Skocz do zawartości
IGNOROWANY

brak mocy


hydro3

Rekomendowane odpowiedzi

witam

mam taki nietypowy problem (nietypowy dla mnie ;) )

szukałem po forum ale nie mogłem znaleźć takich objawów jak u mnie

mianowicie:

silnik odpala na ciepło jak i na zimno bez problemów,

gdy jest zimny chodzi bez zarzutów lecz gdy złapie temperaturę silnik traci moc, rozpędza się baaaardzo powoli, do 3000 do 4500 jak muł, cisnę na pedał a on jakby się dusił, przy czym delikatnie szarpie, obroty na ciepłym silniku na luzie delikatnie falują (ledwie widać jak wskazówka się porusza aczkolwiek może to to ma związek ze sprawą) spalanie około 10 -12 litrów gazu, gaz mam BRC 2 generacji (nie sekwencja), wymienione świece, przewody, filtry, (rozrząd i płyny także) nie jestem mechanikiem i nie znam się tak bardzo na tym - obstawiam czujnik temp. lub sondę ale to tylko moje przypuszczenia - dodam że objawy się nasiliły jak uszczelniłem układ wydechowy.

może jest to rzecz którą sam dam radę naprawić (z waszą pomocą oczywiście)

jeśli jednak nie, to potrzebna będzie wizyta u mechanika niestety no i wydatki - a wiadomo jak to jest pieniążki można wydać na inne przyjemności :)

bardzo proszę o opinię na ten temat :)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie sonda skoro tak. Ale może być i czujnik i przepływomierz itd najlepiej pod vaga podepnij to powinno wyjsc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. za bardzo nie wiadomo co mu dolega może być wszystko co napisałeś do tego dochodzi jakaś nieszczelność w dolocie :P Podepnij VAG-a wtedy będzie może coś więcej widać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja objawy takiego "duszenia" miałem gdy miałem nieszczelny dolot powietrza od filtra do silnika. Ale to akurat było czuć cały czas, czy na zimnym czy na gorącym silniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec masz sterowanie lopatkami ;) bardzo czesto padaja te klapki i nie otwieraja sie przez co dostaje malo powietrza. Trzeba rozebrac i zrobic na krótko zeby caly czas otwarte byly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC00277.jpg

Pod tą zaślepką na którą wskazuje strzałka, znajdziesz rolkę i taki suwak który nią pociąga. U mnie notorycznie zsuwa się ten suwak z rolki...

Zaślepkę wyciągniesz bez problemu pomagając sobie cienkim wkrętakiem. Ten suwaczek porusza się kiedy otworzy się zaworek elektromagnetyczny i otworzy linie podciśnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego zdjąłem ten dekielek i tam wszystko pracuje jak powinno,

byłem na VAG i wykazało tylko błąd sondy ale tylko na gazie czyli coś z instalacją (po wykasowaniu błędów odpaliłem na bęzynie i przejechałem się i dalej był taki efekt braku mocy) - czyli to nie sonda,,

następnie pokazało na bezynie jak i na gazie uszkodzenie czujnika halla - czyli ten czujnik położony koło rozrządu !!!

czy ten czujnik moze byc przyczyną braku mocy????

pomóżcie koledzy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymienie na dniach jakoś i dam znać - a teraz dzięki za dotychczasową pomoc :)

---------- Post dopisany 19-05-2013 at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany 11-05-2013 at 22:41 ----------

przed wymianą jeszcze się upewnię

błąd na VAG wskazał - przerwa z potencjałem plus, błąd czujnika halla

wymieniać czy coś kombinować???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to skasuj błąd czujnika halla i jak się pojawi to wymiana, bo i on powoduje spadek mocy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bosha nówke ale jak kupisz dobrą używke sprawdzoną to też bedzie chulał ; )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem bosha, problem rozwiązany, tamten czujnik w środku był rozsypany więc jak miał działać :), teraz samochód jak rakieta, moc ma, nie szarpie!!! temat uważam za zamknięty , bardzo dziękuję użytkownikom za pomoc i porady!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...