Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szarpanie po wymianie sprzegla z dwumasu na jednomas


dawid97531

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mechanik zmienial mi sprzeglo na jedmomas , tarcza i docisk Sachs Performance + koło jednomasowe (lekkie i wyważone) .Odebralem auto od mechanika i juz bylo czyc wyrazne drgania podczs ruszania na pol sprzegle . Szarpanie czuc tez od 1-2 tys obrotow przy przyspieszaniu i redukowani biegow. Mechanik stwierdzil ze to sie powinno dotrzec zrobilem wlasnie trase 1050 km do niemiec i zero poprawy co moze byc przyczyna lub kto zawinil. dodam tez ze podczas delikatnego ruszania czuc zapach sprzegla gdy ruszam energicznie z wiekszym gazem jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze jednomasy maja to do siebie ze bardziej szarpia, jestes pewny ze to szarpanie odbiega od normy? Ja tez jak przesiadlem sie z dwumasa na jednomas to czulem szarpanie poki nie ogarnalem sprzegla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialo byc wszystko nowe ale kolo jest chyba uzywane . Przy tym szarpaniu czuc zapach palacego sie sprzegla

---------- Post dopisany at 22:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:25 ----------

Uzgodnilem z kolesiem ze wraca mi za to kase . Macie jakies propozycje na sprzeglo ktore mialo by znosic max 300km i okolo 400nm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazcie ze sprzeglo od 1.9tdi 5bieg pasuje do 1.8t

a tam w serii auta maja ponad 310nm... i sprzegla wystarczaja do mniejwiecej do ~380 Nm w przypadku modyfikowanych silnikow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem golfa 4 arl'a z sprzeglem od 2.8 vr6 dociskiem g60 czyli jednomas...nie polecam takich modow bo wiecej mialem tym nie przyjemnosci niz jazdy...ale ogolem lepiej bralo i chodzilo ...ale 3 razy mi skrzynie zblokowalo na tym ..chalasowalo rzezilo i drgalo ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez mialem jednomasa przez jakiś miesiac i zrezygnowalem...tak mi waliło drgania na bude, z enie szlo wytrzymac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mam ten sam problem. Wymieniłem sprzęgło w grudniu na koło sztywne i od tamtej pory mam drgania na pół sprzęgle. Czuć to tylko na pierwszym biegu i wstecznym. Sprzęgło wymieniałem sam a nie robiłem tego pierwszy raz, ale tylko u mnie są objawy drgania. Komplet który założyłem jest marki valeo. Wcześniej tego nie było czuć, choć dwumas był już rozwalony, zastanawiam się czy znowu nie wsadzić tam dwumasu a koło sztywne zareklamować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega założył 1 masa pojezdził 2 miesiace i zmienil na dwumasa , te oszczednosci kosztem cudow i doradztwa swietnych mechanikow wyjda wam bokiem, producent wsadzil dwumas i taki ma byc , chytry traci 2x ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze a co sądzicie o regeneracji takiego dwumasu? warto czy nie?

Regeneracja przywraca dwumasa do pelnej sprawnosci.Nawet jak kupisz sprzeglo nowe to ono tez jest po regeneracji.Jesli masz czas to jak najbardziej warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...