Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy takie graty do lpg będą ok? 1.8 t


Lukasz1221

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przypisałem się do pewnego wątku, jednak został mój wpis usunięty, chociaż nie wiem czemu, no ale dobra...

Posiadam Audi A4 1.8 turbo z 2002 roku i planuje zamontować gaz. Mam złe doświadczenia w poprzednim aucie z gazem (BMW), dlatego teraz chce zastanowić się i przemyśleć to tysiące razy, niż wyłożę kolejne tysiące.

Dużo jeżdżę, także gaz u mnie to podstawa. Planuje również dalsze trasy po Europie, więc bez gazu nie wyobrażam sobie tego.

Jaką instalacje proponujecie? Cena mnie już nie zaskoczy, bo do BMW jak montowałem to zażyczyli sobie 4400 zł, za niby w pełni odj***ną (znaczy mega dobrą) instalacje gazową, a problemy byly od samego początku.

Co zatem do tego autka szłoby wpakować?

Byłem wczoraj u Cebuli w Jastrzębiu Zdroju. Dostałem cenę 2700 zł za zestaw:

STAG 4 PLUS

Reduktor AC Czerwony

Wtryski AC

Butla w kole

Wlew schowany

Bądź taki sam zestaw za 3000 zł, to samo co wyżej, tylko wtryski Hany.

Czy to dobre będzie? Gość ma hamowanie, także wszystko będzie współgrało jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsze wtryski hany

ale cena o 400-500zł za wysoka

Jak ma hamownię to nic nie znaczy, trzeba umieć wystroić dobrze instalację oraz umiejętnie zamontować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bmw chyba vanos był ? Powiem tak mam podobną instalacje u siebie stag 4 .reduktor kme gold zasilanie miedz 8mm i wtryski hana dobrze wystrojona i będziesz jeździł zadowolony. Ja swoim byłem dwa razy w Chorwacji i we Włoszech i nie było problemu . Kupisz sobie kabelek i będziesz podglądał jak mapy są ustawione .Aha ja ustawiałem instalacje u siebie na wskazania z vaga na sondy krotko terminowe i długo terminowe i mam spokój nie czuję czy to gaz czy benzyna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie muszą zrozumieć, że "ekonomiczność" jazdy na lpg nie wiąże się z taniością instalacji. Miałem kiedyś w a6 c5 tanią instalację (kupiłem już z lpg) no i mimo iż jeździło to, to jednak nie byłem z tego w pełni zadowolony. Lepiej troszkę więcej zainwestować i mieć spokój na lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz 180 km tak?

pojedzie to na stagu 4+. sensowny będzie też LPGtech.

reduktora czerwonego nie bierz - dużo z nim problemów. czarny acr01 daje rade do 180 km (producent podaje 150), a dłubnięty wyrabia nawet do 210 km

wtryski hana niebieska albo barracuda z odpowiednio rozwierconymi dyszami. nieco tansze a nie gorsze i można montować pojedynczo np na alu adapterach.

najlepiej to zarejestruj sie na forum: LPG FORUM, INSTALACJA LPG - AUTOGAZ, STAG 200 300 KME SILVER GOLD SEC VALTEK MAGIC JET LPGTECH PROBLEMY BLAD SILNIKA i tam załóż temat, albo poszukaj w starszych tematach. 1,8T to dosc częsty i dobrze rozpracowany przypadek. znajdziesz tam tez dobry zaklad w swojej okolicy

odnośnie jakości. srednia instalacja poprawnie zamontowana i wystrojona bedzie lepie pracowac niz hiper mega droga i .co sobei jeszcze wymyslisz wrzucona pod maske i byle jak ustawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

''reduktora czerwonego nie bierz - dużo z nim problemów.''

czerwony miał problemy z ciśnieniem ale został już poprawiony a nr.poprawionego AC od 0713...i więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam czarny i auto 180km i daje rade

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oby było tak jak mówisz. właśnie wczoraj przekopywałem temat odnośnie redka na wyzej wspomnianym forum i nie padlo stwierdzenie ze juz jest ok tylko ciagle niekonczace sie ulepszenia ;/

kolego tu masz z forum AC

[h=3]Re: acr 250 km - spadki cisnienia[/h]icon_post_target.gifprzez Marek Bezubik w Czw Kwi 04, 2013 11:14 am

Usterka spadków ciśnienia w AC R01 250E wywołana była uszczelnieniem labiryntu, a raczej składem materiału uszczelnienia , które zmieniło się bez wiedzy i zezwolenia ze strony AC S.A. Materiały niezgodne były ze względu na swe właściwości fizyko – chemiczne, innymi słowy uszczelnienie miękło pod wpływem temperatury , skutecznie przysłaniając kanały labiryntu i uniemożliwiając przepływ gazu w fazie ciekłej przez wymiennik.

W tygodniu 7 roku 2013 materiał uszczelnienia został zmieniony, i obecnie może pracować w temperaturze do 200C.

---------- Post dopisany at 20:41 ---------- Poprzedni post napisany at 20:40 ----------

niedługo ma się pojawić jakieś nowy redek AC

---------- Post dopisany at 20:44 ---------- Poprzedni post napisany at 20:41 ----------

kolego na forum gazowym jest tylko temat Tech,Hana i Barakuda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

internet to wielka księga,tylko chcąc nieraz znaleźć coś co chcemy to trzeba trochę czasu poświęcić

ale kto szuka ten znajdzie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dokladnie. faktycznie jest na lpgforum cytat ktory tu zacytowales, ale tak naprawde trzeba chwile czasu zeby to zweryfikowac - redek tak sobie nagrabil ze teraz malo kto mu ufa i go momtuje. czas pokaze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt,opinię łatwo sobie popsuć i nie wiadomo czy ją sie później odzyska a jak już to potrzeba na to czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie o to chodzi. widzisz hana miala kiedys bdb opinie, a ostatnio podobno zaczela sie psuc, ale z drugiej str patrzac ile tej hany jest montowane to i czesciej slyszy sie o babolach.

ja jednak zaryzykowalem i wzialem hane zielona ale od innego dystrybutora niz ogół bierze, i nie ma z nimi tak problemow. coz, jutro odbieram auto, a czas i kilometry pokażą co to warte albo jakiego mam pecha ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była jakaś seria wadliwych ale na razie jest spokój

miejmy nadzieję,że pech Cię ominie:grin:

bez awaryjnego użytkowania życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...