Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprężarka klimatyzacji 1.9 TDI 130 KM 2001r.


sawanb03

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak Ci pomóc. Trzeba było nic nie ruszac tylko zmienić co kupiles i jechac sprawdzić szczelność i nabić.

Teraz poinformuj w serwisie ze wszystko rozbierales żeby przy napelnianiu uzupelnili olej chyba 175 g. Bo zatrzesz sprezarke. Proponuje nie zakladac paska az do nabicia.

Tapatalk Pro Sony Xperia Dual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Ci pomóc. Trzeba było nic nie ruszac tylko zmienić co kupiles i jechac sprawdzić szczelność i nabić.

Teraz poinformuj w serwisie ze wszystko rozbierales żeby przy napelnianiu uzupelnili olej chyba 175 g. Bo zatrzesz sprezarke. Proponuje nie zakladac paska az do nabicia.

Tapatalk Pro Sony Xperia Dual

ale żaden olej się nie wylał i nie było też oleju po rozłączeniu przewodów. Podczas kręcenia ze sprzęgłem słychać że coś tam w niej bulgocze i jak się domyślam to chyba ten olej o którym piszesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie ile teraz go tam jest? I jak to sprawdzić.

Ja bym spuscil cały i nabijal od nowa.

I uprzedzam jak będzie za mało zatrzesz, a jak za dużo nie będzie chlodzic bo wszystko olej zatka.

Tapatalk Pro Sony Xperia Dual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nalać oleju ok 150-200ml Pag46 lub Pag100 najlepiej z kontrastem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba nalać oleju ok 150-200ml Pag46 lub Pag100 najlepiej z kontrastem

A tego oleju czasami nie dodają jak nabijają klime ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bo też nie wiedzą ile jest a przelać nie można. Dodadzą 10 do 15% dawki najwyżej.

Co innego jak nabijaja po spuszczaniu. Bo wtedy wiedzą że nic nie ma i dają całą dawkę na nowo.

Tapatalk Pro Sony Xperia Dual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak musze czekać na prawidłowy osuszacz , bo ten co kupiłem ma mniejsze otwory montażowe . Wszystko złożyłem z powrotem , ale już nie zakładałem paska . Jutro sie przejade do punktu nabijania i sie zapytam co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje sprezarke klimatyzacji do mojej A4 B7 Nr widniejacy na naklejce to 8EO 260 805 BP Sprezarka sie zatarła , na sitku obok filtra kabinowego zostaly opiłki metalu.

Moje pytanie jest takie : Jaka podejdzie mi sprezarka zamienna o inny nr i co jeszcze nalezy wymienic przy wymianie sprezarki ?

prosze o pomoc ...

Samochod audi A4 B7 2006R 1.9 116km BRB

Edytowane przez gwiazda11122
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


i co jeszcze nalezy wymienic przy wymianie sprezarki ?

Tak naprawdę aby klima chodziła po naprawie kolejnych kilka lat, to przed zamontowaniem nowego kompresora musisz wypłukać/wyczyścić od wewnątrz cały obieg czynnika chłodzącego począwszy od kompresora aż do dławika. To takie minimum, jednak ja bym przepłukał całość z tego względu że trzeba pozbyć się dodatkowo zabrudzonego i przepracowanego oleju z układu.

No i rzecz najważniejsza, trzeba dojść do przyczyny zatarcia sprężarki, bo wymieniać "na pałę nie ma sensu.

Sprężarka to zapewne jakaś z serii 7 tłoczkowych 140 c3m montowana po stronie kierowcy. Po wymontowaniu sprężarki jej numer znajdziesz na naklejce przyklejonej do obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie odnośnie sprężarki klimy w s4 4.2 czy jest możliwość zamontowania o innych numerach? Spręzarka denso wydaja sie być takie same różnią się tylko sprzęgłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ktos chce to moge oddac za przyslowiowa flaszke sprawna sprezarke w ktorej urwalo sie sprzeglo - wymienilem na nowa ( mieszkam w Belgii,nikt tu tego nie naprawia,a mialem nowa z montazem i serwisem klimy za 600e na samochodzie wiec wymienilem ) . Sprezarka jest z a6 c5 2004 wymieniana przy przebiegu 190 tys km. Bede w Szczecinie w nast weekend moze komus sie przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...