Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Audi A4 1.9 TDI S-line Quattro 174,7 KM 393 Nm

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,
Mam na imię Bartek i chciałbym Wam zaprezentować moje autko :)

9 marca 2013 moja A3 po 6 latach wspólnej przygody zmieniła właściciela.


dsc01341sj.th.jpg

Od tego czasu zaczęły się poszukiwania nowego autka. Plan był prosty miało to być Audi A4 B6 1.9 TDI QUATTRO
Po obejrzeniu z Jaczkiem paru autek, zacząłem wątpić w powodzenie misji. Autka, które zdąrzyłem obejrzeć były mocno zużyte albo miały spore przygody blacharskie. Wtedy nastąpiła chwila zwątpienia i uwagę moją zwrócił VW Passat B6, na szczęście Jacek czuwał nade mną i nie pozwolił mi kupić dziadkowozu

Autko, które kupiłem jest lepsze, niż sobie wymyśliłem na początku!

dsc00661hr.th.jpg

MARKA: Audi
MODEL: A4
TYP: AVANT
WERSJA: S-LINE
KOLOR: Avus Silber
SILNIK: 1.9 TDI AVF
NAPĘD: QUATTRO
PRZEBIEG: 240000
ROK PRODUKCJI: 2002
ROK MODELOWY: 2003

Wyposażenie: reflektory ksenonowe, dwustrefowy klimatronic, tempomat, pełen FIS, pełne skórzane fotele z wersji s-line, elektrycznie pompowane lędźwie, podgrzewane fotele, fotochromatyczne lusterko wewnętrzne, czarna podsufitka, pakiet oświetlenia, hak

Historia autka: Autko kupiłem 20 kwietnia 2013 r. Przyjechało do Polski z Niemiec od prywatnego właściciela, który regularnie serwisował je w ASO. Ostatni przegląd wykonany był w lutym przy przebiegu 236000 Wyjechało z salonu jako pełny wtedy dostępny S-LINE, przez właściciela zostały dołożone zderzaki przód S-LINE oraz tył S-LINE od wersji benzynowej. Do tego autko położone jest na gwintowany zawieszeniu oraz stoi na oryginalnych felgach S-LINE 18" z oponami 245/40 Bridgestone Potenza.

Plany:

RNS-E
Lotka S-LINE
Listwy progowe S-LINE
Bixenon z DRL
Przyciemnienie szyb
Schowek z lodówką
Parktronic przód + tył


Zdjęcia:

dsc00692bq.th.jpg dsc00692bq.th.jpg dsc00684vm.th.jpg dsc00680ki.th.jpg dsc00667ko.th.jpg dsc00662kw.th.jpg dsc00664ba.th.jpg dsc00688fj.th.jpg dsc00638ss.th.jpg dsc00644yv.th.jpg dsc00672gv.th.jpg dsc00629ga.th.jpg dsc00676ql.th.jpg dsc00675fn.th.jpg

6 maja 2013 Serwis I przy przebiegu 240500.

Wymiana oleju na Motul Specyfic 505.01
olejmotulspecific5w4050.th.jpg
do tego komplet filtrów Knecht
mahlefilters.th.jpg
Dodatkowo poszedł do wymiany cały płyn chłodniczy oraz termostat i czujnik temperatury.
20130506122725.th.jpg

Autko gotowe do jeżdżenia :)

19 Czerwiec 2013r. soft na 174,7 KM i 393 Nm

Wpadł chyba najważniejszy modzik do autka, soft by Kingsoft

Kilka fotek z wypadu do Ostrowca:

zdpz.th.jpg uwg7.th.jpg g0vr.th.jpg ehs2.th.jpg z699.th.jpg

I filmik z hamownia
 

 


I takie trzy z ostatniego spota A3-clubu:

3iam.th.jpg y2up.th.jpg sh20.th.jpg

3.08.2013 r. Radio Concert z "chromowanymi" gałkami :)

hbvq.th.jpg

28.08.2013 r. Kolorowy FIS

Był czerwony FIS 8E0 920 900G, w jego miejsce pojawił się licznik z kolorowym fis'em 8E0 920 930T

wcfg.th.jpg
(zdjęcie od razu po odbiorze)

14.09.2013r. DRL i CLH

esh3.th.jpg

mała zapowiedź co dalej :)

14.11.2013r. Zima + nowy gwint

Autko wczoraj trafiło na podnośnik, w celu wymiany opon na zimę. Niestety okazało się, że są mocno zapieczone nakrętki na gwincie i będzie problem z uniesieniem przodu. Zapadła decyzja i czekam na nowy gwint Vogtland
Fotki autka w trakcie :)

ln0w.th.jpg euwg.th.jpg a75m.th.jpg

Setup na zimę to alu 16" malowane na czarno + oponki Nokian W+ 205/55/16

19.12.2013r. Zdejmowanie głowicy

Od pewnego czasu miałem problem ze znikającym płynem chłodniczym. Układ został sprawdzony ciśnieniowo i jest szczelny, więc sprawdzamy głowicę.

