okolicy 0?

Poniżej wstawiam filmik jak wywala mi Error:

Jedyne co przychodzi mi na myśl że gościu od którego kupiłem taśmę zrobił jeden obrót i taśma nie jest w swoim punkcie zerowym... Jest to możliwe? Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co przychodzi mi na myśl że gościu od którego kupiłem taśmę zrobił jeden obrót i taśma nie jest w swoim punkcie zerowym... Jest to możliwe? Proszę o poradę.

Teraz to tylko tak sprawdz , chyba ze juz tasma sie zerwała jak kreciłes kiera .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Rzeczywiście taśma była obrócona aż o 2 obroty. Na szczęście się nie zerwała i funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


- 8R0 953 568 S : FIS , obsługuje tempomat , Multifunkcje (nie potwierdzone !!!)

Grześ ta taśma na pewno obsługuje tempomat i multi , widziałem w sprzedaży, pochodziła z allroad i chodziła z manetkami 4G0953502AD , także można zatwierdzić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam b8 2012 rok po lifcie modelowy 2013 i mam zamiar zmienić kierownicę na multifunkcyjną 3 ramienną wiem już że moja taśma (- 8R0 953 568 N : FIS ) nie obsługuje multifunkcji , moje pytanie brzmi jaką taśmę najlepiej kupić do b8 po lifcie i czy tylko sama taśma wystarczy czy nie musi jeszcze jakiś kabel być od taśmy do radia ?. Moje radio mam nadzieję że obsłuży multifunkcję poniżej zdj radia.

b537144a62d01e2f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...