Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje A4 z Luxemburga 2.0TDI


maler

Rekomendowane odpowiedzi

Tak sobie pomyślałem, że zostawię tutaj ślad po moim traktorze - może kiedyś wnukom pokażę czym dziadek jeździł :>

Auto sprowadzone z Luxemburga, serwisowane, 129 tys. nalatane. Silnik 2.0 TDI 136km. :ON:

Zdjęcia brzydkie bo robione do ekspertyzy Dekry - innych nie robiłem, bo miałem po kupnie małego dzwona i czekam na naprawę.

Z przodu: :kox:

przoddv2.th.jpg

Z tyłu: :decayed:

tylmi3.th.jpg

W środku: :dziura:

wnetrze1rm2.th.jpg

wnetrze2vv1.th.jpg

wnetrze3ke6.th.jpg

Oraz wyposażenie wg Pana rzeczoznawcy: :rtfm:

dekraje3.th.jpg

Jak na moje oko to z dodatków są jeszcze el. szyby z tyłu, tempomat, system świateł skrętnych DRL, instalacja Nokia i pewnie jeszcze jakieś pierdółki upchane. Sprzedający pisał coś o audio Bose ale auta mu się chyba pomyliły, bo ja nic takiego jak wzmak czy znaczek Bose nigdzie nie widzę.

Największą zagadką jest dla mnie działanie autoalarmu, którego za cholerę uruchomić nie potrafię ( w drzwiach mam przyciski do wyłączania czujek wnętrza, i przechyłu wiec na pewno alarm jest).

W sumie podniety nie ma - wnętrze trochę smutne (polowałem na beżową skórkę z drewnem ale próg cenowy za duży był, po za tym doszedłem do wniosku że długo takiej skórki w czystości bym nie utrzymał).

Motor daje nawet radę ale wnerwia mnie trochę turbodziura ( albo muszę sie jeszcze nauczyć wkręcać go w odpowiednie obroty).

W przyszłości pewnie jakieś fele 17" albo 18" wsadzę bo te fabryczne wyglądają jak kołpaki, no i może jakiegoś chipsa jeszcze dołożę jak znajdę profesjonalistę w tej dziedzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system świateł skrętnych DRL

DRL to swiatla do jazdy dziennej Daytime Running Lamp,a nie skretne :)

autko bardzo ladne :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

autko ladne no i skora :kox:

jak chcesz sie nim nacieszyc to oddaj odrazu silnik do remontu :good:

o co chodzi z tym dzwonem ? :tongue4:

tak jeszcze patrze na wycene wyposaznie dodatkowego np skora 1,3 tys zl :kox:

facet z kosmosu spadl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak szukac bezwypodkowego, kupic taki i po zakupie miec dzwona...wspolczuje.

Tak to autko bardzo ladne, zmienisz felunek, dodasz RNS-E i bedzie git :tongue4:

A ten motor nie ma czasem DPF-a? Slyszalem ze z przyswajaniem czipsow problem wtedy jest...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

system świateł skrętnych DRL

DRL to swiatla do jazdy dziennej Daytime Running Lamp,a nie skretne :)

No rzeczywiście - dzisiaj się tym pobawiłem hehe ale lama ze mnie :embarrassed: wszystko przez tych handlarzo-ściemniaczy z allegro :decayed:

autko ladne no i skora :kox:

jak chcesz sie nim nacieszyc to oddaj odrazu silnik do remontu :good:

o co chodzi z tym dzwonem ? :tongue4:

tak jeszcze patrze na wycene wyposaznie dodatkowego np skora 1,3 tys zl :kox:

facet z kosmosu spadl

Czemu mam oddać silnik do remontu - aż taki skopany jest?

Dzwon był lekki - zadumałem się na stacji benzynowej i w konsekwencji reflektor , zderzak, blłotnik do wymiany no i drzwi będą lakierować czy tam cieniować.

A co za dużo za tą skórę policzył czy za mało? Skóra jest bez żadnej skazy.

Nie ma to jak szukac bezwypodkowego, kupic taki i po zakupie miec dzwona...wspolczuje.

Tak to autko bardzo ladne, zmienisz felunek, dodasz RNS-E i bedzie git :tongue4:

A ten motor nie ma czasem DPF-a? Slyszalem ze z przyswajaniem czipsow problem wtedy jest...

Sorki ale nie bardzo rozumiem co tu napisałeś - terminologia na razie obca jak dla mnie tzn. RNS-E czy DPF :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co za dużo za tą skórę policzył czy za mało? Skóra jest bez żadnej skazy.

Za skore ofc za malo. :> Dla porownania opcja skorki w B8 kosztuje prawie 9 kola.

