Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Moje prace


Griffe

Rekomendowane odpowiedzi


Szkolenia robimy rzecz jasna u siebie. Rezydujemy na Sławinku



Gdzie to kolego jest ? Mogę jaakieś info na pw od was jaki koszt przybliżony kursu u was :)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się ze sporym opóźnieniem poskładać kolejną relację. Początek roku a już mamy zaległości w tym temacie. Do rzeczy.

Na zabezpieczenie przyjechał nowy Seat Leon X-PERIENCE w białym perłowym lakierze. Lakier był w ogólnym niezłym stanie jeśli chodzi o rysy, ale posiadał nie zdjętą powłokę zabezpieczająca nakładaną do transportowania.

Po dokładnym myciu, wraz z dekontaminacją, deironizacją... przystąpiliśmy do korekty lakieru, która została zakończona myciem i odtłuszczaniem przy pomocy Panel Wipe oczywiście od GTechniqa

Tak przygotowana powierzchnia została zabezpieczona zestawem powłok od GTechniqa w postaci C1 + EXOv2.

Czyszczenie i zabezpieczanie skór zestawem Meguiars, reszta wnętrza, koła i hydrofobizacja szyb - czyli standardowo.

Miłego oglądania:

W takim stanie przyjechał

DSC03580%20Kopiowanie_zpswh8klcvl.jpg

DSC03581%20Kopiowanie_zpsj0nttxv9.jpg

IronX w akcji

DSC03582%20Kopiowanie_zpsyemmdvfy.jpg

Statham pojechał na wakacje więc zatrudniliśmy Ziutka Gumiaka do pomocy - ciągle coś sprawdzał w necie...

DSC03585%20Kopiowanie_zpsdludusbb.jpg

Jak widać jednak z powierzonych zadań wywiązał się wzorowo

DSC03589%20Kopiowanie_zpsmskexdrf.jpg

DSC03591%20Kopiowanie_zpshrn1p3zl.jpg

DSC03593%20Kopiowanie_zpsi18fhxza.jpg

DSC03598%20Kopiowanie_zpsulvjuq7g.jpg

DSC03599%20Kopiowanie_zps1j7wfif9.jpg

DSC03605%20Kopiowanie_zpsmqxbggxn.jpg

DSC03618%20Kopiowanie_zpsozp4jzbp.jpg

DSC03640%20Kopiowanie_zpsevxip7h8.jpg

DSC03645%20Kopiowanie_zpsfstzaegi.jpg

Jak zwykle w akcji zestaw Rupes & Meguiars

DSC03649%20Kopiowanie_zpshsqwyyob.jpg

DSC03651%20Kopiowanie_zpstikd9ivb.jpg

DSC03652%20Kopiowanie_zpsbhvhcato.jpg

DSC03654%20Kopiowanie_zps3pvypfv6.jpg

DSC03752%20Kopiowanie_zpsssxegxze.jpg

DSC03765%20Kopiowanie_zpsyjg9twpx.jpg

DSC03771%20Kopiowanie_zpseqjvu4xn.jpg

DSC03775%20Kopiowanie_zps6brlhtzg.jpg

DSC03778%20Kopiowanie_zpsdz6263ng.jpg

DSC03780%20Kopiowanie_zpsmcfc6ymg.jpg

Po związaniu i utwardzeniu powłok zrobiliśmy kilka zdjęć w plenerze, na szczęście pogoda dopisała

DSC03786%20Kopiowanie_zpsvrzc18ax.jpg

DSC03787%20Kopiowanie_zpsrwk8kcnd.jpg

DSC03788%20Kopiowanie_zpsdxsuwjmr.jpg

DSC03789%20Kopiowanie_zpszutnrn7m.jpg

Nawet biła perła może być szklista

DSC03792%20Kopiowanie_zpsemzhqzu5.jpg

DSC03796%20Kopiowanie_zpso6qhrh8p.jpg

DSC03798%20Kopiowanie_zpsgvawslmd.jpg

DSC03803%20Kopiowanie_zpsxlehm8f6.jpg

DSC03806%20Kopiowanie_zpscbrqpfux.jpg

DSC03811%20Kopiowanie_zpsmuta8lab.jpg

DSC03813%20Kopiowanie_zpsbj4d22oe.jpg

DSC03819%20Kopiowanie_zpsenmtgib9.jpg

DSC03827%20Kopiowanie_zpsbvk3lhvt.jpg

DSC03836%20Kopiowanie_zpsltd6lwzx.jpg

DSC03840%20Kopiowanie_zpsehqsoyqk.jpg

I na koniec wlepka

20160131_124710%20Kopiowanie_zpsomtbnkdm

Dzięki za poświęcony czas.

