Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kontrolka oleju


Marcov81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów

Mam problem w moim Audi A4 B7 1.9 TDI 2006. Mianowicie zaswieca mi sie na desce kontrolka informujaca o tym ze jest minimalna ilość oleju w silniku. Olej jest kilka dni temu wymieniony i dolany po zaciągnieciu przez filtr. Zapala sie kontrolka bez przyczyny. Nawet gdy sie zaswiecila wylaczylem silnil i po schłodzeniu sprawdzilem i jest pomiedzy minimum a maksimum. Prosze o rade co moge crobic. Jest to cos z zawieszonym pływakiem lub jakis błąd w komputerze? Nie lubie jak mi cos miga na pomaranczowo na desce i piszczy wrrrrr

PROSZE PROSZE O RADĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tam nie ma żadnego pływaka, jest czujnik w misce olejowej który może być przyczyną twoich problemów. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik oleju lub czujnik zamknięcia maski- jest w zamku - sprawdź kabel, VAG coś pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed wymiana sensora poziomu oleju znajdujacego sie pod miska oleju sprawdzilismy na komputerze coz to za bład. Pokazywalo 310 ml ponizej poziomu minimum. Sensor został wymieniony a dzis rano znow od poczatku... Co robic z tym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik dałeś oryginał ? Jak podróbka to tak może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienilem sensor poziomu oleju (zamiennik) i znikł komunikat o tym ze jest ponixej minimum ale za to pojawil sie komunikat na żółto OIL SENSOR. Czy to wina zamiennika czy cos innego??

---------- Post dopisany 24-05-2013 at 16:37 ---------- Poprzedni post napisany 20-05-2013 at 17:02 ----------

Witam ponownie. Dzis wymieniony został czujnik poziomu oleju znajdujacy sie pod miska na oryginalny!!!!. Problem z wyswietlajacym sie na desce komuniukatem OIL SENSOR znikł, natomiast gdy silnik sie znow nagrzeje pojawia sie kontrolka OIL MIN na zółto. Juz nie mam siły do tego prawde mowiac. Kolejna sprawa jest to ze wymienialem olej jakis tydzien temu i dzis jak na niego popatrzyłem jest bardzo czarny... jakies sugestie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaje czujnik zamknięcia maski- jest w zamku - sprawdź kabel, VAG coś pokazuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda mam B6 a nie B7 i mam w benzynie a nie w dieslu ale u mnie tak krzaczył czujnik zamknięcia maski- tak jak pisze moogio powyżej. Posprawdzaj połączenia, przeczyść kostkę itd. U mnie urwany był jeden z przewodów przy czujniku zamknięcia maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdy maska jest niedomknieta to komputer to oznajmia na desce. ALe powiem teraz dobra nowine. Magik z Limanowej opanowal sytuacje. Wszystko gra i bucy. Gosciu ma głowe na karku. Niestety nie zgodzil sie na podanie jego numeru w razie czego bo wyjezdza za tydzien z kraju. Taki fachowiec nam znow ucieka z kraju :((

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem podobną sytuację, wymiana na drugi używany, ale oryginalny pomogło. Na vagu nie miałem żadnych błędów. A czujnikiem niedomknięcia klapy kasuje się tą żółtą kontrolkę, tzn 3eba zostawić otwartą klapę na parę minut przy włączonym zapłonie, komputer traktuje to jako dolewkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mówił ze ma żółtą kontrolkę - a to niby kasowanie starczy na 100 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak problem pojawia się po 100 km. A i jeszcze jedna sprawa mi się przypomniała - są dwa rodzaje ori czujników, jeden krótszy drugi dłuższy ~ 1.5 cm. Ja na początku miałem zamontowany dłuższy i problem dalej się pojawiał, dopiero zmiana na ten właściwy rozwiązała całą sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ten sam problem kontrolka poziomu oleju pokazuje sie co 100 km od skasowania jej za pomoca otwarcia maski, drazni mnie ten temat wymienilem czujnik i ni h... !!! a stan oleju mam prawidlowy. macie jakies pomysly?

na starym czujniku wyskoczylo mi na desce sensor wiec wymienilem na nowy nie org ale problem po wymianianie byl do czasu az zniknal i zamieniul sie na min oil !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odp. padła już kilka razy - sprawdź czujnik zamknięcia maski - jest w zamku - sprawdź kabel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...