Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sprzedaż auta.


Kristoph

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chce za nie długo sprzedać auto, kupiłem go w grudniu lecz od tego czasu nie zarejestrowałem go na siebie również oc jest na poprzedniego właściciela (oc dalej ważne) i tutaj moje pytanie czy teraz wszystko na siebie rejestrować by nowy właściciel nie miał żadnych problemów z zarejestrowaniem . Proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz z nim umowe, normalnie, tak jakby auto bylo na Ciebie, do tego dodajesz mu swoja umowe z poprzednim wlascicielem (i tutaj tylko nie wiem czy moze byc kopia czy musi byc oryginal) i gosc nie bedzie mial problemu z rejestracja auta. Dziwie sie tylko temu OC na poprzedniego wlasciciela - zgodnie z przepisami w ciagu 30 dni powinienes je przepisac na swoje nazwisko i ew. doplacic roznice jesli masz nizsze znizki niz poprzedni wlasciciel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodnie z przepisami na przerejestrowanie samochodu masz jeden miesiąc od dnia zakupu :wink:

To akurat wiem :)

Piszesz z nim umowe, normalnie, tak jakby auto bylo na Ciebie, do tego dodajesz mu swoja umowe z poprzednim wlascicielem (i tutaj tylko nie wiem czy moze byc kopia czy musi byc oryginal) i gosc nie bedzie mial problemu z rejestracja auta. Dziwie sie tylko temu OC na poprzedniego wlasciciela - zgodnie z przepisami w ciagu 30 dni powinienes je przepisac na swoje nazwisko i ew. doplacic roznice jesli masz nizsze znizki niz poprzedni wlasciciel.

Więc musze OC teraz przepisać, czy będzie z tym związana jakas kara z nie przpisanym OC ?

i jeszcze pytanie czy TY po zakupie samochodu opłaciłeś Urząd Skarbowy (2%)

No nie rejestrowałem go więc chyba wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbywca ma obowiązek przesłać skan umowy kupna-sprzedaży do ubezpieczalni, ubezpieczalnia już pewnie ma twoje dane i u niej widniejesz jako właściciel polisy, jeśli sprzedaż auto prześlij do ubezpieczalni w jakiej masz zakupioną z autem polisę skan umowy kupna-sprzedaży żebyś nie musiał bulić za polisę jeśli jest nieopłacona, ewentualnie zapłacisz tylko za okres kiedy byłeś właścicielem, a co do kar to każda ubezpieczalnia różnie do tego podchodzi najlepiej pogadaj z jakimś agentem albo zadzwoń na infolinie :wink::wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, OC odziedziczyłeś razem z autem. Teraz od ubezpieczalni zależy kiedy i ile każą Ci za nie dopłacić :wink: Niestety ale nie ma nic za darmo :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe opłaciłeś PCC-3 w terminie 2 tygodni od zakupu to oznacza tylko problemy. Urząd miasta twoją umowę wpisze przy ciągłości do cepiku a skarbówka upomnie się o swoje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe opłaciłeś PCC-3 w terminie 2 tygodni od zakupu to oznacza tylko problemy. Urząd miasta twoją umowę wpisze przy ciągłości do cepiku a skarbówka upomnie się o swoje

Auto jest kupione za 500 zł czy od tej kwoty równiez płaci sie te 2 % podatku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe opłaciłeś PCC-3 w terminie 2 tygodni od zakupu to oznacza tylko problemy. Urząd miasta twoją umowę wpisze przy ciągłości do cepiku a skarbówka upomnie się o swoje

Auto jest kupione za 500 zł czy od tej kwoty równiez płaci sie te 2 % podatku ?

oni tam maja swoje średnie ceny za dane auto i jak masz zaniżona dużo wartość to d*pa policzą po swojemu no chyba że masz wpisane w umowie że w aucie do malowania jakiś element lub skrzynia itp. itd. Możesz napisać pismo o anulowanie kary do jakiegoś guru tam w US ja robiłem tak jak na razie 2 razy i przeszło tyle że ja do 2 miesięcy się ociągałem z opłata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...