Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Gwarancja na turbosprężarkę


KIKO80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.mam pytanie do kolegow ktorzy wymieniali turbine w swoich a4.Ile daja na nowa gwarancji poniewaz mam do kupienia nowa do ajm za 1400zl cena chyba dobra tylko gwarancji jest 0,5 roku.turbine ma pan z Bialegostoku.Co o tym sprzedawcy z allegro sadzicie.Czekam na wasze podpowiedzi.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pół roku to ja dostałem na regenerowaną za którą zapłaciłem 500 zł. Są firmy które po regeneracji dają 12 miesięcy więc Ty za nową minimum tyle powinienes dostać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje to firmy zajmujące się regeneracją turbosprężarek dają min. 12 miesięcy gwarancji, tak przynajmniej jest w firmie Turbo -Tec. Więcej znajdziesz tu http://www.turbo-tec.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie do kolegow ktorzy wymieniali turbine w swoich a4.Ile daja na nowa gwarancji poniewaz mam do kupienia nowa do ajm za 1400zl cena chyba dobra tylko gwarancji jest 0,5 roku.turbine ma pan z Bialegostoku.Co o tym sprzedawcy z allegro sadzicie.Czekam na wasze podpowiedzi.Pozdrawiam

Kolego, a ten sprzedawca to może firma Auto-Karambol?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po regeneracji dostałem 12 miesięcy gwarancji. Z tego co wiem to na nową tez chyba tyle dostaniesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.mam pytanie do kolegow ktorzy wymieniali turbine w swoich a4.Ile daja na nowa gwarancji poniewaz mam do kupienia nowa do ajm za 1400zl cena chyba dobra tylko gwarancji jest 0,5 roku.turbine ma pan z Bialegostoku.Co o tym sprzedawcy z allegro sadzicie.Czekam na wasze podpowiedzi.Pozdrawiam

Kolego, a ten sprzedawca to może firma Auto-Karambol?

Tak to ten sprzedawca a czy wiesz cos na jego temat?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją regenerowałem we Wrocławiu w TURBOJULITA http://www.turbojulita.p - wszystko OK i jeszcze coś urwałem. A regeneracja wygląda tak, że jak wysłałem w poniedziałek to dostałem z powrotem w czwartek :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aile cie to kosztowalo .Moja ocenili ze sie nie nadaje do regeneracji.wiec chce kupic nowa albo dobra uzywke.Na uzywke dostaje 1miesiac gwarancji wiec dziwne ze na nowa 0.5 roku.Mechanik nie polecal mi po regeneracji.wiec teraz jestem w kropce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała regeneracja i transport wyniosły mnie coś do 1000 PLN. Dokładnie nie pamietam, robiłem to jakieś 1,5 roku temu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocenili ze sie nie nadaje do regeneracji.

Kto ocenił że nie nadaje sie do regeneracji i w jaki sposób to stwierdzili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ocenili ze sie nie nadaje do regeneracji.

Kto ocenił że nie nadaje sie do regeneracji i w jaki sposób to stwierdzili?

Kolego auto wstawilem do mechanika ten ja wyjol dal do regeneracji a ci powiedzieli ze jest tak wyjechana ze nie ma sensu jej regenerowac bo po regeneracji dlugo nie pochodzi.A kolega slawek gdzie kupowal swoja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten sprzedawca a czy wiesz cos na jego temat?

Znam go. Kupywałem od niego 2 turbiny (do mojego AFNa i ojca AWXa). Mogę polecić tego sprzedawcę, naprawdę w porządku. W turbinie z AFNa po 5 miesiącach stanęła geometria, zadzwoniłem do niego i na drugi dzień dostałem nową kurierem. Niedługo będę dzwonił do niego za turbiną do Sprintera. Ja do swojego AFNa płaciłem 700 zł a do AWXa chyba 1200 zł - niby nówka, w każdym razie były sprawdzane przez mechanika przed założeniem. Z tego co wiem, to sprowadza te turbiny z Belgii. Gdy ja szukałem turbiny, trafiłem na jakiś zakład z Mielca, który zajmuję się regeneracją turbin, ale znajomy mechanik odradził mi go, kiedyś był z niego niezadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym dał jeszcze raz to turbo, ale do jakiegos profesjonalnego zakładu i niech oni ocenią.

Ja swoją regenerowałem w firmie Trans-Turbo w Mielcu..., kilka osób z Forum robiło tam turbiny i byli/sa zadowoleni :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu bym dał jeszcze raz to turbo, ale do jakiegos profesjonalnego zakładu i niech oni ocenią.

