Skocz do zawartości
IGNOROWANY

jakie paliwo tankujecie? na jakich stacjach?


mitur

Rekomendowane odpowiedzi

możecie podpowiedzieć jaki ON naljepiej tankować? na jakich stacjach?

ostatnio wpadłem w konsternację, podjeżdzając na statoil, gdzie do wyboru był bezsiarkowy ON oraz to samo z dopiskiem uszlachetniony...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły napęd, na sprawdzonej stacji.

Ważne żeby w 100% było to paliwo oryginalne, a nie jakaś mikstura paliwopodobna wymieszana przez przekrętów paliwowych:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak wiele różnia się te odmiany ON? Verva, super itp? Tylko jak będę wiedział, że na danej stacji dobre paliwo jak sam sie nie przekonam póki nie zatankuje i nie przejdzie przez silnik.. Zatankowałem teraz na Petrochemi zwykłego diesla 5,39zł za litr. Na próbe.. ? :) Maja niby paliwo z orlena 10 gr tańsze, ale jakie jest nie wiem. Benzyne tankuje u nich od lat i żadnych problemów, teraz diesla sie pewnie przekona jak na wtryski pójdzie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie co to mazut? Wszędzie go pełno tylko stacje firmowe się boją i mniej a patronackie walą ile wlezie. Mam 3 stacje w rodzinie. Weźcie banke plastikową 100 litrow wlejcie do pełna i postawcie na miesiąc na dnie będzie 5 cm proszku. Odlejcie 5 litrów i po miesiącu będzie znów pełna. Kto mi powie dlaczego? ;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja od około 4ech lat tankuje się na Lotosie i nie miałem nigdy problemu z winy paliwa... jakis czas temu postanowiłem za lac Dynamica i nie wyszło to na dobre - spalanie 12L świrowal z moca itd... wyjezdziłem to i zatankowałem zwykłego dizla i wszystko wróciło do normy... gdzies czytałem ze paliwa uzdatnione dobrze nie wpływaja na silniki jaki mam u siebie.

Teść posiada B6 AVF wcześniej miał paszteta B5 AHU i tankuje sie tylko na orlenie - takze nigdy nie było problemu z silnikiem z winy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy ale na temat paliw powiem Wam jedno orginalne swoje paliwa w Polsce sprzedaje Lotos wiadomo i Shel i reszta to wszystko orlen i to co możesz w Polsce kupić według mnie to lotos dynamik i shel w-power to dwa jedyne paliwa którym można zaufać no i czasem tankuje orlen Verva był duży artykuł w którym piśmie motoryzacyjnym i tak to wygląda nawet ultimate BP to orlen z dodatkami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie co to mazut? Wszędzie go pełno tylko stacje firmowe się boją i mniej a patronackie walą ile wlezie. Mam 3 stacje w rodzinie. Weźcie banke plastikową 100 litrow wlejcie do pełna i postawcie na miesiąc na dnie będzie 5 cm proszku. Odlejcie 5 litrów i po miesiącu będzie znów pełna. Kto mi powie dlaczego? ;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Polak potrafi? ;-)

A tak na serio chętnie dowiem się o czym piszesz.

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem szczerze Shell ostatnio też ma patronackie i lipa. U mnie tylko Statoil pewny w regionie. Z Shella sobie jajca robimy bo jest u prywaciaza który ma takie paliwo że co dwa lata mu wszyscy szyldy zabierają.

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tankuje Vpowera Diesla i póki co jestem zadowolony. Nie napisze że mocniejszy czy coś ale ponoć jedno z pewniejszych paliw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wiecie co to mazut? Wszędzie go pełno tylko stacje firmowe się boją i mniej a patronackie walą ile wlezie. Mam 3 stacje w rodzinie. Weźcie banke plastikową 100 litrow wlejcie do pełna i postawcie na miesiąc na dnie będzie 5 cm proszku. Odlejcie 5 litrów i po miesiącu będzie znów pełna. Kto mi powie dlaczego? ;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

mazut , parafina to w końcu polska . to normalne że paliwa przybędzie lub ubędzie. Zmienia się jego temperatura zmienia się jego gęstość.

skoro masz w rodzinie kogoś kto handluje paliwem powinieneś to widzieć , na tym zarabiają stację kupując w kilogramach , sprzedając w litrach .

I na tej różnicy zarabiają. dla przykładu u mnie w robocie jest to różnica 60tyś litrów wciągu roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...