Skocz do zawartości
IGNOROWANY

sprzedaż samochodu przywiezionego z DE


aborygen

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam pytanie

czy mogę sprzedać samochód kupiony w Niemczech jeżeli na umowie kupna jest mój podpis i sprzedającego (Niemca) bez rejestrowania go w Polsce ?

czy muszę zrobić wszystkie opłaty + rejestrację w PL i dopiero sprzedać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie musisz

umowa kupna sprzedazy to i tak fikcja

jak go zarejestrujesz to bedziesz musiał potem zapłacic podatek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co mogę zrobić żeby go sprzedać bez opłat w US itp - umowę mam podpisana z gebelsem

dla mnie to nowy temat więc napiszcie jak mogę zrobić żeby było ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robiłem tak ugadałem sie z niemcem i jedno umowe podpisałem dla niemca a druga dla mnie podpisał tylko niemiec i jak sprzedałem auto to nowy własciciel poprostu sie podpisał ,wpisał date itd. i poszło bez problemu. a tak to nie wiem jak ktos zarejestruje auto jak twoj podpis bedzie a przeciez umowa jest potrzebna do rejestracji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam się podpisz za Helmuta :wink: Ja tak miałem załatwiane. Nie wiem jak to jest z blachami celnymi na przykład, ponieważ ja dostałem auto na niemieckich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z blachami to jest tak ze jak jedziesz na przeglad to popros ładnie pana diagnoste niech wpisze ze auto było u niego bez tablic i urzad celny sie nie przyczepi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W GD jest tak, że jak przyjedziesz pod UC na niemieckich blachach to autko zatrzymują do czasu zarejestrowania. Oczywiście jak takie autko zobaczą :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z blachami to jest tak ze jak jedziesz na przeglad to popros ładnie pana diagnoste niech wpisze ze auto było u niego bez tablic i urzad celny sie nie przyczepi

Nie ma takiej możliwości żeby auto zjawiło się bez tablic w SKP. Albo ma niemieckie czasowe albo polskie próbne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z blachami to jest tak ze jak jedziesz na przeglad to popros ładnie pana diagnoste niech wpisze ze auto było u niego bez tablic i urzad celny sie nie przyczepi

Nie ma takiej możliwości żeby auto zjawiło się bez tablic w SKP. Albo ma niemieckie czasowe albo polskie próbne.

Głupoty piszesz, jeśli można auto z niemiec do polski przywieść na lawecie to i można na przegląd zawieść. Wtedy pisze że nie ma tablic ale w WK jak nie dajesz starych blach przy rejestracji to cos sie płaci, chyba ok 10zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam głupoty, zmieniło się 8 października 2012 i tyle. Kupujesz tablice w WK i przez 7 dni sobie jeździsz nie przejmując się, że Twoimi kolekcjonerskimi tablicami z Allegro właśnie interesuje się radiowóz jadący z tyłu.

Czy jest w tym coś złego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie w Ełku UC nie robi problemow zadnych, kupilem autko od posrednika z zachodniej PL auto przyjechalo na kolach chociaz mialo imitacje blach niemieckich dziwne bo ubezoieczyciel dal OC na 30dni by tym autem poruszac sie. Ani diagnosta ani UC nie wnikali. Diagnosta zrobil mi badania uwzgledniajac VIN auta, a urzednik UC nawet nie wychodzil z budynku ogladac auta ;) niekombinowalem przy tym z zanizaniem wartosci auta wiec moze dlatego albo poprostu nie chca sie w to bawic.

Oczywiscie autkiem z "takimi" tablicami nie jezdzilem dluzej niz 2dni i tylko do UC SKP i WK. w WK pani pytala sie czy mam tablice to ja powiedzialem, ze nie mam bo auto przyjechalo na lawecie i juz dalej nie wypytywala o nic wiecej :)

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakos tak w maju lub czerwcu trzeba by bylo Rafal zebrac ekipe z naszego regionu i zrobic spocik mazurski :D

Jestem z Ełku

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz tam głupoty, zmieniło się 8 października 2012 i tyle. Kupujesz tablice w WK i przez 7 dni sobie jeździsz nie przejmując się, że Twoimi kolekcjonerskimi tablicami z Allegro właśnie interesuje się radiowóz jadący z tyłu.

Czy jest w tym coś złego?

Chodzi o to żeby nie pakowac sie w kolejne koszta a tym bardziej jeszcze dopłacac tym złodziejom. Zarejestrowanie trwa 3-5 dni i juz w pełni legalnie z ubezpieczeniem można jeździc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowanie trwa 3-5 dni i juz w pełni legalnie z ubezpieczeniem można jeździc.
no co ty wyjechałem zdomu o 8 godz a o 15 juz miałem auto na Pl tablicach i z OC. i to wszystko tego samego dnia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarejestrowanie trwa 3-5 dni i juz w pełni legalnie z ubezpieczeniem można jeździc.
no co ty wyjechałem zdomu o 8 godz a o 15 juz miałem auto na Pl tablicach i z OC. i to wszystko tego samego dnia

I w US tez w pare godzin miales decyzje? Cos mi sie nie wydaje.

Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...