Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A6 c7 Avant 3.0 TDI


Carlos*

Rekomendowane odpowiedzi

No wlanie bo interesuje mnie jak ten zawias jest wysokosciowo do np: S-line ogolnie to super sprawa musi byc :naughty:

A masz sportowy deyferencjal ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam s-line -30mm , dyfernecjału sportowego nie mam, gdyż w tym dupowozie zapewne nie odczułbym najmniejszej różnicy tym bardziej z automatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak w przypadku a6 r4 nie ma racji bytu, podobnie jak 2.0tdi w a5.

już daj spokój temu 2.0TDI w A5, nie jest tak źle jak się co niektórym wydaje :wink:

tak się tylko czepiam, miałem nadzieję, że to wychwycisz :decayed:

pewnie, że nie ma dramatu, zapewne jedzie lepiej po programie od mojej serii, ale chodzi mi o koncepcję, no nie pasuje:decayed:

---------- Post dopisany at 11:56 ---------- Poprzedni post napisany at 11:51 ----------

Kmk problem z 3.0 TFSI w C7 jest taki ze to za slaby motor zeby zrobił jakies wrażenie w tym aucie a do chwili kiedy ktos tego w pl nie złamie to raczej przegrywa zdecydowanie z Bit i pod wzgledem osiągów i pod względem zużycia paliwa.

Jak sobie przypomnisz naszą jazdę to 3.0 TFSI przyspiesza triche słabiej niż obecnie moje auto a jest jeszcze eirksze cięższe i lepiej wyciszone wiec tym bardziej będzie wrażenie gorszych osiągów.

Twoje przyspiesza zupełnie wystarczająco:wink:

Jednak swego czasu Kuredu nieco narzekał, że słabiej jedzie od poprzedniej b8 po programie.

A'propo złamania, to jak ostatnio pytałem w CS o v8T, twierdzą, że nie ma problemu.

Na obecną chwilę najbardziej cieszyła by mnie s4 b8, ale docelowo auto mojego imiennika wydaje się optymalne:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto dostało nowy felunek :wink:

DSC06931.jpg

DSC06932.jpg

A tak się kształtuje spalanie ,zapięty tempomat, pomiar na autostradzie przez kilka min ze stałą prędkością przy 130 i 160 km/h

130.jpg

160.jpg

Powiem ,że nie spodziewałem się takich wyników i z każdym km jakby jeszcze mniej paliło :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spuszczam jak mi pali 10 przy 150 ale tylko raz tak zrobiłem trasę. Po prostu się nie da :grin:

i zapytam czemu nie 20' natomiast wzór wiadomo słuszny :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jam koło 10L przy tej predkosci. Ostatnio sprawdzalem na S7 w-wa-radom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pali ale to trzeba naprawdę delikatnie gaz traktować :grin:

20130425_094736.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spuszczam jak mi pali 10 przy 150 ale tylko raz tak zrobiłem trasę. Po prostu się nie da :grin:

i zapytam czemu nie 20' natomiast wzór wiadomo słuszny :decayed:

Szymeniu tez się zastanawiałem nad 20" , ale poszedłem w stronę komfortu :wink: chodź wiem ,że to zawieszenie spokojnie poradziło by sobie przy 20" bez drastycznego spadku.

No jasne ,że z takimi prędkościami to męczarnia straszna , zresztą zerknij jakie są u mnie obroty, silnik aż się prosi o więcej :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos a masz machanie nogą aby bagażnik się otwierał :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się spuszczam jak mi pali 10 przy 150 ale tylko raz tak zrobiłem trasę. Po prostu się nie da :grin:

i zapytam czemu nie 20' natomiast wzór wiadomo słuszny :decayed:

Szymeniu tez się zastanawiałem nad 20" , ale poszedłem w stronę komfortu :wink: chodź wiem ,że to zawieszenie spokojnie poradziło by sobie przy 20" bez drastycznego spadku.

