Skocz do zawartości
IGNOROWANY

klima nie chlodzi


bolek21

Rekomendowane odpowiedzi

koledzy nie chlodzi klima , mam pytanie co moge sprawdzic by dowiedziec sie co to moze byc nie tak z nia ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i zrób to jak najszybciej bo cos drozszego moze sie wyj....c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie: jezeli nie masz szczelnego układu to zarzniesz kompresor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij przewod od elektrozaworu przy sprezarce. Teoretycznie powinna byc ustawiona w pozycji "0" tarcza sie kreci a tloki nie pracuja. Jesli doszlo do naglego oproznienia ukladu z czynnika , mozliwe ze pozbyles sie oleju ktory smaruje sprezarke . Dalsza jazda spowoduje zatarcie sprezarki.

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

rozumiem ze po wlaczeniu klimy brak jakiejkolwiek reakcji ??? wentylatory tez sie nie zalaczaja ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odepnij przewod od elektrozaworu przy sprezarce. Teoretycznie powinna byc ustawiona w pozycji "0" tarcza sie kreci a tloki nie pracuja. Jesli doszlo do naglego oproznienia ukladu z czynnika , mozliwe ze pozbyles sie oleju ktory smaruje sprezarke . Dalsza jazda spowoduje zatarcie sprezarki.

---------- Post dopisany at 21:14 ---------- Poprzedni post napisany at 21:12 ----------

rozumiem ze po wlaczeniu klimy brak jakiejkolwiek reakcji ??? wentylatory tez sie nie zalaczaja ???

po wlaczeniu klimy brak jakiej kolwiek reakcji , o jakie wentylatory Ci chodzi??

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 21:34 ----------

druga jest sprawa ze kupilem te auto zima i jeszcze nie urzywalem klimy na chlodzenie wiec nie wiem czy moze ja trzeba tylko nabic , co myslicie o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wystarczy tylko nabic

Kolego, nie ma co gdybac, najpierw VAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie wystarczy tylko nabic

Kolego, nie ma co gdybac, najpierw VAG

ok a moge jezdzic teraz tym autem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy w układzie jest czynnik, na VAG-u jest info odnosnie wartosci cisnienia

jezeli jest "0" to czarna d....a, trzeba nabic i sprawdzic szczelnosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy w układzie jest czynnik, na VAG-u jest info odnosnie wartosci cisnienia

jezeli jest "0" to czarna d....a, trzeba nabic i sprawdzic szczelnosc

sorki ale bardzo nie rozumiem , to od czego mam zaczac ?? i jak mam sprawdzic czy w ukladzie jest czynnik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw VAG, tak jak pisałem

dobra to bede szukal kogos z Vagiem a jak myslisz moge jezdzic autem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za rydzykowanie płaca mohery :) Jesli piszesz ze auto kupione zima to jesli mial sie zatrzec to i tak juz sie zatarl bo sprezarka tak czy siak pracuje. Dalsza jazda nie pogorszy sprawy. Nie staraj sie jednak wlaczac klimy na sile. Jak nie wlaczaja sie wentylatory to klimatronik nie wysyla rowniez sygnalu do sprezarki wiec jest nadzieja ze tłoki nie pracuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jade zaraz do goscia pod VAGa co mam dokladnie posprawdzac ?

---------- Post dopisany at 21:40 ---------- Poprzedni post napisany at 19:35 ----------

jestem po VAGu blad czyjnika klimatyzacji ale moze byc tez bezpiecznik bo jest oddzielny od czujnika , ktos moze sie orientuje jaki jest koszt takiego czujnika ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj nr błędu

nie mam nr bledu ale wywalilo blad czujnika cisnienia i tempratury klimatyzacji

---------- Post dopisany 18-04-2013 at 19:33 ---------- Poprzedni post napisany 17-04-2013 at 21:49 ----------

mam pytanie jeszcze czy do wymiany tego czujnika trzeba spuszczac klime czy jest zawor zabezpieczajacy tak jak w b6 ???

---------- Post dopisany at 20:27 ---------- Poprzedni post napisany at 19:33 ----------

moze ktos podeslac schemat bezpiecznikow z podszybia ktory jest od czujnika klimy?

---------- Post dopisany at 21:39 ---------- Poprzedni post napisany at 20:27 ----------

wypowie sie jeszcze ktos??

---------- Post dopisany 19-04-2013 at 19:37 ---------- Poprzedni post napisany 18-04-2013 at 21:39 ----------

Audi a4 b8 A4 b6 b7 8e0 klimatyzacji czujnik (3179689988) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ktos moze sie orientuje czy ten czujnik bd dobry do mego auta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie ma ciśnienia w układzie klimatyzacji czyli brak czynnika i czujnik ciśnienia działa i pokaże brak czynnika, to kompresor się nie załączy w ogóle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...