Skocz do zawartości
IGNOROWANY

skrzypienie przy skrecie......


alcompany2103

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie co moze byc skrzypieniem?obracam kierownica to skrzypi bardzo,maglownica to napewno nie jest,wysiadłem z auta poruszałem lewa strone auta przodu i cos jakby amortyzator lub sprezyna od amortyzatora i skrzypi a prawa nie moze tez łozysko moze wiecie co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wygląda osłona z odbojem na amorku, niech otoś Ci kręci kierą najlepiej na lewarku bez koła, to może być też wahacz na dole, organoleptycznie powinieneś usłyszeć/wyczuć co skrzypi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie zawieszenie tak skrzypi,jak krece kierownicą.Najlepiej auto na podnosnik i kręcić,zlokalizować piski.

wysłane za pomocą tapki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ dokładniej jak to skrzypienie brzmi: tarcie metalu, tarcie gumy, skrzypienie jak w starym drewnianym wozie, skrzypienie z popiskiwaniem czy jeszcze inny grzyb :wink:

A to że wahacze są nowe akurat o niczym nie świadczy :naughty:

Tam jest milion rzeczy które mogą skrzypieć :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw określ dokładniej jak to skrzypienie brzmi: tarcie metalu, tarcie gumy, skrzypienie jak w starym drewnianym wozie, skrzypienie z popiskiwaniem czy jeszcze inny grzyb :wink:

A to że wahacze są nowe akurat o niczym nie świadczy :naughty:

Tam jest milion rzeczy które mogą skrzypieć :naughty:

Milion :decayed:

obstawiam gorne mocowanie amora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam gorne wachacze, podnies troszke samochod i poszarp na prawo i lewo kolo, obserwujac ruchy wachaczy, jesli chodza w plaszczyznie w ktorej nie powinny,(latwo zauwazyc) to bedzie to. Mialem u siebie niedawno dokladnie to samo, krecac kierownica w pewnym momencie byl pisk taki jakby guma tarla o cos, delikatnie tez ciezej chodzila mi kierownica, ale to delikatnie i czasami to odczuwalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja obstawiam gorne wachacze, podnies troszke samochod i poszarp na prawo i lewo kolo, obserwujac ruchy wachaczy, jesli chodza w plaszczyznie w ktorej nie powinny,(latwo zauwazyc) to bedzie to. Mialem u siebie niedawno dokladnie to samo, krecac kierownica w pewnym momencie byl pisk taki jakby guma tarla o cos, delikatnie tez ciezej chodzila mi kierownica, ale to delikatnie i czasami to odczuwalem.

Jesli popekane chyba?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem o co Ci chodzi z tym popekaniem, sorry ;) u mnie bylo widoczne w miejscu gdzie lacza sie gorne wachacze ze lata to tak jak nie powinno. wiadomo ze ciezko trafic z przyczyna ale przynajmniej rzuca sie jakies pomysly z wlasnych doswiadczen :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze przeguby daja o sobie znac?

Sent from my LG-P700 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też skrzypiało i przyczyną były górne wahacze.Luzów nie było a skrzypiało jak cholera.Najbardziej podczas jazdy i kręceniu kierą.Kupiłem w aptece strzykawkę z igłą ,przekłułem delikatnie osłony gumowe i wpuściłem tam olej silnikowy.Od tego czasu już 4 miechy jeżdzę i cisza :decayed:

Delikatne ukłucie nie uszkodzi osłony,a jak widzicie może pomóc bez konieczności wymiany wahaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...