Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Uszkodzony wahacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Tak przeglądałem wahacze i zauważyłem że z prawej strony w obu górych mam pęknięte gumy w tulejch tak jak na fotce:

20130504220.jpg

Troszkę słabo widać ale w rzeczywistości widać i to dość dobrze. Moje pytanie jest takie czy takie wahacze są do wymiany? Dodam że mam tak z jednej strony, druga jest ok. Mam też problem, i czy może być to zz tym związane, a mianowicie, jak jade do nie równościach i czasami po prostej drodze dochodzi mnie takie dziwne huczenie, buczenie, ciężko to nazwać dokładnie, myślałem że to łożysko w kole bo też nasila się przy skręcie w prawo, wieć wymieniłem łożysko z lewej strony ale nic nie pomogło, czy to może być wina tych dwóch górnych wahaczy z prawej strony?

Może miał ktoś podobny problem. Byłbym wdzięczny za pomoc :)

Opublikowano

Oczywiście że wahacze się wymienia.Ja osobiście nie spotkałem się żeby od wahaczy huczalo,prędzej będzie stukać,piszczec.Może opony Ci huczą?

wysłane za pomocą tapki

Opublikowano
  • Autor

Wiem że się wymienia ale chodzi o to że jak się zrobi takie pęknięcie na gumie czy odrazu jest do wyrzucenia?

Opony nie, nowe są, łożyska też odpadają, skrzynia też bo na luzie to samo jak i na biegu... jedynie to zostaje bo wszystko inne sprawdzone...

Opublikowano

Możesz zmienić same tuleje w wahaczach o ile swoznie są w eleganckim stanie

Opublikowano
  • Autor

No wiem wiem ale moje pytanie czy to huczenie, buczenie może być z tym zwiazane? Jest takie wuuum wuuumm wuuummm jak się jedzie od 85km/h w wzwyż... przy 170km/h cichnie... Może miał ktoś coś podobnego?

Opublikowano

wahacz jak miałby powodować taki hałas ?

Opon nie zmieniałeś ostatnio ?

Opublikowano
  • Autor

zima, lato opony to samo...

Opublikowano
....skrzynia też bo na luzie to samo jak i na biegu...

Skrzynia jest tak zbudowana, że nawet na luzie wałki w niej się obracaja, tylko nie ma mechanicznego połączenia pomiedzy kołami zebatymi na wałku, a mechanizmem synchronizator-zamek. W czasie jazdy jak wlaczysz na luz to wałki w skrzyni beda sie i tak caly czasz obracac, tyle ze z roznymi predkosciami. Wałek głowny dostaje napęd od kół, a wałek sprzeglowy od silnika. Jak w czasie jazdy na luzie wcisniesz sprzeglo to tylko zatrzymasz walek sprzeglowy, wałek głowny bedzie sie nadla obracal. W skrzyni jest klikanascie lozysk, ktore moga powodowac halas. Na pierwszy ogien do sprawdzenia lozyska na flanszach półosi.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.