Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Ciśnienie 245/40/18

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Jakie powinno być prawidłowe ciśnienie w kołach 245/40/18 ? Autko- A4 B8 Avant

Opublikowano

powinieneś mieć to na plakietce w klapce wlewu paliwa albo na drzwiach/słupku drzwi kierowcy :wink:

Opublikowano
  • Autor

Tak dużego koła nie mam wpisanego :wink: Ale wrzuciłem 2,5 bara.

Opublikowano
powinieneś mieć to na plakietce w klapce wlewu paliwa albo na drzwiach/słupku drzwi kierowcy :wink:

Kurde a ja nie mam w tych miejscach co piszesz takiej plakietki, dziwne. Ja dałem w takie gumy 2,2.

Opublikowano
  • Autor
powinieneś mieć to na plakietce w klapce wlewu paliwa albo na drzwiach/słupku drzwi kierowcy :wink:

Kurde a ja nie mam w tych miejscach co piszesz takiej plakietki, dziwne. Ja dałem w takie gumy 2,2.

Ja naklejke miałem, ale tego rozmiaru nie było. Zadzwoniłem do wulkanizatora i powiedział żeby dać 2.4 - 2.5.

  • 7 lat później...
Opublikowano

Witam. To jakie te ciśnienie powinno być prawidłowe, dodam że miałem 2.2 wszędzie i po 2 latach jedna opona z przodu ma bardziej wytarty na środku bieżnik tak jakby było za dużo i niby czemu.

IMG_20201124_152122.jpg

Opublikowano

1. Opony letnie czy zimowe ?

2. Jakie obciążenie (jeździsz najczęściej sam czy w pięciu)?

 

Opublikowano

I pytanie

nr.3  opony zwykłe czy wzmocnione (XL) ?

Opublikowano

Opony zwykłe. Jeżdżę sam do pracy i z powrotem dziennie z 60km. Opony lato

Edytowane przez dzwiedziu

Opublikowano

Na lato mam 245/40/18, a na zime teraz obecnie 225/50/17

 

Opublikowano

To masz na górze podane do Twoich letnich przód 2,2 tył 2,1. Dopuszcza się podwyższenie ciśnienia o 0,2 Bara w celu zmniejszenia oporu toczenia i minimalnego zredukowania spalania. 

Opublikowano
W dniu 24.11.2020 o 15:27, dzwiedziu napisał:

dodam że miałem 2.2 wszędzie i po 2 latach jedna opona z przodu ma bardziej wytarty na środku bieżnik tak jakby było za dużo i niby czemu.

 

Jeśli tylko jedna zużyła się nieprawidłowo to trochę dziwne.

Może wina leży po stronie samego wentylka i oszukiwał podczas pomiaru ???

Może wada opony ???

Geometria sprawdzana ???

Nie chodzi tylko o samą zbieżność.

Opublikowano

Geometrie sprawdzałem z 2 lata temu w aso mi ustawiali. 

Poczekam do lata i niech pozmieniają wentyle, dam ją na tył i zobaczę za rok co będzie.

Edytowane przez dzwiedziu

Opublikowano

Jedna większa dziura i może być po geometrii.

Możliwe też że opona ma wadę fabryczną i się po prostu na środku po obwodzie wybrzuszyła jak balon,stąd takie zużycie.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.