Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Brak dzwięku tylko w przednich drzwiowych głośnikach!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

WitaM ostatnio nagle przestały grać przednie głośniki w drzwiach po wejsciu do auta po dłuższej przerwie w jeżdzie słychać tylko takie pukniecie w głośniku i cisza dodam ze tylne głośniki w drzwiach tuba i przedni głośnik środkowy na desce rozdzielczej działają

sprawdzałem bezpieczniki ok

kostki za navi ok

połączenia na wzmacniaczu także ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm przednie obsługuje wzmacniacz z radia, raczej mało prawdopodobne by nagle padły kable od obu głośników...

chyba ze nie zauważyłeś jak padł np pasażera i teraz drugi no i nie masz dźwięku, sprawdź wiązki między słupkiem a drzwiami w tej gumie, dodatkowo wypnij kostki psiknij przeczyszczaczem na styki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w obu słupkach "A "sprawdzić???

---------- Post dopisany at 08:44 ---------- Poprzedni post napisany at 08:30 ----------

sprawdziłem i jest ok te krótkie pstrykniecie po otworzeniu drzwi po dłuższej obecności pojawia sie w głośniku przednim w drzwiach pasażera i dalej milknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takze o tym myślałem, ale tak nagle, a nie słucham głośno muzyki zwarcia także nie było a końcówka gdyby poszła to środkowy głośnik chyba nie powinien grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem problem ale u mnie nie grały tylko od strony kierowcy. Trochę poszperałem i ludzie pisali że środkowy jest wpięty z tymi z z przodu (pasażer i kierowca). Zdemontowałem osłonkę od kabli między drzwiami i okazało się że kable są pęknięte. Naprawiłem połączenia i wszystko jest ok. Wcześniej diagnozowałem przez Vag com i pokazywało błędy radia. Sprawdź czy kable są całe ewentualnie podłącz się pod VAG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak tylko u mnie nie graja przednie głośniki w drzwiach a inne łącznie z przednim środkowym grają wiec to nie wina lacznika w drzwiach bo gdyby tak było wowczas jeden by grał a nie w jednakowym czasie obydwa przestały grac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdziłeś może wcześniej nie zauważyłeś że jedna strona nie gra. Wyciągnij jeszcze radio może coś się z tyłu poluźniło, bo wydaje mi się że końcówka mocy w radiu powinna być ok - centralny głośnik gra tak jak pisałeś. Jak byś miał możliwość podpięcia się VAGiem to na pewno coś pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kable na lączeniach drzwi sie nie przetarły bo by grał przynajmniej jeden głośnik a ze nie działaą 2 przednie w drzwiach a środkowy na desce działa to musi być co innego 2 naraz od przetarcia by nie przestały grać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro jesteś pewny to Ok. To może zamień głośniki tył z przodem i sprawdzisz czy działają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz ściągnąć tapicerkę drzwi inaczej się nie da.A z przodu powinieneś mieć takie same głośniki jak z tyłu - chyba że sięmylę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardziej bym wolał wyciągnąć nawi i z kostki zamienić kabelki jest szybciej coś mi sie wydaje ze to koncówka mocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy jaki masz system w aucie coś wspominasz o bose w takim przypadku wszystkie głośniki są napędzane ze wzmacniacza w bagażniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak mam system bose to jeżeli głośniki nie działają to wina np:wzmacniacza dziwi mnie że działa głośnik środkowy

wie ktoś jakie kolory kabelków mają glośniki drzwiowe przednie w tych pinach przy wzmacniaczu???

---------- Post dopisany at 21:21 ---------- Poprzedni post napisany at 21:16 ----------

ostatnio robiłem przy tylnych prawych drzwiach(strona pasazera) miałem problem z czujnikiem ale one raczej nie powinnny mieć zwiazku z sytuacją w nich wszystko działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bose, głośnik centralny ma swoją oddzielną instalację.

Postudiuj temat w poniższym linku, tam jest wszystko.

http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-b7-etap-stage-pierwszy-drugi-zmiany-wzmacniacza-bose-79668/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdze kabelki zaraz w kostce przy wzmacniaczu czy po podłączeniu ich do innego głośnika zagra czy nie.- przód

przedni prawy: -zielono/niebieski +brązowo/niebieski

pin 27 (plus) do wzmacniacza

pin 26 (minus) do wzmacniacza

przedni lewy: -niebiesko/żółty +brązowo/zielony

pin 31 (plus) do wzmacniacza

pin 32 (minus) do wzmacniacza

jezeli podłacze głośnik do tych kabli i nie zagra to znaczy ,ze coś nie tak ze wzmacniaczem?jak sprawdzić ,ze np wzmacniacz jest dobry a np;navi coś nawala mam rnse

---------- Post dopisany at 19:22 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

sprawdziłem dziś podłączyłem przenośny głośnik do pinów przy wzmacniaczu najpierw do głośników tylnych pin 7,8 oz kabli żółto-brązowy, czerwono-żółty głośnik grał

a po podłączeniu do głośników przednich pin 5,6 brązowo-niebieski i zielono-niebieski głośnik milczał to znaczy że wzmacniacz sie uszkodził czy porostu nie dochodzi sygnał z radia??

dodam ,że mam system bose ale z czarnym wzmacniaczem czym sie rózni od tego srebrnego z żeberkami raczej piny ma inaczej bo tuba u mnie to pin 1,2 głośnik przód 5,6 głośnik tył 7,8 coś jeszcze??

DSC00092.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam rozpiski pinów twojego wzmacniacza trzeba by poszukać w necie albo w elsie, ewentualnie może któryś z kolegów na forum udostępni.

Co do sposobu sprawdzenia czy sygnał dochodzi z radia do wzmacniacza to ja to sprawdzam oscyloskopem. Zakładam że nie masz takowego sprzętu więc zostaje chyba tylko przepinanie pinów na kablach sygnałowych w kostkach pomiędzy przodem a tyłem. Jest jeszcze taki partyzancki sposób poprzez wzbudzenie wzmacniacza dotykając palcem do żyły sygnałowej, ale to taka złudna metoda bo nie zawsze wzmacniacz się wzbudzi, często trzeba żyłę sygnałową odpiąć od radia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech zmostkuje sygnały przód z tyłem i wszystko będzie jasne.

I jeszcze jedno pytanko, może głupie, ale warto zadać, mam nadzieję że zaglądałeś do ustawień fader :wink:.

Przyciszając faderem przód, głośnik centralny nadal słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...