Plan działania:
-głowica do sprawdzenia, wymiana uszczelniaczy i wszystkiego co posiada ślady zużycia.
-wymiana wałka rozrządu + szklanki
-wymiana rozrządu z pompą wody
-wymiana wszystkich uszczelek, które przy okazji będą ruszane
-świeży olej i filtry

ljc7.jpg[/img]

04.01.2014r. Podsumowanie naprawy przebieg: 253900

Autko odebrałem z naprawy. Niestety nie było tak różowo, jak miało być. Główną przyczyną była pęknięta głowica (tak w 1.9 tdi też widać się zdarza :) ) Zakupiłem nową-używaną głowice po małym przebiegu. Trafiła ona do serwisu zajmującego się naprawą głowic i tak zostały wymienione prowadnice zaworowe, zawory, uszczelniacze.
W aucie zostały wymienione:
-głowica
-uszczelniacze zaworów
-prowadnice zaworowe
-zawory
-uszczelka pod głowicą
-uszczelki pompowtrysków
-wałek (nowy z ASO)
-popychacze i szklanki
-wszystkie śruby, które były odkręcane wymienione na nowe z ASO
-kpl. rozrząd z pompą wody
-paski klimy i alternatora
-filtry
-olej Motul Specyfic 505.1
mam nadzieję, że wymieniłem wszystko :) W skrócie góra silnika jest nowa, autko pracuje zupełnie inaczej, przyjemniej dla ucha! W przyszłym tygodniu wybieram się do KingSoft na sprawdzenie autka po naprawie i pomiar na hamowni. Wykres wkrótce...

14.01.2014 Wizyta w KingSoft, dopieszczenie autka po naprawie

Dzisiaj udałem się do Bartka do firmy Kingsoft na dopieszczenie autka po naprawie, wynik całkiem niezły 175KM i 384,6 Nm :)

z1nn.jpg

Polatane :) A4 1.9 TDI Q i A6 1.8T Q :)

t26g.jpg 21di.jpg
vjsg.jpg nrzc.jpg
xnon.jpg bwmc.jpg

 

 

 

 

 



29.03.2014r. Koło sezon 2014 :) Żeby nie było że nic się nie dzieję!
BBS CH 19" ET35 z oponkami 235/35

bw24fqe3ssel_t.jpg

10.05.2014r. Koło 2014 na aucie :banan: + nowa gałeczka

Wreście udało się wrzucić docelowe koła na auto :wink: Jeszcze zostało mi tylko kręcenie gwintem :naughty:
E99aiiKl.jpg?1aze2XjJl.jpg?1
dMkSniAl.jpg?1qdroCM5l.jpg?1
Eltzwi4l.jpg?1

Do tego pojawiła się nowa gałeczka S-line, ale aluminiowa. Podobała mi się od dawna w końcu się trafiła :naughty:

WOjQJeDl.jpg?1

17.07.2014r. 263000 km. Przegląd + hamulec 320 przód icon_smile.gif

Został dokonany mały przegląd samochodu:
Wymienione wahacze przód na Lemfordera
Ustawiona pełna geometria zawieszenia
Wymieniony olej na Motul 505.01
Wymienione wszystkie filtry na Knecht
Napełniona i odgrzybiona klima
Wymienione hamulce przód na 320 mm (TRW + Jurid White)

ave7yby7.jpg

13.08.2014 r. Małe mody oświetlenia icon_smile.gif

Korzystając z długiego weekendu czas trochę pogrzebać w aucie icon_smile.gif

Na zdjęciu do montażu czekają :

 

  • Bixenon B6
  • Bixenon B8 jako dawca soczewek icon_biggrin.gif
  • Nowe przetwornice Valeo do bixenonu
  • Adaptery do montażu soczewki
  • Moduł DRL
  • Lusterko foto z czujnikiem światła
  • Moduł centralnej elektryki z końcówką F

vckdahZ.jpg?1

25.10.2014 r. Autko towarzyszyło mi w ważnym dniu icon_smile.gif

aPunVlAl.jpg

KV1fSRDl.jpg

28.11.2014 r. W końcu zima na męsko :)

W6nssxzl.jpg

IFyOOFPl.jpg

Ori S-line 18" z oponkami 225/40 :)

17.12.2014 Przebieg 273000 km

Oryginalne sprzęgło stwierdziło, że ma już dość. Poddała się tarcza i zaczęła się ślizgać. Wpadł nowy mocniejszy komplecik sprzęgło + dwumas od A4 z silnikiem BRD, wizualnie zestaw wygląda na wytrzymalszy :)
Przy okazji od razu wymieniony olej i filtry.

