Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Przy dłuższym hamowaniu włącza sie pompa ABS i hamuje!


ssin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z hamulcami, mianowicie przy dłuższym hamowaniu (nacisk na pedał hamulca równy i około 4-5sek.) włącza się pompa ABS i dobija ciśnienia w ukł. efekt jest taki jakbym miał jakis sys. wspomagania hamowania tyle że trochę mało bezpieczny... Gdy włącza się pompa w ukł. jest dodawane ciśnienie, więc nagle siła hamowania robi się większa i następuje szarpnięcie - w skrajnych warunkach może to powodować poślizg. Tarcze klocki grube, wszystko chodzi płynnie, płyn ham. wymieniony, odpowietrzony ukł. vag nie widzi błędów, na desce nic się nie załącza, auto ma ESP, jeśli ktoś spotkał się takim problemem proszę o pomoc

dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem, borykam sie z tym juz pare dni :facepalm:najprawdopodobniej jest to pompa hamulcowa z tego co zdązyłem sie dowiedzieć tu w 90% odpowiedzi... ale może to być też zapowietrzona pompa ABS którą odpowietrza sie jak mowił devastation Vagem plus dokładne odpowietrzenie tylnych zacisków, sprawdze to jeszcze jak nie pomoze to kupuje pompe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie teraz tez nie mam na to czasu ale w weekend to zrobię. Jak bedziesz cos wiedział albo uda ci sie rozwiazać problem to daj znać na priva, dzieki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem rozwiązałem po odpowietrzeniu pompy ABS Vagiem i ręcznym odpowietrzeniu zacisków tylnych tak jak pisał devastation

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie napisać jak odpowietrzyć pompę ABS? Od Paru dni mam tak że autko jakby słabiej hamowało (mam nawyk dużo wcześniej delikatnie zaczynać hamować) a gdy dłużej hamuje czuuje jakby dostał strzał ciśnienia i coś w rodzaju terkotu abs. Ostatnio tylko wymieniałem przeguby przednie. Tarcze i klocki z przodu i z tyłu wymieniłem w tamtym roku na nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zle ustawione czujniki wzgledem koronek

prawidłowe 0.6-0.8 mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat z podobnym problemem, mianowicie: sporadycznie podczas hamowania - głównie lekkiego i długiego, pedał hamulca odbija drżąc z częstotliwością kilku odbić na sekundę. W tym czasie hamowanie jest słabsze. Mam nawyk, że podnoszę wtedy nogę z hamulca i wszystko ustaje. Podczas tego zajścia nie pojawiają się żadne komunikaty na desce, vag nie wykrył błędów. Z ostatnich remontów to zostały wymienione tyle tarcze, z łożyskami, pierścieniami abs i klockami. Myślałem że to wina zapowietrzonego płynu hamulcowego, ale zostały odpowietrzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz odleglosci czujnikow od koronek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:facepalm::facepalm::facepalm::facepalm::facepalm: ja pier....e, co za tłuki

"...wciska sie ale sie nie reguluje..." to juz nie wiem co sie z nimi robi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

................... jeśli ktoś spotkał się takim problemem proszę o pomoc

dziękuję i pozdrawiam.

Mam dokładnie to samo. Jak już rozwiążecie problem to piszcie w wątku by wszyscy czytający mogli się dowiedzieć- po to jest forum, a nie na priv'a.

Czy przy odpowietrzaniu Vagiem koła muszą być w powietrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...