No jasne ,że z takimi prędkościami to męczarnia straszna , zresztą zerknij jakie są u mnie obroty, silnik aż się prosi o więcej :decayed:

Przynajmniej nie musisz nie wiadomo jak bać się dziur :grin: no i komfort jest mega, bo na zimę jeżdżę na 19' a co do jazdy to zazwyczaj takie delikatne 180-200 bo one się męczy na takich obrotach :decayed:

---------- Post dopisany at 23:09 ---------- Poprzedni post napisany at 23:07 ----------

Carlos a masz machanie nogą aby bagażnik się otwierał :naughty:

Ja to mam i jest po chooyu fest jak zabrudzi czujnik to możesz stać jak debil i machać nogami pod zderzakiem :facepalm: a na koniec powiem tak: wątpliwa przyjemność za jedyne 7400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle pali ale to trzeba naprawdę delikatnie gaz traktować :grin:

http://s22.postimg.org/f4deu4uwt/20130425_094736.jpg

To i tak bardzo dobry wyczyn moim zdaniem jeśli chodzi o spalanie Twojej S6 , tak więc nie ma co porównywać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos a masz machanie nogą aby bagażnik się otwierał :naughty:

A daj spokój tym machaniem, ostatnio z Szymonem mieliśmy jebnąć z buta w zderzak bo nie chciał się j**aniec otwierać :grin::grin::grin:

---------- Post dopisany at 23:11 ---------- Poprzedni post napisany at 23:10 ----------

Ja to mam i jest po chooyu fest jak zabrudzi czujnik to możesz stać jak debil i machać nogami pod zderzakiem :facepalm: a na koniec powiem tak: wątpliwa przyjemność za jedyne 7400 zł

No właśnie o tym mówiłem:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam i jest po chooyu fest jak zabrudzi czujnik to możesz stać jak debil i machać nogami pod zderzakiem :facepalm: a na koniec powiem tak: wątpliwa przyjemność za jedyne 7400 zł

Chciałbym zboczyć minę ludzi jak machasz nogami pod zderzakiem :grin: że jeszcze na youtube Cię nie ma :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos a masz machanie nogą aby bagażnik się otwierał :naughty:

Ja to mam i jest po chooyu fest jak zabrudzi czujnik to możesz stać jak debil i machać nogami pod zderzakiem :facepalm: a na koniec powiem tak: wątpliwa przyjemność za jedyne 7400 zł

Mam tylko elektryczne otwieranie i zamykanie klapy , ale z tego co piszesz to u Ciebie lipa straszna , tyle kasy i nie za bardzo się sprawdza :kwasny:

Ja za to mam kolejny powód do dumy za zaoszczędzoną gotówkę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos a masz machanie nogą aby bagażnik się otwierał :naughty:

Ja to mam i jest po chooyu fest jak zabrudzi czujnik to możesz stać jak debil i machać nogami pod zderzakiem :facepalm: a na koniec powiem tak: wątpliwa przyjemność za jedyne 7400 zł

Mam tylko elektryczne otwieranie i zamykanie klapy , ale z tego co piszesz to u Ciebie lipa straszna , tyle kasy i nie za bardzo się sprawdza :kwasny:

Ja za to mam kolejny powód do dumy za zaoszczędzoną gotówkę :decayed:

młody byłem i głupi, poza tym nasrałem tych wszystkich asystentów i innych cudów i nie używam tego. Tak teraz kalkuluję to można było z 30k lekką ręką zaoszczędzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam o takim aucie aż boje się marzyć, tymbardziej gratuluję ujeżdzania takiego cuda na codzień :) Oby bezpiecznie woziła !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos, coraz bardziej mnie przekonujesz żeby za 2 lata pójść w kierunku A6 właśnie z tym motorem :slina:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedrekx, czas pokarze jak ten silniczek będzie się spisywał z perspektywy czasu , bo to zupełnie inna konstrukcja niż poczciwe 3.0 TDI w B8. Zapewne blok silnika pozostał niezmieniony , lecz cały osprzęt jest zupełnie inny. Nie ma juz tych nieszczęsnych kolektorów dolotowych co się srały na potęgę i co naprawiałem przed sprzedażą B8, ale jak to się na prawdę będzie spisywać to czas pokarze, ale jestem dobrej myśli :wink:

Na razie jestem bardzo zadowolony, aż za bardzo , nie myślałem ,że to taka odskocznia po przesiadce z B8 :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carlos - rozumiem, że silniki 3.0tdi 240KM w A6C6 LIFT mają te same problemy z kolektorami? Co tam się takiego strasznego z nimi działo i jakie ewentualnie są koszty i zakres naprawy?

Tak na marginesie - śliczne autko - pozazdrościć:thumbup1: Niech się dobrze sprawuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana kolektorów 1000zł w AZ Autoserwis :wink: podjeżdżasz i za godzinę wyjeżdżasz :decayed:

Carlos, ostatnio rozmawiałem w ASO na temat tego silnika to podobno w Bydgoszczy 3.0TDI bi turbo idą jak świeże bułeczki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...