Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Różna szerokość opon na aucie


jez733

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, chyba już wreszcie przyszła ta wiosna więc czas na opony. Mam dylemat ponieważ letni zestaw mam 225/45 R17

i na ładnych drogach super, tylko tych ładnych dróg to u nas nie za dużo. Dążę do tego że na dużych koleinach niestety przy tej szerokości ( przynajmniej u mnie ) trzeba mocno trzymać kierownicę. Zimówki mam dużo węższe i ta sytuacja nie występuje na obojętnie jakiej drodze.

Mam 2 opony na przodzie już na 100% do wymiany i wpadłem na pomysł żeby z tyłu zostawić te 225/45 a z przodu założyć np. 205/45

I moje pytania:

czy ten zabieg poprawi prowadzenie auta po koleinach?

czy będzie widać dużą różnice w wyglądzie kół na aucie?

jak ogólnie widzicie mój pomysł, pomoże, czy nie kombinować i kupić takie same jak były?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli na tył zakładasz 225/45r17 to węższym odpowiednikiem dla przodu będzie 205/50r17 ( obwód koła pozostaje prawie taki sam ). Jeżeli nie masz quattro to bez problemu możesz zakładać różne szerokości i wysokości opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przod bedzie jechał ok... ale tył dalej będzie pływał...

i wizualnie róznica będzie... masz tą sama wysokośc a szerokosc inna... logiczne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym zakladaniem roznych wysokosci tak bym nie szalal, co na to ABS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

225 na 7,5 to troche moim zdaniem szeroko... 205 albo 215 na 45 było by idealnie

Spokojnie 225/45 zakładasz na felgę o szerokości 7.5j i wszystko jest ok. Różnica między 225/45 a 205/50 wynosi po obwodzie -2.5mm więc różnica żadna. Abs-u już w to nie mieszajmy abs będzie pracował prawidłowo. Różnica w prowadzeniu auta na węższej oponie z przodu a szerszej z tyłu na pewno będzie bo przód jest cięższy i bardziej dociskany do podłoża niż tył. Ale nikt Tobie nie odpowie jednoznacznie że nie będzie lub będzie tak samo pływał jak na szerszej oponie. Wszystko zależy od przyzwyczajenia i stylu jazdy. Miałem takie opony ( 225/45 ) u siebie i mi auto w koleinach nie pływało a po dziurach jeździłem nie zwracając na nie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...