Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szarpanie podczas jazdy


Kamillo1992

Rekomendowane odpowiedzi

witam posiadam audi a4 1.9 tdi 90 km 1Z i mam dziwny problem podczas jazdy np.80 km/h dodam gazu to auto zaczyna szarpać nie wiem co się dzieje czego to jest wina może miał kotoś podobny problem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakich obrotach?? mozliwe ze nastawnik wymaga czyszczenia.

Odepnij kostke z impulsatora. I daj znać czy się coś zmieniło :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki podjadę do mechanika i sprawdzę ale szarpanie dziś się zaczeło od normalnych obrotów podczas startu

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:55 ----------

ale co najgorsze zauważyłem że przy turbinie tam są jakieś szmaciane przewody pokazał się olej ??? nie wiem o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast jechać do mechanika trzeba było tylko odpiąć impulsator ( przy skrzyni od licznika) i zobaczyć czy to pomogło :)

Szmaciane przewody tzn? ?? w tych co się łączą z N75?? jeden jest przymocowany do gruszki od zaworu upustowego a drugi na rurze nad turbo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa załatwiona pękła rura od turbo do interkulera :)

---------- Post dopisany 28-04-2013 at 20:09 ---------- Poprzedni post napisany 27-04-2013 at 12:31 ----------

sprawa znowu powraca :( nie wiem co się dzieje czy to wina sprzęgła :( czy czegoś innego

---------- Post dopisany at 20:10 ---------- Poprzedni post napisany at 20:09 ----------

Tak kolego te przewpdy od turbiny jeden koniec jest w oleju ale samochód szarpie od każdego biegu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłacze sie pod temat, ostatnio zrobiło mi się to samo w AFNie, wg vaga nastawnik pracuje prawidłowo, bawić się dalej z odłączaniem go ?

Impulsator skrzyni też sie tyczy AFNa ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat. U mnie w AFN-ie też występuję szarpnięcie ale tylko przy przekraczaniu 1800 obr. na każdym biegu tak jest, ale tylko jak przyspieszam i przekraczam te 1800 obr. wtedy następuje jedno szarpnięcie. Ma lub miał ktoś taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem wiec pisze Ci abys

*odłączył impulsator od skrzyni.

*wtryski

*czy zapowietrza sie paliwo

Ja miałem objaw zapchanych wtrysków zawsze było szarpniecie wtrysku sterującego przy 2,8Tys obrotów, następnie zapowietrzanie sie układu paliwowego.

tyle w temacie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa już załatwiona :) wymiana wtrysków + czyszczenie pompy i efekt lux :) Temat zamknięty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jesli mam robiony program na 118koni i zmienie wtryski na wieksze to musze korygowac go tak???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to ci powiem że z programem + wtryski 216 wyszło mi 126.7 km nie chciałem go żyłować do końca ale dobrze by było i wymienic pompę :( 90 km to nie 130

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...