Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bardzo mocne falowanie obrotów, gaśnięcie na zimnym silniku


MoliQ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Mam audi a4 b5 95 r 1.8 125km + LPG

Mój problem polega na tym, ze po wylaczeniu ssania obroty strasznie zaczynają falować. Jeśli na zimnym silniku dam troche wiecej gazu i mocno go rozpedze to po wyrzuceniu z biegu obroty potrafia spaść do takiego stopnia, ze samochod gaśnie. Po rozgrzaniu silnika samochod raczej nie zgaśnie, ale na jałowych obrotach falowanie cały czas występuje. Wskazówka obrotomierza upada i podnosi się jakies 4-5 razy i silnik sie uspokaja i trzyma równe obroty. Samochód ma LPG ale i na tym i na benzynie dzieje sie to samo. Póki co zmieniłem świece. Ponadto na 3 tłoku jest nieco niższe ciśnienie nie wiem czym spowodowane, czy to również może mieć wpływ na to?

Wyczytałem, że problemem moze byc sonda lambda albo czujnik położenia przepustnicy, co o tym myślicie ?

Niżej filmik z pracą silnika.

https://vimeo.com/65411241

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niske ciśnienie nie powodowało czy aż takich problemów, pierwsza sprawa to podłącz VAG, a druga to zobacz szczelność dolotu czyli psiuknij plakiem w okolicach dolotu jak się silnik uspokoi :) i wtedy jak zacznie szaleć to znaczy że gdzieś coś pękło i mogą być problemy podejrzewam że odma ci poszła :) Bo nie pasuje ni tu ani przepływka ani sonda bo ładnie ci na obroty wchodzi :) A VAG zapewne pokaże tylko czujniki antystukowe i możliwe że zły skład mieszanki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz powiedziec gdzie dokladniej z okolicach dolotu, bo nie znam sie za bardzo ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

włącz silnik poczekaj aż się uspokoi tzn przestanie falować i psiuknij w okolicach tam gdzie jest przepustnica :) tylko nie rozgrzewaj silnika za mocno bezpieczniej jak będzie chłodniejszy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...