Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zalaczony tryb ECON


nedwed

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wymienilem dzisiaj sprezarke klimy i teraz caly czas mam wlaczony tryb econ i nie moge go wylaczyc (kiedys na starej sprezarce taki problem sie ze 2 razy pojawil). Podlaczylem samochod pod vaga i wyswietla cos takiego ysa5a9y7.jpg

Z tego co wien jest to czujnik wysokiego cisnienia klimatyzacji. Czy trzeba to wymieniac czy moze problem tkwi w czym innym ? Jesli to jest to, to da sie to jakos naprawic bez wymiany lub moze ma ktos taki czujnik ?

Tapniete z mojego SGS3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Wszystko wskazuje na uszkodzony czujnik ciśnienia, mi kiedyś wyskoczył taki błąd choc nie wymieniałem kompresora.

Wymieniłem czujnik i wszystko działa.

Kup ori czujnik. Czujnik jest obok lewej lampy z boku chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzony czujnik lub....nie działa np. wentylator klimy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy braku czynnika rowniez wywala blad czujnika cisnienia. Wiem bo musialem odciagnac czynnik na czas remontu silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie przy braku nie wywalił błędu ale czasem tak jest z tymi czujnikami w B5 musiałem w niego "puknąć" wtedy wywalił błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem gdzie ten czujnik jest :) klima nabita, sprawdzilem multimetrem przewody, napiecie do czujnika dochodzi wiec to nie przewody ani wentylator bo ten dziala, wymienie czujnik, musze tylko namierzyc jakąś używke na allegro albo pojezdze po szrotach, potem trzeba cos programowac czy od razu powinno dzialac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykasujesz bledy w klimatroniku i bedzie dzialac .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z klimatyzacja, a dokładniej zalaczony tryb econ. macie może jakies pomysły? Vagiem sprawdzałem i wyskakuje LOW SIGNAL (G65). kupiłem nowy czujnik,jak się okazało tez nie działa,bo stary był jednak sprawny i nowy oczywiście tez , a to jest przyczyna czego innego. wiem bo wczoraj bralem z kumplem od niego czujnik z B6 i tez nie dzialal u mnie i wywalal ten sam blad.po zalozeniu spowrotem do niego dzialal jak należy. Wiazke która dochdzi do czujnika tez sprawdziłem (od czujnika do tej kostki co jest przy pompie ABS) i tez jest ok. macie może jakas wiedze na ten temat,co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciśnienie klimatyzacji Vag --> Auto HVAC --> bloki pomiarowe --> grupa 001 (pisałem z głowy), ewentualnie podjedź do kogoś kto zajmuje się klimą, niech sprawdzi mechanicznie jakie masz ciśnienie w układzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten czujnik da się wymienić bez spuszczania czynnika z układu?Chodzi mi o czujnik w B7-ale to chyba ten sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, troche mnie nie bylo, czujnik wymieniłem i wszystko smiga jak nalezy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...