E22kqXkl.jpg

Dziękuję firmie ProChoice za dostarczenie części i życzenia świąteczne :)

hu8KjV3l.jpg

22.02.2015 Parę fotek :)

ca6lbvzm.jpg Qo7d3HFm.jpg TBAcq8hm.jpg
a8hgbuim.jpg 6JN37nOm.jpg 8lcYoJUm.jpg
0olm7Jdm.jpg

6.06.2015 r. Wymiana oleju i filtrów :) Przebieg 283000 km

WJgZmB0m.jpg

07.11.2015r. Wymiana oleju i filtrów i setup zima :) 293000 km

WJgZmB0m.jpg

GP8KS9Im.jpg eMJcN7Rm.jpg

25.07.2016 r. Serwis przy 305000

Autko dostało nowy olej Motul 505.01, filtr oleju, powietrza, kabinowy. Nabita i odgrzybiona klimatyzacja. Zregenerowany alternator i wymienione napinacz, rolki i paski.
Samochód prawie gotowy na wycieczkę do Chorwacji :)
WJgZmB0m.jpg


Niestety prawie gotowy, ponieważ przytrafiła się przygoda na pięknych, równych łódzkich drogach :(
pBKwrzzm.jpg

Opona śmietnik, felga na szczęście cała... Jestem w trakcie małej walki z urzędami...

02.02.2017r. Małe zakupy icon_smile.gif
Udało się w końcu skompletować brakujące elementy zew. S-line icon_smile.gif W związku z tym że pojawiły się purchle przy szybie wymieniona zostanie cała klapa z oryginalną lotką icon_smile.gif Przy okazji dojdą również listwy s-line na drzwi icon_smile.gif
Jutro montaż :)

E0UKEPFl.jpg 4NzpIpHl.jpg

Pozatym autko jeździ w setupie zima, niestety bez 2 dekielków, które postanowiły zniknąć :(

bASMyNIl.jpg

cdn...

Edytowane przez jerzu

Opublikowano

Całkiem fajniutki egzemplarz kilka modów i będzie całkowity kox:kox: powodzonka w modzeniu:wink::hi:

Opublikowano

witam kolego z forum a3, piękna ci się a4 trafiła :slina:

Opublikowano

gratulacje zakupu naprawdę fajna sztuka :) plany jak najbardziej na duży plus :) będzie cudo

Opublikowano

Fajny sprzęcik Ci się trafił :wink:

Opublikowano

witam kolejnego kolegę z forum A3 :hi: bardzo ładny S-line! w dodatku Quattro :slina:

Opublikowano

ładna jest nie ma co, tylko jakieś listwy przydały by się, najlepiej s4 :naughty:

Opublikowano

Nie ma lipy!! Ładna i dobrze wyposażona. Zacne plany, a więc powodzenia....

Opublikowano
  • Autor

Dzięki za pozytywne opinie :) Planów trochę jest, obserwuje co pojawia się na allegro i będę kompletował zabawki do autka :) Autkiem od zakupu zrobiłem już 2 tyś km i jak na razie jestem bardzo zadowolony. Wstępnie jestem już umówiony na program w KingSofcie, więc mam nadzieję że niedługo zacznie też autko troszkę lepiej jeździć :)

Opublikowano

bardzo ladna sztuka tylko kolego wyj.... to radio bo nie pasuje :facepalm:

Opublikowano
  • Autor

Radia tego już nie ma, jest na sprzedaż :) Był to całkiem fajny model JVC z Bluetooth, takie dostałem z autkiem. Teraz tymczasowo jest Chorus i zbieram fundusze na RNS-e

Opublikowano
:oklasky: fajna fura
Opublikowano

Siemka Jerzuś! :decayed: to mówisz, że spoty A3 łódzkie zmienią sie w A4 ? :decayed:

pzdr Jakub ;D

Opublikowano
  • Autor

Mamy już 3 A4 w łódzkim A3-clubie :) Zawsze możemy spota zrobić we Wrocławiu, bo jestem co weekend :)

Opublikowano

Fajna sztunia powodzenia w modach i bezawaryjności :wink::wink:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

aktualizacja w pierwszym poście :)

Opublikowano

listwy boczne zakładaj do kompletu :decayed:

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Siemka jerzu. Kolejny A3kowicz po zmianie na A4. Sami swoi. :hi:

Audi robi robotę no i to Q :kox:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

hbvq.th.jpg

I wpadło nowe radio :) Poprzednie musiałem oddać żonie do A3 i kupiłem do siebie Concerta, ładniejszego bo z chromowanymi gałkami :)

Niestety RNS-e musi chwilę poczekać :(

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.