Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana uszczelki pokrywy zaworów - jakie części?


alniukai

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieram się za wymianę uszczelki pokrywy zaworów. Uszczelkę mam. Mechanik polecił poza uszczelką przed wymianą kupić jeszcze dobry silikon i uszczelki pod śruby.

Jaki silikon najlepiej?

Nie mogę coś znaleść infomacji o uszczelkach pod śruby do aeb - jakie i ile?

Coś jeszcze dokupić żeby wymiana była kompletna i w pełni dobrze zrobiona czy silikon + uszczelka pokrywy i uszczelki pod śruby wystarczą?

Niech wam bozia w niskim spalaniu i bezawaryjności wynagrodzi za wszystkie opowiedzi! :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dawałem samą uszczelkę bez sylikonu i jest OK. Sylikon majątku nie kosztuje daj i będziesz miał spokój.

Jak ściągniesz dekiel to go wyczyść bo pewnie będzie nagar, miejsce przylegania z uszczelką wyczyść jeszcze lepiej ale o tym chyba wiesz i rzuć okiem na łańcuch i napinacz przy okazji:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zabieram się za wymianę uszczelki pokrywy zaworów. Uszczelkę mam. Mechanik polecił poza uszczelką przed wymianą kupić jeszcze dobry silikon i uszczelki pod śruby.

Jaki silikon najlepiej?

Nie mogę coś znaleść infomacji o uszczelkach pod śruby do aeb - jakie i ile?

Coś jeszcze dokupić żeby wymiana była kompletna i w pełni dobrze zrobiona czy silikon + uszczelka pokrywy i uszczelki pod śruby wystarczą?

Niech wam bozia w niskim spalaniu i bezawaryjności wynagrodzi za wszystkie opowiedzi! :hi:

ten mechanik nie ma pojecia co plecie :facepalm:

uszczelka pod pokrywe składa sie z dwóch elementów i nic nie trzeba pchac pod śruby

i silikonu tez nie potzreba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O silikonie naczytałem sie na tym i innych forach. Albo sama uszczelka pomagała, albo uszczelka z silikonem jeżeli sama nie pomogła.. albo nowa pokrywa. Sam już nie wiem. Silikon jak napisał Marcin raczej nie zaszkodzi?

A uszczelek pod śruby w aeb w ogóle nie ma, więc dlatego nie mogę ich do aeb odszukać, czy się ich nie wymienia? jak mają kosztować jakieś grosze to kupie i będzie święty spokój.

Na łańcuch i napinacz z całą pewnością rzucimy okiem.. a i czy tam nie ma też przypadkiem jakiejś uszczelki którą można by przy okazji wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pod napinaczem sa dwie uszczelki ktore trzeba wrecz wymienic, kosztuja grosze i sa w komplecie obydwie, polksiezyc i metalowa pod caly napinacz, ale musisz miec sciagacz do napinacza aby je wymienic

silikon do uszczelki pokrywy jest dawany tylko na miejscu gdzie sa mocne zlamania uszczelki gdzie po prostu moze ona slabo przywierac, ot cala filozofia

szpilek i nakretek od pokrywy zaworow raczej sie nie wymienia bo sa dokrecane niewielkim momentem 10nm, trzeba go pilnowac zeby nie zakrecic ich ani za mocno co moglo by uszkodzic uszczelke i sama pokrywe, ani za lekko zeby nei cieklo, dokreca sie ja "naprzeciwlegle"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien miec, ale tez samemu mozna cos takiego zrobic/wyspawac majac dostep do jakiejkolwiek spawarki i wiertarki

tak wyglada luzem

972.jpg

a tak na napinaczu

CamRepair008.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinienem mieć ściągacz bo niedawno zmieniałem napinacz, ale musze sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...