Ja swoją regenerowałem w firmie Trans-Turbo w Mielcu..., kilka osób z Forum robiło tam turbiny i byli/sa zadowoleni :good:

Podobno do tego zakladu daja turbiny znane lodzkie serwisy typu idcz.Wiec nie wiem czy jest sens ladowac sie w kolejne koszty sprawdzenia.cos w niej poprawili napewno bo teraz moge jechac 140 a nie jak przedtem tylko 120 i nie wchodzi teraz tak czesto w tryb awaryjny. Teraz moge dac to 1400 za nowa tylko nie wiem czy takie istnieja no i to pol roku mnie zaskoczylo gwarancji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego. Ja kupiłem turbinę w firmie Turbo-Julia z Wrocławia. Koszt turbiny po regeneracji 1000zl (cena sprzed miesiąca). Stara skorupa i wirnik cała reszta nowa. Do tego 12 miesięcy gwarancji. Po powrocie z zagranicy (niestety auto wysypało mi się no obczyźnie) pojechałem do nich ze starą turbiną. Umowa była taka: sprawny wirnik 2 stówki w przypadku krzywego dają stówkę za samą skorupę. Turbina chodzi jak złoto. Przehulałem już na niej około 3000 km.

Co do tego czy nowa czy regenerowana to pozostawiam już Twojej decyzji. Wiem na razie z własnej autopsji i z opinii paru kolegów, że dobrze zregenerowana turbina trochę Ci pojeździ. Więc jak będziesz decydował sie na regeneracje to wybierz zakład polecany przez któregoś z kolegów. Koszty są niższe, a z tego co widzę gwarancji masz więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak kolego. Ja kupiłem turbinę w firmie Turbo-Julia z Wrocławia. Koszt turbiny po regeneracji 1000zl (cena sprzed miesiąca). Stara skorupa i wirnik cała reszta nowa. Do tego 12 miesięcy gwarancji. Po powrocie z zagranicy (niestety auto wysypało mi się no obczyźnie) pojechałem do nich ze starą turbiną. Umowa była taka: sprawny wirnik 2 stówki w przypadku krzywego dają stówkę za samą skorupę. Turbina chodzi jak złoto. Przehulałem już na niej około 3000 km.

Co do tego czy nowa czy regenerowana to pozostawiam już Twojej decyzji. Wiem na razie z własnej autopsji i z opinii paru kolegów, że dobrze zregenerowana turbina trochę Ci pojeździ. Więc jak będziesz decydował sie na regeneracje to wybierz zakład polecany przez któregoś z kolegów. Koszty są niższe, a z tego co widzę gwarancji masz więcej.

Dzieki koledzy mam jeszcze jedno pytanie czy jak bede ta turbine wymienial w ajm to musze ja jakos ustawiac olejem zalewac itp.a i jakie uszczelki potrzebuje .Dzieki pozdrawiam.Chce ja wymontowac i zamontowac sam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego generalnie wymiana turbiny to nie jest jakaś skomplikowana operacja. Musisz być jednak świadomy problemów, na które możesz napotkać a mogą to być zapieczone nakrętki przy kolektorze i wydechu, i to, że może trzeba będzie też czyścić IC z powodu zarzygania oliwą.

Co do zalewania turbiny to jak już zamontujesz odpływ oleju to zaleca się wstrzyknięcie porcji oleju do turbiny przed pierwszym rozruchem (ile wlać, wyjdzie w praniu).

Nie wiem też jak kat zniósł klęknięcie twojej turbiny. Mi poszedł olej w wydech, ale na szczęście nie zapchał kata i furmanka śmiga jak nigdy. Może się jednak zdarzyć, że będziesz sie musiał nim zając.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nakretkami nie powinno byc problemu bo turbina byla wyjmowana przez mechaniora jakies 2miesiace temu co do oleju to jakos nic niebrala tylko sie wiesza.kolego a jak z uszczelkami tylko na serwisie moge je nabyc i ile ich jest.Tak wydaje to sie bardzo proste odkrecam sruby i to samo zakrecam.Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W AFN'ie są dwie uszczelki od łączenia z wydechem i przy dopływie oliwy. Co do numerów to nie posiadam przy sobie ETKA, więc niech któryś z kolegów, który ma wypisze Ci je. A co do kupna to jak najbardziej w ASO, nie jest to duży koszt a miałem w ręce oryginalne uszczelki i nie orginalne, i wykonanie tych drugich odstaje znacząco od tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...