Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka klimatyzacji 1.9 TDI 130 KM 2001r.


sawanb03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

najprawdopodobniej padła mi sprężarka klimatyzacji. Do jesieni zeszłego roku wszystko działało. Klimatyzacja nabita w lecie. Sprawdziłem czy dochodzi napięcie na elektrozawór znajdujący się w sprężarce i wszystko jest OK. Moja diagnoza - zepsuta sprężarka klimatyzacji. Nie mogłem znaleźć na obudowie żadnego napisu z modelem sprężarki.

Może ktoś wie jaki jest model (numer części) sprężarki klimatyzacji do mojego autka: Audi A4 B6 1.9TDI AWX 130 KM 2001r.

Jeżeli miałby ktoś taką na sprzedaż za rozsądną cenę to chętnie kupię.

Czy powinienem też wymienić osuszacz?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze wystarczy wymienic sam elektrozawor , po co odrazu cala sprezarke ??

Co do sprezarki:

Producent: DENSO 6SEU12C.

Numer katalogowy: 8E0260805N numery zamienne: 8E0260805D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

najprawdopodobniej padła mi sprężarka klimatyzacji. Do jesieni zeszłego roku wszystko działało. Klimatyzacja nabita w lecie. Sprawdziłem czy dochodzi napięcie na elektrozawór znajdujący się w sprężarce i wszystko jest OK. Moja diagnoza - zepsuta sprężarka klimatyzacji. Nie mogłem znaleźć na obudowie żadnego napisu z modelem sprężarki.

Może ktoś wie jaki jest model (numer części) sprężarki klimatyzacji do mojego autka: Audi A4 B6 1.9TDI AWX 130 KM 2001r.

Jeżeli miałby ktoś taką na sprzedaż za rozsądną cenę to chętnie kupię.

Czy powinienem też wymienić osuszacz?

Pozdrawiam

Mam ten sam model auta tylko rocznik 2003. Podobnie jak u kolegi do jesieni wszystko działało, co roku była obsługa (odgrzybianie, nabijanie i wymiana filtra kabinowego), teraz dmucha tylko powietrzem o temperaturze zewnętrznej. W zimie grzała a teraz nie chłodzi. Byłem w warsztacie w którym robiłem ostatnią obsługę klimy. Podłączyli agregat, przeprowadzili testy, wymienili cały czynnik i dalej nic. Sprawdzili programem diagnostycznym (nie vagiem), brak jakichkolwiek błędów. Przynajmniej uczciwie, nie wzięli kasy za to. Ale klima dalej nie działa.

Proszę o poradę co może powodować takie zachowanie klimy?

Kolego "sawanb03" czy jesteś pewien, że u Ciebie jest problem ze sprężarką? Wymieniłeś ją? Czy już działa klima?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podpiąłem autko do VAGA. Wyskoczyły mi następujące błędy:

18043 - Powertrain Data Bus: Missing Message from A/C Controller

P1635 - 35-00 - -

18057 - Powertrain Data Bus: Missing Message from ABS Controller

P1649 - 35-00 - -

Wcześniej tych błędów nie było. Ma ktoś jakiś pomysł? Bo teraz już nie wiem czy szukać nowej sprężarki, czy może coś siedzi w elektryce.

Dzięki BenyA4

---------- Post dopisany at 07:44 ---------- Poprzedni post napisany at 07:22 ----------

Mogę jeszcze dodać, że na jesień zatkały mi się kanaliki odpływowe pod akumulatorem i zalało mi całą prawą stronę (pasażera) w aucie.

Może to jest jakaś przyczyna, trochę tam kabli było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie zaswiecily ci sie wsztskie kontrolki od abs esp hamulca recznego na wyswietlaczu ikona braku klockow hamulcowych. Bo mi tez pojawia sie blad 18057. I wtedy wogole nie dziala esp i abs. Musze zgasic auto odpalic ponownie i juz wszystko jest ok. Blad wyskakuje raz czasem dwa razy na tydzien i ciagle jestem na etapie dochodzenia co jest nie teges.

U ciebie do tego dochodzi sterownik klimy .

Dziwne jest to ze jak sprawdzales napiecie na zaworze to ono tam bylo. Najlepiej podlaczyc w to miejsce zarowke 2 wart bo multimetry czasem oszukuja. No i jesli bys mial tam napiecie to wentylatory powinny tez sie krecic.

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

Vagiem sprawdzales tylko serownik silnika, czy abs i klimy tez. Najlepiej zrobic auto scan i sprawdzic wszystkie sterowniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego zrobiłem scan. Błędy wyskoczyły tylko w sterowniku silnika. Abs i esp mam sprawne. Kontrolki nie zaświecają się. Napięcie na elektrozaworze sprawdzałem żarówką. Może te błędy zapisały się gdy na zapalonym aucie wyciągnąłem bezpiecznik od klimy.

Coraz bardziej dochodzę do wniosku, że to sprężarka. Tylko teraz szukam jakiejś używanej. Zastanawiam się czy wszystkie sprężarki DENSO 6SEU12C będą pasować do mojego auta, czy one się czymś różnią (koło pasowe?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolo pasowe sprzeglo i lozysko kola pasowego mozesz przelozyc ze swojej . wystarczy ze masz szczypce do sciagania pierscieni zegera i sciagacz do lozysk. Najwazniejsze zeby sprezarka po demontazu byla dobrze zabezpieczona przed wilgoscia i brudem . Jesli na zdjeciach sprzedawcy zobaczysz ze wej/wyj nie sa zabezpieczone to sobie podaruj taka sprezarke.

