Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężko wchodzący bieg


marcin80

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem autko odpalone, stoje w miejscu i czasem cieżko jest wrzucić bieg tzn trzeba użyć dużo siły żeby weszła jedynka lub wsteczny, jak tylko autko zaczyna się toczyć na luzie to biegi wchodzą idealnie. Jak dodam gazu na 2000 obr. i w tym czasie wbijam to tez jest dobrze. Jak już ruszę to później 2,3,4,5 wchodzą jak w masełko. Jak zgaszę silnik to wszystkie wchodzą jak w masełko. Od czego zacząć ?? poduszki? sprzęgło?

Z góry dzięki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poduszki,sprzęgło docisk już jest słaby i poduszki ewentualnie olej w skrzyni biegów auto z 95r pewnie nikt nie wymianiał go do nowości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej według mnie raczej jest dobry. Kupiłem to autko w styczniu i chodziło idealnie nawet w duże mrozy, podobno jak olej jest stary to gęstnieje i ciężko wchodzą biegi zanim się rozgrzeje, a tu było malinka. Zastanawia mnie bardzo to ze jak autko się ruszy lub jak się doda gazu to wtedy wchodzą idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wałkowany wielokrotnie na forum, słabo rozłanczające sprzęgło czyli wymiana,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie kox tylko po jakichś 70kkm znów sprzęgło zacznie brac na samej górze. Niestety te sprzęty tak mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ale to znany problem grupy vag. Dłużej sprzęgło pracuje jak potrzeba jak wymienisz z dwumasą. Ja wymieniłem tylko tarcze, docisk i łożysko zamach został stary.

Proponuje wziąć u jakiego sprawdzonego sprzedawcy te sprzęgło bo te z allegro bardzo podejrzane są i nawet mają takie mutacje jak sprężyny amortyzujące w tarczy do sprzęgła z dwumasem. Dużo podróbek sie trafia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na allegro masz dużo filmików na ten temat bo z opowieści to trudno będzie zrobić to obiektywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysprzęglik to raczej można tylko odpowietrzyć, żeby doszedł do niego świeży płyn. U mnie jak jest stary pły hamulcowy to trochę trzeszczy podczas wciskania pedału sprzęgła a samochód ma niespoełna 400kkm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...