Edytowane przez Griffe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym kiedyś uzyskać taką piane ;) Auto po zabiegach fajnie się prezentuje ;) Good Job :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj myłem auto, ale jak patrze na taka robote to juz mi sie nie chce myć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota jak zawsze pierwsza klasa :thumbup1:

Seat prezentuje się rewelacyjnie :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana od APP stężenie 1:9 dla nas numer jeden. Bezpieczna dla wosków i dość dobrze domywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piana od APP stężenie 1:9 dla nas numer jeden. Bezpieczna dla wosków i dość dobrze domywa.

Trzeba będzie w takim razie przetestować ;)

Praca nad Seatem jak zwykle klasa :) Swoją drogą nie wiedziałem, że jest taka wersja Leona ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie mój typ auta - ale szczerze, całkiem fajne wozidło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam wosk: Soft99 Fusso Coat 12 months Dark szampon: ADBL i teraz pytanie jaki mam kupić cleaner i kiedy i jak go stosowac i czy warto jak nie mam żandej polerki? Doradzisz co kupic i czy warto? W jakiej kolejności i kiedy co robic?


posiadma jescze Nielsen Cyclone APC ale nie wiem gdzie i jak go stosowac i jak rozcieńczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówisz o tej pianie? http://carok.pl/sklep/towar.2274.app.m.active.foam.piana.aktywna.5000ml.html

mowiac o stezeniu 1:9 masz na mysli np 50ml piany i 450ml wody? dobrze czaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do piany - dokładnie tak.

Wosk i szampon bardzo fajny. Co do cleanera - ogólna zasada jest taka - przed woskowaniem idzie cleaner - jak sama nazwa do czyszczenia lakieru (tak mycie samochodu szamponem, glinkowanie itp nie oczyszcza lakieru w pełnym stopniu)

Prawie wszystkie cleanery są pod woski naturalne, mają to do siebie, że zostawiają coś po sobie i woskom naturalnym to nie przeszkadza. Woski syntetyczne ze względu na ich skład średnio lubią się z takimi cleanerami mówiąc wprost leżą krócej. Opcje są dwie albo kupujemy cleanery dedykowane pod woski syntetyczne, albo wybieramy sobie jakiś cleaner który lubimy i po jego użycie należy pozostałości po nim dokładnie usunąć albo przy pomocy zmywacza silikonowego i później IPA, albo najlepiej przy pomocy płynu inspekcyjnego. Jest to zabawa zgodna ze sztuką wymagająca czasu i generująca koszta. Można pominąć opcję wymywani cleanera ale trzeba mieć świadomość, że wosk syntetyczny w takiej kanapce nie będzie miał pełnej wytrzymałości.

Co do APC rozcieńczenie masz podane przez producenta - jest to środek ogólnie czyszczący o wysokiej sprawności. Możesz dodać do pianownicy w celu zwiększenia siły pre-wash, możesz po opianowaniu pędzelkiem przy pomocy APC umyć uszczelki, zakamarki, detale, wlew baku, wnęki drzwi, bagażnika, komorę silnika czy użyć do czyszczenia elementów wnętrza. APC też sprawdzi się przy czyszczeniu opon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie.

A jaki cleaner byś polecił do mojego zestawu? Na pewno masz jakiś sprawdzony, a czy jeżeli nie mam glinki to warto stosować celaner?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod tego typu woski świetnie sprawdzi się DETAILER'S PRO Coating Prep Polish - jest ultra czysty cleaner stosowany nawet pod powłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że normalnie umyć auto i później jeszcze raz umyć tylko, że tym razem w wiadrze mieć DETAILER'S PRO Coating Prep Polish i także gąbką czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że nie. Myjesz, osuszasz, cleaner nakładasz maszynowo lub ręcznie aplikatorem z mikrofibry jak każdy inny tego typu środek na koniec przecierasz miękką delikatną mikrofibrą i aplikujesz wosk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robota miodzio. :kox:

Ten Dodo Lime Prime z podpisu to tylko maszynowa, czy da rade recznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dammit :grin:

Bywam w LBL, musze sie chyba umowic kiedys na spa OOOO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...