Jesli sprezarka sie zatrze to dochodzi do zerwania sprzegla . i kreci sie samo kolo pasowe bez walka.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, biorę się za poszukiwania ;)

---------- Post dopisany 24-04-2013 at 07:12 ---------- Poprzedni post napisany 22-04-2013 at 07:32 ----------

Przy wymianie sprężarki chciałbym wymienić osuszacz. Podrzuci ktoś model osuszacza zamontowanego w moim aucie: Audi A4 B6 1.9TDI AWX 130 KM 2001r.

Czy ten zamiennik będzie pasował?

OSUSZACZ KLIMATYZACJI AUDI A4 B6 A6 B6 SEAT EXEO (3186800947) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez_tytu_u.jpg

---------- Post dopisany at 13:31 ---------- Poprzedni post napisany at 13:28 ----------

kurde nic nie widac numer czesci to 8E0820193C

etka online przyda sie na przyszlosc IFInterface

---------- Post dopisany at 13:32 ---------- Poprzedni post napisany at 13:31 ----------

IFI :: Free services

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatyzacja naprawiona. Chłodzi lepiej niż rok temu.

Wymieniłem sprężarkę, osuszacz i dławik.

Koszt naprawy i części - 1000 zł.

Czego się nie robi dla poprawy komfortu.

Jeżeli ktoś chce kupić zepsutą sprężarkę lub osuszacz. Zapraszam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

najprawdopodobniej padła mi sprężarka klimatyzacji. Do jesieni zeszłego roku wszystko działało. Klimatyzacja nabita w lecie. Sprawdziłem czy dochodzi napięcie na elektrozawór znajdujący się w sprężarce i wszystko jest OK. Moja diagnoza - zepsuta sprężarka klimatyzacji. Nie mogłem znaleźć na obudowie żadnego napisu z modelem sprężarki.

Może ktoś wie jaki jest model (numer części) sprężarki klimatyzacji do mojego autka: Audi A4 B6 1.9TDI AWX 130 KM 2001r.

Jeżeli miałby ktoś taką na sprzedaż za rozsądną cenę to chętnie kupię.

Czy powinienem też wymienić osuszacz?

Pozdrawiam

Mam ten sam model auta tylko rocznik 2003. Podobnie jak u kolegi do jesieni wszystko działało, co roku była obsługa (odgrzybianie, nabijanie i wymiana filtra kabinowego), teraz dmucha tylko powietrzem o temperaturze zewnętrznej. W zimie grzała a teraz nie chłodzi. Byłem w warsztacie w którym robiłem ostatnią obsługę klimy. Podłączyli agregat, przeprowadzili testy, wymienili cały czynnik i dalej nic. Sprawdzili programem diagnostycznym (nie vagiem), brak jakichkolwiek błędów. Przynajmniej uczciwie, nie wzięli kasy za to. Ale klima dalej nie działa.

Proszę o poradę co może powodować takie zachowanie klimy?

Kolego "sawanb03" czy jesteś pewien, że u Ciebie jest problem ze sprężarką? Wymieniłeś ją? Czy już działa klima?

Pozdrawiam

Byłem u mechanika, wymienił mi chłodnicę, kompresor, osuszacz i skraplacz, czyli prawie wszystko. Teraz klima działa jak nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaką chłodnicę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich nie chcę zakładać podobnego wątku przymierzam się również albo do naprawy albo do wymiany sprężarki (rozszczelniła się), czy oprócz tej którą mam 8E0 260 805 AB podejdzie o innym numerze , b6,1.9 awx 2002r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienil Ci chlodnice od klimy i skraplacz ?

Dobrze rozumiem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie otwierać nowego tematu odgrzeje kotleta

ponieważ idzie lato a moja klima jakiś czas temu przestała działać zabrałem się za jej serwis

kupiłem nówkę dławik i osuszacz i pierwsze co to sprawdziłem sprężarkę od klimy

wykręciłem ją z auta i nie wydaję mi się żeby coś z nią było nie tak

8PMimhf.jpg?1

YDRXzaT.jpg?1

FZhUuTV.jpg?1

BWKFtoV.jpg?1

rYNpMGR.jpg?1

khesVNM.jpg?1

i numerki z obudowy sprężarki i pokrywy koła pasowego

UKxeaQ5.jpg?1

m3iE4LR.jpg?1

nie wiem na jakiej zasadzie działa to niby gumowe sprzęgło ale ogólnie wygląda jak nowe , sprężarka nie jest zatarta bo kręci lekko , wyczuwalny lekki luz na łożysku koło pasowego.

teraz moje pytanie co jeszcze powinienem sprawdzić , zanim ją wsadzę z powrotem do samochodu ?

---------- Post dopisany at 16:22 ---------- Poprzedni post napisany at 16:20 ----------

dodam że samochód z połowy 2002 i sprężarka chodzi na osobnym pasku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...