Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 c7 Avant 3.0 TDI


Carlos*

Rekomendowane odpowiedzi

Carlos jak tam się sprawuje A6 i ten silniczek? mógłbyś już coś napisać o kosztach jego ekspolatacji?

Jedrekx , auto sprawuję się na prawdę super. Mam obecnie 28kkm i z silnikiem żadnych problemów , ale co to za przebieg...

Pojawiła się natomiast usterka pukającego zawieszenia z tyłu co opisywali wcześniej Kuredu i Szymek. U Szymona chyba z tego co wiem mieli wymieniać amorki tylne, ale nie wiem dokładnie jak się to dalej potoczyło , muszę dopytać. Ustrkę zgłoszę przy serwisie 30kkm także niebawem. Na serwis jeżdżę co 15kkm co tyle przypada wymiana oleju. Odnośnie kosztów to nic Ci nie powiem bo po prostu nie wiem. Oddaje kluczyk i tyle mnie to interesuje.Mam wykupiony pakiet serwisowy, także wszystkie koszty serwisu mam w d.... Auto pali około litra więcej niż moje byłe A4 B8 3.0 TDI. W mieście około 10-11 litrów, prędkości autostradowe 180km/h jakieś 9-10l , także tragedii nie ma.

@ turdzi - ubezpieczenie full pakiet 7400 zł nie wiem , czy to dużo , czy mało, każdy niech sobie sam oceni :wink:

To nie tak źle myślałem ze bedzie to kwota 6 cyfrowa tak ze jest juz trochę lepiej niz było aczkolwiek dalej ubezpieczena w pl sa bardzo drogie. Ja zaswojego jak byl nowy o wartości ok. 350 Kpln ( w przeliczeniu na pln ) placilem niecale 3.5Kpln.

Obecnie jest juz to 2.5K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ze ktos czuwa nad literówkami i ortografią ;)

Oczywiście chodziło o 5 cyfer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu. Części oryginalne montowane w aso obejmuje 2 lata gwarancji

Tak które zakupiłeś.A nie które wymienili Ci na gwarancji auta.Zapytajcie dokładnie a przyznacie mi rację bo sie mylicie.

2 lata gwarancji masz na części za które płacisz.Nie za te które wymieniasz na gwarancji.

Paweł nie masz racji, to o czym piszesz obowiązuje w przypadku rejestracji auta na osobę prywatną, jeżeli auto jest kupione na firmę obowiązuje nowa 2 letnia gwarancja na wszystkie części które zostały nieodpłatnie wymienione podczas okresu gwarancyjnego.

Przykład :

W zeszłym tygodniu odebralem VW Polo z ASO właśnie z wymiany gwarancji części, po upływie pełnej gwarancji auta.

Auto z 2010 r. kwiecień. W 2012 r. styczeń , czyli praktycznie pod koniec trwania gwarancji - wymiana gwarancyjna kompletnego rozrządu , przy przebiegu 20kkm.

2013 r. grudzień - wymiana ponownie kompletnego rozrządu , oczywiście na gwarancji- wymóg musiałem od ksiegowej przynieść potwierdzony wyciąg ze środków trwałych, w którym dane auto jest wyszczególnione, ponieważ w dowodzie rej jako właściciel figuruje tylko moje imię i nazwisko a nie pełna nazwa firmy. Jeżeli była by pełna nazwa firmy nie było by w ogóle żadnego problemu, lecz nie ma możliwości aby w dowodzie taki wpis był jeżeli jest się osoba fizyczną prowadzącą działalność, tylko Spółki będą miały wpisana nazwę firmy przy rejestracji w dowód.

Wracając do tematu mojego audi z awarią zawieszenia - opadnięty przód , które od tygodnia stoi w ASO - dzisiaj info wymienili kompresor, auto spędzi jeszcze u nich kilka dni ,będą mogli teraz w spokoju poszukać przyczyny stukającego zawieszenia, do soboty dałem im czas :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Info z serwisu. Części oryginalne montowane w aso obejmuje 2 lata gwarancji

Tak które zakupiłeś.A nie które wymienili Ci na gwarancji auta.Zapytajcie dokładnie a przyznacie mi rację bo sie mylicie.

