Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jakie sprężyny do A4 1.8T AEB


sobol

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich,

mam pytanie. zblizam sie do wymiany zawieszenia z przodu i zastanawiam sie nad wymiana sprezyn. powod, strasznie mi buja przodem i nie jest to wina amortyzatorow - maja po 85%. prawdopodobnie ktos przede mna grzebal cos przy tych sprezynach, bo w papierach znalazlem fakture za jedna sprezyne przod.

byc moze nie jest odpowiednio dobrana. w poprzedniej a4 sedan pamietam, ze nie mialem takiego efektu 'miekkiego' zawieszenia z przodu, gdzie buja jak na lodzi :)

jakie kupic wiec te sprezyny, tzn. czy szukac do 1.8T aeb czy moze od 2.4, 2.6, 2.8?? pomozcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz miec od takiego samego auta jak Twoje

Najlepiej 1BE. Od V6 beda. ..ujowe, auto bedzie stac jak koza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01720.jpg

wychodzi na to, ze tam mam 1be, czyli standardowe. auto mi strasznie skacze z przodu, na hopach wiele razy zarylem kolyska, tak sie ugina.

troche poczytalem, i procz doboru 1BE czy 1BA liczy sie tez nacisk na przednia os. czy gdzies to jest na wlepie? w sumie to fajnie by bylo gdyby mi ktos doradzil dokladnie jakie dobrac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wlepie masz 1BA a nie 1BE

musisz szukac ze swojej kategorii wagowej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam kogos kto sprzedaje sprezyny H&R do ośki -30mm w niezlym stanie, 250zł z kw, z maks obciążeniem na przednią oś 980kg, czyli do lżejszych/mniejszych motorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jade jeszcze raz na sprawdzenie amorow. cos mi sie nie chce wierzyc, ze to auto skacze mi przez sprezyny. moze te amory sa jednak wyrypane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to były amory

1BA to taka piłka na drodze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię żeby to były amory

1BA to taka piłka na drodze

moze i masz racje. dzisiaj posciagalem kola z przodu i co nieco ustalilem. niestety nie dokopalem sie do kropek na sprezynach z przodu jednak mam jakies numery. niestety wujek google nic na ten temat nie mowi :(

DSC01723.jpg

DSC01724.jpg

to zdjecia prawej sprezyny widac, ze jest tam numer 73396 T184428. natomiast na lewej sprezynie nie ma tych numerow, ale jest jakas 'metka' na ktorej sa takie numery 703398

DSC01728.jpg

no i amorki sa tam ori o nr 8D0 413 031AC

DSC01726.jpg

no i tyl, tu akurat byly kropki:

DSC01729.jpg

:) czy teraz jest w stanie ktos to wszystko rozszyfrowac :D i pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód nie jest ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód nie jest ori.

i wszystko jasne. kiedys w poprzedniej a4 kupilem na tyl jakas chinszczyzne za 50zl sztuka i to bylo straszne. nie dalo sie jezdzic na tym. prawdopodobnie to jest przyczyna. ciekaw jestem w takim razie jak sie jezdzi na normalnym 1BA, wtedy mialbym porownanie. czy kupic springi od 1BA czy 1BE. cholera.

a ten tyl?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1BE ale wowczas tyl tez musisz zmieniac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz 1BE ale wowczas tyl tez musisz zmieniac.

musze sie upewnic czy z tylu jest 1BA, moze tez cos jest nakombinowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te h&r kolegi wyżej sam mam takie na zime znaczy miałem i były dobre w hu...:wink: nawt na zwykłych amorkach 1ba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te h&r kolegi wyżej sam mam takie na zime znaczy miałem i były dobre w hu...:wink: nawt na zwykłych amorkach 1ba

to biore :)

---------- Post dopisany at 22:17 ---------- Poprzedni post napisany at 19:28 ----------

ok, to sprezyny mam ogarniete :)

po niedzieli kupie kpl zawiechy kamoki no i pod koniec tyg zabiore sie za robote :)

---------- Post dopisany 27-05-2013 at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany 26-05-2013 at 22:17 ----------

musze jeszcze kupic amory do tylu. i tu pytanie, na bilsztajny mnie nie stac, wiec musze wybrac miedzy kayaba a sasch

ktore polecacie?

---------- Post dopisany 28-05-2013 at 20:47 ---------- Poprzedni post napisany 27-05-2013 at 18:05 ----------

zdecydowalem sie ostatecznie na sachs'e. zobaczymy.

---------- Post dopisany 09-02-2014 at 08:54 ---------- Poprzedni post napisany 28-05-2013 at 20:47 ----------

moi drodzy,

kupno tych sprezyn H&R to byl strzal w dziesiatke. na amorach 1BA kompletnie nie stracilo na komforcie, nawet jest o niebo lepiej bo mialem tam wczesniej jakies sprezyny no name. ale niewazne.

jak co roku :), bede wymieniac zawieche. z doswiadczenia wiem, ze (bo co roku robie to samo), ze na 90% sypia sie gorne wahacze. i tym razem chce zainwestowac w lemfordera. i tak sie sklada, ze chyba zmienie tez amortyzatory.

czy kupowac 1BA czy pakowac od razu 1BE? czy roznica bedzie straszna?? lubie komfort i chcialbym cos pomiedzy, twarde zawieszenie mi kompletnie nie odpowiada. w miescie mam tysiace dziur itd, poza tym to gory itd. czy kupic 1BA jakies dobre (sasche, KYB)??

dajcie znac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wybrał kayaba ostatnio wymieniałem całą zawieche i jest git plus sprężyny na tył kayaba !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powie mi ktos jakie oryginalne sprezyny tylnie (chodzi mi o oznaczenia, paski) ma audi a4 b6 2.5tdi quattro 180KM z 2001 roku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat powraca do mnie jak bumerang. :)

tym razem po niespelna dwoch latach zajechalem kolejne tylne amory marki sache :) 1BA na zawiasie h&r... stad pytanie czy nie kupic w koncu amorow 1be? moze to wina springow -40 ze sypia mi sie te amory. czy po prostu teraz takie robia czesci ;)

ps. jezdze po jednym z najbardziej dziurawych miast w polsce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno nie maja lżej jeśli sprężyny są od amorkow o dłuższym skoku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...