Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Dziwne docieranie tarcz?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Jestem świeżo po wymianie hamulców.

Tarcze i klocki ferodo. Do tego tłoczki, wszystkie gumki, prowadnice, sprężyny.

Zrobiłem jakieś 80km i zauważam że klocki nierówno przylegają do tarczy. Od piasty mało co zbiera a łapy w zacisku wyczyściłem do gołego metalu.

Czy to się jeszcze ułoży? Boję się żeby tarcze nie poszły się jeb...ć

P4300370.jpg

P4300372.jpg

Opublikowano

Dziwny kolor mają te tarcze po tych 80 km.Jakieś takie przypalone ... :shock3:

Opublikowano
  • Autor

Kolor jest normalny tylko robiłem zdjęcia wieczorem i się słońce jakoś śmiesznie odbiło.

---------- Post dopisany at 21:08 ---------- Poprzedni post napisany at 20:38 ----------

Devastation w Tobie nadzieja

Opublikowano

typowy problem .

Klocki nowe dałeś ? na starym zestawie też tak zbierało?

Tarcze nie są przypalone tylko oryginalnie są pomalowane farbą zabezpieczającą , a przy pieście po prostu klocki nawet nie dotykają tarcz.

Opublikowano
  • Autor
typowy problem .

Klocki nowe dałeś ? na starym zestawie też tak zbierało?

Tarcze nie są przypalone tylko oryginalnie są pomalowane farbą zabezpieczającą , a przy pieście po prostu klocki nawet nie dotykają tarcz.

klocki i tarcze nowe. Na starych to była całkiem masakra bo niby brały od środkaA ale były dużo grubsze od strony piasty, To się dotrze czy trzeba coś robić?

Opublikowano

zanim by się klocek dotarł aby brac ten dół to tarcza tam zardzewieje mocno.

Wymiana drutu napinającego lub jego podgięcie i dwa czyszczenie zacisku papierem w zagłębieniach gdzie opiera się zewnętrzny klocek.

Opublikowano
  • Autor
zanim by się klocek dotarł aby brac ten dół to tarcza tam zardzewieje mocno.

Wymiana drutu napinającego lub jego podgięcie i dwa czyszczenie zacisku papierem w zagłębieniach gdzie opiera się zewnętrzny klocek.

Druty dałem nowe. Łapy też czyściłem.

Chyba żeby flexem od środka trochę zjechać?

Opublikowano

Pojezdzij jesxcze troche

Jak nic to nie da trzeba podpilowac wnetrze zacisku

Opublikowano

Flexem nie dojdziesz tam. Czyściłeś w miejscach gdzie zaznaczyłem ? A szczególnie po środku ? U mnie z miejsca pomogło.

zacisk.jpg

Opublikowano
  • Autor

No dobra w czwartek po raz enty rozbieram hamulce i czyszcze na gites

Opublikowano

zrób 1000km minimum

Opublikowano
  • Autor
zrób 1000km minimum

A jak zacznie robić się rant od zewnętrznej to później będzie problem z odratowaniem...

Opublikowano

Nie bedzie żadnego problemu

Opublikowano
  • Autor
Flexem nie dojdziesz tam. Czyściłeś w miejscach gdzie zaznaczyłem ? A szczególnie po środku ? U mnie z miejsca pomogło.

http://s21.postimg.org/8ab28g69v/zacisk.jpg

Rzeczywiście trzymało na samym środku w tym zagłębieniu. Był ślad na klocku że tam był oparty. Ile się dało to wydarłem jakimś ostrym śrubokrętem a później troszkę podpiłowałem klocek na tym wypuszczeniu. Teraz zaczynają brać całą powierzchnią. Niby nic ale jak potrafi wkur...ć.

Opublikowano

No widzisz. Inaczej tarcze zaraz by zardzewiały i prawdopodobnie przegrzały.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.