Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zestaw polerka i pielęgnacja.


dawidoks

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nowy w tym temacie ale może coś pomożecie. Mój lakier na obu samochodach jest w stanie krytycznym wiele hologramów i rys.

Taki zestaw przygotowałem:

1. Menzerna FG400 PF2500 SF4000

2. Flexipads biały pomarańczowy żółty

3. Quick Detailer

4. Glinka z sonaxa bo takową już posiadam. :D

5. Deep Crystal Carnauba Wax

Teraz to czego nie wiem. Jakiś w miarę przystępny cenowo szampon i mikrofibry.

Jeżeli zyyyyebałem proszę rugać z góry na dół, krytyka bardzo mile widziana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNB bedzie tanszy od Picka i tak samo dobry. Glinka Sonaxa do jeden z gorszych produktow tej firmy, kup Megsa lub ValetPRO chociazby. Potrzebna bedzie IPA do korekty, aby po kazdej pascie przetrzec i sprawdzic czy jest dobrze. Pasty zapychaja rysy. Szampon Presta najtanszy i zarazem bardzo dobry jaki znam. Fibry Megsa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się nad glinką Bilt Hamber lub Meguia's Jeżeli lakier jest w tragicznym stanie to zastanów się również nad Bug&Tar Remover . Quick Detailer rozumiem, że do glinki ? Zastanowiłbym się nad zmianą, wosku na trochę lepszy np. Collinite 476 Różnica w cenie 37 zł. a różnica duża. Co do szamponu to polecam Meguiar's Gold Class.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś meguiarsa glinke i szkoda za nia przeplacac, valetpro za 3dyszki robi tą samą robotę a jest o wiele tańsza, do tego jako lubrykant starczy jej woda.

do autora tematu pasty menzerna są bardzo dobre a na kosmetyce aut wyczaiłem właśnie u jednego z partnerów niezłą promocje na zestaw do korekty za 100zl. dokładnie to o tym zestawie menzerny mowa Zestaw past Menzerna do polerowania lakieru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena moze i doba, ale zestaw taki sobie. F400 jest duzo lepsza od F500. Jak pisza koledzy glinke Sonaxa sobie daruj, to akurat nie jest ich "topowy" produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie potrzebuję rady

Postanowiłem odnowić lakier w mojej czarnej B7 akryl

Dzisiaj juz kupiłem

1 Polerkę power up - POLERKA 1400W POWER UP! GRATIS NAKŁADKA i TARCZA (3167652647) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

2 mikrofibrę

3 GLINKA DO LAKIERU ValetPRO

4 Pasty Menzerna FG400, PF 2500, SF 4000.

5 IPA

Teraz potrzebuję rady jakie pady kupić do tych past, jakiej firmy i czy gąbki czy wełna. Ktoś pracował na tych pastach.

Teraz jaki cleaner jest tani a dobry przed woskiem.

Wosk - jaki jest dobry do czarnego koloru. czy np ( Collinite 476 ) bedzie ok.

Czy zamiast wosku zainwestować w powłokę polimerową - np Diamondbrite LacroeŽ, 199.00 PLN - Kosmetyki samochodowe - auto kosmetyka do samochodu Warszawa - Ochrona lakieru i woski, Diamondbrite lub coś innego.

Będę wdzięczny za rady i opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze takie pytanie, S17+ i do tego W09, czy szukać czegoś z Megsa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan ostatnio mowil, ze Dodo Juice Lime Prime zrobil lepsza robote od Scholla W09...:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgubić się idzie z tym wszystkim pomalutku. LZ5L, to mój lakier, a na drugiej CCCO LY7W. Od wosku oczekuję trwałości i wyglądu. Co do padów to Urban pomarańcz i czerń?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam taki jeden co ma jedno i drugie fenomenalne, ale nie jest bez wad - kasa. Ile na wosk mozesz przeznaczyc? Pomaranczowy i czarny powinien byc ok, jesli masz zamiar nakladac cleaner rowniez maszynowo, sugeruje kupic dwa czarne i miec "dedykowany" do cleanera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie wybralbym Colli 915, ktory zdecydowanie lepiej wyglada na ciemnych lakierach, przy srebrnym bez znaczenia. 915 jest fajniejsza w pracy od 476 - mialem oba waski w jednym czasie wiec mam porownanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wygląda sprawa z wydajnością przykładowo, produktów Megsa 473ml, Scholla w09 266ml, s17+ 250g. Ile idzie nimi zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko sa indywidualne kwestie zalezace od wielu czynnikow. Najwiecej schodzi past tnacych a najmniej past wykonczeniowych. Podane przez Ciebie to srednio kilka aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ostatecznie:

VALETpro YELLOW CLAY

Collinite 476

MENZERNA SET 3X250ML FG400 PF2500 SF4000

PRESTA SUDZZ CAR WASH 3,8L

IPA

DURAGLOSS 652

Pady średni i finisz profilowany

Aplikator SCS i mikrofibra z Megs'a i Topdrive(do ściągania wody- 13zł a radzą sobie naprawdę dobrze)

---------- Post dopisany 11-06-2013 at 17:47 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2013 at 11:23 ----------

Zestaw już leci ale zaszły zmiany bo doszedł Tenzi prix i PB Natural Look.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest. :) Biała cutting, pomarańczowa polishing i wykańczająca LC hydro tech finishing.

---------- Post dopisany 27-06-2013 at 23:02 ---------- Poprzedni post napisany 12-06-2013 at 21:25 ----------

Panowie coś do polishingu zamiast flexipada? Strasznie zajechałem tego pada pytanie tylko czemu skoro reszta aż tak bardzo nie ucierpiała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...