Sorki ale nie bardzo rozumiem co tu napisałeś - terminologia na razie obca jak dla mnie tzn. RNS-E czy DPF decayed

Juz tlumacze:

RNS-E

470_AUDIA4RNSE.JPG

DPF - Diesel Particulate Filters czyli filtr przeciwpylkowy przeszkadzajacy w chipowaniu auta. Nie jestem pewien, czy jest u Ciebie, czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DPF - Diesel Particulate Filters czyli filtr przeciwpylkowy przeszkadzajacy w chipowaniu auta. Nie jestem pewien, czy jest u Ciebie, czy nie.

w tych 136ps siedział często perfidny DPF, tak zwany mokry... Ale w BNA w ogóle chyba nie ma DPFa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładniusia :) gratki :> ładna bo czarna :D:) oby jezdzila juz bez stluczek i zadnych ustereczek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za skore policzyl bardzo malo zrezta tak jak za wszystko inne.Taka nowa z salonu to z 5 tys a Tobie powinien policzyc z 3tys i tak samo z reszta.No nie wiem czy taki lekki byl ten dzwon :blink: lampa blotnik zderzak drzwi ...lepiej sie przyznaj co to za paliwo daje taki odjazd :polew: A co do silnika to poczytaj dzial "silniki diesla" i bedziesz wiedzial co mialem na mysli.Radzilbym Ci nie zwlekac z przeczytaniem co tam pisze o tym silniku :)[br]Dopisany: 09 Lipiec 2008, 11:06 _________________________________________________

DPF - Diesel Particulate Filters czyli filtr przeciwpylkowy przeszkadzajacy w chipowaniu auta. Nie jestem pewien, czy jest u Ciebie, czy nie.

miales chyba na mysli filtr przeciw czastkom stalym w spalinach?Przeciwpylkowy pod szyba czolowa raczej nie przeszkadza w podnoszeniu mocy silnika :> :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miales chyba na mysli filtr przeciw czastkom stalym w spalinach?Przeciwpylkowy pod szyba czolowa raczej nie przeszkadza w podnoszeniu mocy silnika cheesy tongue4

:decayed: oczywiscie. :embarrassed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękna :good: kolorek :good: kilka zmian i będzie :kox: :kox:

Gratuluję,a silniczki już podobno udoskanalili :oklaski: :oklaski:

Miłego podróżowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo piękna :good: kolorek :good: kilka zmian i będzie :kox: :kox:

Gratuluję,a silniczki już podobno udoskanalili :oklaski: :oklaski:

Dzięki.

Słyszałem że w Audi aż tak wielkich problemów nie ma z tymi silnikami jak na przykład w VW więc się za bardzo nie przejmuję.

Ta fabryczna navi wygląda bardzo apetycznie, ale nie wiem czy za takie pieniądze jak choćby na allegro za nią chcą opłaca się brać - lepiej chyba jakąś zwykłą kupić bo zawsze ją można do innego auta przełożyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem że w Audi aż tak wielkich problemów nie ma z tymi silnikami jak na przykład w VW więc się za bardzo nie przejmuję.

[2.0 TDI] Pad napedu pompy oleju... UWAGA!! http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=80094&postdays=0&postorder=asc&start=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem...

Tylko powiedz mi ile jeździ A4 z tym silnikiem i ile z nich miało taką awarię...

Po za tym nie wiadomo dlaczego sławny "imbusik za 20 zł" się zatarł.

Po przeczytaniu tego trochę się popytałem i okazuje się, że w moim silniku nie ma opcji wymiany imbusika za 20 zł (przynajmniej wg serwisu i innego jeszcze - podobno dobrego - warsztatu) - jest za to opcja wymiany napędu pompy oleju za kilka tysięcy złotych. Pytanie tylko po co to robić w silniku, z którym jak do tej pory nic złego się nie działo.

Jak padnie to trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, czytałem...

Tylko powiedz mi ile jeździ A4 z tym silnikiem i ile z nich miało taką awarię...

Po za tym nie wiadomo dlaczego sławny "imbusik za 20 zł" się zatarł.

Po przeczytaniu tego trochę się popytałem i okazuje się, że w moim silniku nie ma opcji wymiany imbusika za 20 zł (przynajmniej wg serwisu i innego jeszcze - podobno dobrego - warsztatu) - jest za to opcja wymiany napędu pompy oleju za kilka tysięcy złotych. Pytanie tylko po co to robić w silniku, z którym jak do tej pory nic złego się nie działo.

Jak padnie to trudno.

skoro jestes przygotowany na tak powazna awarie to co innego bo ja bym sie bal :tongue4:

kiedy ja szukalem dla siebie b7 z 2.0 TDI to dziwilem sie dlaczego tyle aut tzn 10 /100 ma uszkodzony silnik.Przestraszylem sie tego i podarowalem sobie ten mdel na rzecz b6 i 1.9 tdi.Po przeczytaniu co sie dzieje z tym motorem stwierdzam ze ominalem duze klopoty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem 50 tys. w ciagu roku i od momentu kupna nie oszczedzalem samochodu nawet przez chwile :evil:.. do tego doszla zmiana softu ;(

czytajac te wszystkie posty i opinie fachowcow wychodzi na to ze zbliza sie wielki koniec dla mojej niuni ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobilem 50 tys. w ciagu roku i od momentu kupna nie oszczedzalem samochodu nawet przez chwile :evil:.. do tego doszla zmiana softu ;(

czytajac te wszystkie posty i opinie fachowcow wychodzi na to ze zbliza sie wielki koniec dla mojej niuni ;(

jestesmy z Toba pamietaj :good: pozatym niunia bedzie dobra tylko naped niuni odejdzie :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha ha ha ha :polew: zwariowac idzie teraz czlowiek nie bedzie mogl spac spokojnie przez jakis imbusik :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po woli robi się kosmos :gwizdanie: Panowie

ha ha ha ha :polew: zwariowac idzie teraz czlowiek nie bedzie mogl spac spokojnie przez jakis imbusik :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...