Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak zdemontować tapicerkę bagażnika w kombi po lifcie?


Kony

Rekomendowane odpowiedzi

Leje mi się spryskiwacz tylnej szyby i zalewa wnętrze klapy.

Chciałem naprawić spryskiwacz ale nie moge zdjąć tapicerki. Nie widzę żadnych śrubek i nie wiem czy mam ciągnąć na sile z zaczepów czy gdzieś podważać.

ściągał ktoś kiedyś tapicerkę i wie jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna srobka bodajże tam gdzie masz raczke od środka,odkrecasz ja a potem trzeba szarpnac aby tapicerka wyskoczyla z zatrzaskow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jedna śruba w rączce do zamykania, a poza tym chyba 8 spinek. Pierwsza linia spinek (patrząc od dołu klapy) biegnie jakieś 5 cm od krawędzi i jest ich 4 szt. Jak odegniesz tapicerkę to je zobaczysz. Ze spinkami poradzisz sobie płaskim śrubokrętem. Potem jest jeszcze problem na łączeniu części górnej i dolnej w rogach tylnej szyby, są jakoś dziwnie połączone na wcisk, trzeba uważać by nie połamać. Mnie pierwszy raz przy max ostrożności zajęło to 30 minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki bardzo.

Śrubkę widziałem, nawet ją odkręciłem i wyjąłem plastik ale nic dalej nie odchodziło.

Będę próbował powoli żeby nie połamać. Dzięki bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dwie śrubki przy górnym plastiku, który biegnie dookoła szyby? Na łączeniu tapicerki z górą ramką? Nikt nie pamięta, bo każdy połamał :decayed:

---------- Post dopisany at 10:18 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

btw., a jak leje sprysk to dyszka do wyciągnięcia i przetkania, ale do tego tapicerki ściągać nie musisz. Jednak do podłączenia wężyka do kroćca od silniczka wycieraczki już musisz, jak leje w środku to na 100% wyskoczył z króćca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...