2 lata gwarancji masz na części za które płacisz.Nie za te które wymieniasz na gwarancji.

Paweł nie masz racji, to o czym piszesz obowiązuje w przypadku rejestracji auta na osobę prywatną, jeżeli auto jest kupione na firmę obowiązuje nowa 2 letnia gwarancja na wszystkie części które zostały nieodpłatnie wymienione podczas okresu gwarancyjnego.

Przykład :

W zeszłym tygodniu odebralem VW Polo z ASO właśnie z wymiany gwarancji części, po upływie pełnej gwarancji auta.

Auto z 2010 r. kwiecień. W 2012 r. styczeń , czyli praktycznie pod koniec trwania gwarancji - wymiana gwarancyjna kompletnego rozrządu , przy przebiegu 20kkm.

2013 r. grudzień - wymiana ponownie kompletnego rozrządu , oczywiście na gwarancji- wymóg musiałem od ksiegowej przynieść potwierdzony wyciąg ze środków trwałych, w którym dane auto jest wyszczególnione, ponieważ w dowodzie rej jako właściciel figuruje tylko moje imię i nazwisko a nie pełna nazwa firmy. Jeżeli była by pełna nazwa firmy nie było by w ogóle żadnego problemu, lecz nie ma możliwości aby w dowodzie taki wpis był jeżeli jest się osoba fizyczną prowadzącą działalność, tylko Spółki będą miały wpisana nazwę firmy przy rejestracji w dowód.

Wracając do tematu mojego audi z awarią zawieszenia - opadnięty przód , które od tygodnia stoi w ASO - dzisiaj info wymienili kompresor, auto spędzi jeszcze u nich kilka dni ,będą mogli teraz w spokoju poszukać przyczyny stukającego zawieszenia, do soboty dałem im czas :grin:

Amorki i tak do wymiany, niech nie pier**lą tylko od razu zrobią bo czas stracisz i oni przy okazji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To totalnie logiczne właśnie.

Producent daje Ci gwarancję na samochód przez 2,3,4 nieważne ile lat.

Przez ten okres naprawia wszelkie usterki.

Potem nie naprawia już usterek..gratisowo.

Jeśli coś nie działa poprawnie i non stop się psuje możesz domagać się wymiany za niezgodność towaru z umową a to róźnica…dość duża :)

Dla mnie jednak nie logiczne.

Nie wymagam naprawy wszelkich usterek po gwarancji, wymagam jedynie, aby producent gwarantował, że wymieniona część będzie zmieniona przez okres dwóch lat od założenia.

edit,

widzę, że się sprawa wyjaśniła:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobie prywatnej tez naprawią cześć,tyle ze nie z gwarancji auta (która sie skończyła),a z tytułu rękojmi na daną cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki i tak do wymiany, niech nie pier**lą tylko od razu zrobią bo czas stracisz i oni przy okazji

To ja już wiem, że amorki, lecz albo bardzo udają takich ułomnych ,albo jeszcze się nie spotkali z ta przypadłością w co nie bardzo chce mi się wierzyć :wink: dlatego mają jeszcze trochę czasu ,żeby się wykazać :decayed:

Szymek czasu to ja nie tracę , bo go w ogóle prawie wcale nie mam, także tydzień bez Audi zleciał mi tak szybko ,że go nawet nie zauważyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki jest zakres regulacji zawieszenia pneumatycznego względem seryjnego zawieszenia ?

Masz jakieś zdjęcie na którym samochód stoi z najniższym ustawieniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to jakieś nie wiadomo co , ale kilka cm różnicy będzie jak nic. Zdjęcia miałem zrobić i zapomniałem , ale niebawem dorzucę :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że porządny samochód zagościł zamiast Polo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...