Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kino domowe do 2500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Chcę kupić kino domowe do kwoty 2500zl. Pokój mam ok 25m2. Myslę o zestawie Sony BDVN 990W ( http://www.redcoon.pl/B369690-Sony-BDV-N990W_Kino-domowe-51?refId=shopm) . Zapoznawałem się z tym sprzętem w sklepach kilka razy i bardzo przypadł mi do gustu..

Może mi ktoś coś podpowiedzieć, doradzić?

Wyjaśnijcie mi też jaką rolę pełni amplituner? zestaw ten nie posiada amplitunera. Na ile jego brak jest ważny?

Jestem zupełnym laikiem i czekam na wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to będziesz używał do oglądania fimów, czy słuchania muzyki?

Poza tym, jest gdzieś już wątek o kinie z niedawnego czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amplituner to wzmiacniacz i tuner radiowy w jednym.

Czyli jak nie ma amplitunera to radia takiego z anteny sobie nie posłuchasz... Chyba że ma wzmacniacz i tuner radiowy jakoś oddzielnie.

Ja osobiście wolałbym kupić nowy zestaw głośnikowy Tonsila, STX'a itp kilka segmentów czy to Yamahy czy Technicsa i kurde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli same głośniki, to Klipsch B10 - do sterero wymiata dla normalnego śmiertelnika. Do tego jakiś ampliter Denon/Yamaha np. w używce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu chcę używać do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zestaw Sony który wpadł mi w oko (prawdopodobnie) posiada wbudowany odbiornik FM. Posiada też:

obsługa Full HD 3D

dźwięk przestrzenny 3D

wzmacniacz 1000 W

obsługa WiFi

Odsłuc**jąc tego sprzetu w dwóch różnych sklepach spełniał on moje oczekiwania. Niesamowity dźwięk przede wszystkim. Do tego świetny wygląd i bezprzewodowe głośniki.

czy ktoś kto zna się na tego typu sprzęcie może spojrzeć na dane Tech. i podpowie mi czy rzeczywiście jest do dobre kino?

Sony : Dane techniczne dla modelu BDV-N990W | dane techniczne dla modelu BDV-N990W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego tu masz fajne forum o takim sprzęcie HDforum

Ja po mini wieżach przesiadłem się na amplituner denon 1312, głośniki jamo s606 hcs3. Po roku kupiłem sub jamo 260 i jestem mega zadowolony.

Takie zestawy KD jak pokazałeś w linku to moim zdaniem nie warto się pchać. Z takim budżetem kupisz na pewno coś lepszego. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc wyjściowa 1000W ? :doh:

Chyba ktoś się pomylił i dopisał za dużo jedno zero :grin:

Powiem tak... Mam wzmacniacz Technicsa pobór mocy 765W, mocy wyjściowa dla 4 ohm 2x150W dla 8 ohm 2x120W.

Powiem tylko tyle że można powalić nim przysłowiową chałupę :wink:

MADE IN JAPAN, wyprodukowany albo pod koniec lat 80 albo na początku 90.

Zestawik :

Tonsil Zestaw MAESTRO II 180 3-kolory.F.VAT 36M.GW (3201288381) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Plus do tego jakaś skrzynia basowa (ale nie wiem czy konieczna) :

Tonsil Aktiv 250 3-kolory NOWE.F.VAT 36M.GW (3192384230) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Jak checsz to mogę podesłać Ci katalog Tonsila na mail...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawu chcę używać do oglądania filmów i słuchania muzyki. Zestaw Sony który wpadł mi w oko (prawdopodobnie) posiada wbudowany odbiornik FM. Posiada też:

obsługa Full HD 3D

dźwięk przestrzenny 3D

wzmacniacz 1000 W

obsługa WiFi

Odsłuc**jąc tego sprzetu w dwóch różnych sklepach spełniał on moje oczekiwania. Niesamowity dźwięk przede wszystkim. Do tego świetny wygląd i bezprzewodowe głośniki.

czy ktoś kto zna się na tego typu sprzęcie może spojrzeć na dane Tech. i podpowie mi czy rzeczywiście jest do dobre kino?

Sony : Dane techniczne dla modelu BDV-N990W | dane techniczne dla modelu BDV-N990W

Może i ten zestaw sony ładnie wygląda i pewnie to główna jego zaleta ale w takiej cenie można coś lepszego do kina i muzyki kupić...

Długo nie szukając na alledrogo znalazłem zestaw o którym sam kiedyś myślałem DENON AVR-1513 + JAMO S 506 HCS3 (3149590370) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ten zestaw Jamo wg mnie bardzo ładnie wygląda (czarny połysk) i na pewno lepiej zagra niż te Sony, do tego jeszcze jakiś sub i będzie git.

Na forach ze sprzętem audio np HDforum Audiostereo Forum - Audiostereo.pl raczej takie plastikowe głośniki nie są polecane więc coś w tym chyba musi być... Ale też zależy kto czego oczekuje od takiego sprzętu, bo i z zestawu za 5tys ktoś może być nie zadowolony...:whistling:

Ja bym Ci polecił odsłuchać w jakimś markecie czy najlepiej sklepie ze sprzętem audio jakiegoś zestawu z większymi drewnianymi głośnikami w porównywalnej cenie i wtedy sam ocenisz co Ci lepiej pasuje, wizualnie i muzycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...