Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AKN] Temperatura oleju w 2,5 TDI


RV6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! panowie mam problem ,kupilem niedawno A4 2,5 TDI,od momentu kupna wskznik temperatury oleju pokazuje mi zawsze 60 st. C ,czy to normalne? ile powinien pokazywac po np 100km jezdzie?prosze wszystkich o wyrozumialosc,jestem nowy:)pzdr!

* uzywaj prosze wlasciwego pefixu [Musashi]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien wskazywac w zaleznosci od dlugosci trasy pokonanej ,od prawej nogi,od tego jaka temp na dworze itp przyjmuje sie ze powinno byc 80C temp oleju przy 90C plynu chlodniczego,to jest optymalna temp dla silnika...oczywiscie temp oleju moze byc nawet 110C-100C to wszystko zalezy od stylu jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz jeszcze kanał 49 na klimatronicu jaką masz temp. Na moje oko to masz padniety termostat.

a gdzie Ci pokazuje temp oleju? masz dodatkowy wskażnik? czy chodzi Ci że temp cieczy chłodzącej masz 60?

Trzeniu w B5 jest wskaźnik temp oleju po lewej stronie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprawdzic kanal 49 na klimatroniku? ale termostat to chyba od temperatury cieczy chłodzącej?a mi chodzi o temperature oleju!i takie pytanie na szybko,ile trezba chłodzic turbo?bo ludzi roznie gadają;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na kanale 49 pokazuje chyba dobrze tzn.akurat 76 st.C pokazuje klimatronic po godzinie postoju,czyli co mze byc skopane,dodam ze jesli włącze zapłon wskazówka temp oleju lekko sie wychyla,lecz cały zcas pokazuje ok 70 st.C czy to mozliwe? autem smigam do pracy 25 km w jedną strone,jak daleko wychyla sie wam wskazówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! panowie mam problem ,kupilem niedawno A4 2,5 TDI,od momentu kupna wskznik temperatury oleju pokazuje mi zawsze 60 st. C ,czy to normalne? ile powinien pokazywac po np 100km jezdzie?prosze wszystkich o wyrozumialosc,jestem nowy:)pzdr!

wyglada na uszkodzony czujnik temperatury oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy dzis odpalilem auto po krotkiej jezdzie to wskaznik na chwile wskoczyl na temp 87 st.C ale zaraz spadł znów na 60 tak jakby wtyczka nie miała styku,lub jak by był czujnik uszkodzony;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeździsz delikatnie jak babcia. Daj mu troszkę w pi.dę i musi podejść co najmniej do 80 jak nie to mogą być jakieś zimne luty w liczniku bo jak nie łączy na czujniku to by było widać na VAG-u :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze 100 stopni gdy plyn 90, jednak gdy go poganiam troche bardziej po miescie :good: to olej nawet potrafi do 120 skoczyc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze 100 stopni gdy plyn 90, jednak gdy go poganiam troche bardziej po miescie :good: to olej nawet potrafi do 120 skoczyc

na jakim oleju jezdzisz?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotrek98igo

na jakim oleju jezdzisz?

teraz mam elfa 5/40 pelny synt, ale wczesniej na mobilu1 spec 5/40 bylo tak samo, a dlaczego pytasz czy ta temperatura za wysoka??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kudłaty w mojej furmance podczas jazdy na vagu pokazaywalo 103st. oleju a plynu cos kolo 90 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...