Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Po przekroczeniu 100 km traci moc.


daniel01

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. :hi:

Mój problem kwi w tym że moja kochana audiczka traci moc po przekroczeniu 100 km jadę ładnie ciągnie ciągnie i mijam granice 100-110 i samochód tak jakby przyhamowuje sam (a trzymam cały czas gaz) i następnie nie reaguje wg, wciskam do podłogi gaz i nic nie reaguje.

Dodatkową informacją może być to że ostatnio czytałem forum i przyczyną według opinii forumowiczów może to być przez filtr powietrza a filt powietrza wymieniałem przy zakupie samochodu(nie ja wymieniałem tylko w serwisie) po zaglądnięciu okazało się że zostałem oszukany nie wymienili mi filtru powietrza otworzyłem wymieniłem wyczyściłem miejsce filtru.

Po wymianie stwierdziłem że zadzwonie i się dowiem dlaczego tego nie wymienili a powiedzieli mi że wymiana została zrobiona.

Po telefonie byłem w szoku ponieważ dziwnie mechanik który robił mi samochód ponad 6 miesięcy temu pamięta dobrze że nie wymienił mi tylko filtru powietrza i paliwa ale podobno mi to mówił(dziwne bo za to skasował pieniądze)

Miał ktoś podobny przypadek może mi ktoś pomóc coś polecić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasrane kierownice w turbo, klasyczny PSJ

do czyszczenia turbo, kat do wywalenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok 300zl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo, turbo wyciągałem z kolegą i montowałem także samemu także ten koszt mi odszedł za samo czyszczenie turbiny zapłaciłem 150 zł. katalizatora może nie masz zapchanego także nie wycinaj póki nie okaże się, że to też ma winę ;) wyczyść sobie od razy erg i doloty jak już będziesz miał wszystko rozebrane :)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmień mechanika.. Ja zasze jak odbieram auto od mojego mechanika to zawsze są do zabrania stare części.. np. daje auto na wymiane oleju i filtrów to obok leżą stare filtry, pudełka po nowych i pusta banieczka po oleju...

Później ide do sklepu i reguluję rachunek i bierze się fakture bo auto stoi na firme.

Jeżeli chcesz być pewny awarii to podjedź na diagnostykę komputerową i poproś żeby zrobili Ci logi i przeslali np na maila i podziel sie nimi na forum...

PS. filtr kabinowy i powietrza z powodzeniem możesz sam wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok ale to jest raczej pewne czy zrobic loggi ? Czyli musze jechac do mechanika i podpiac go pod komputer ? Czy idzie to zrobic wlasnym sposobem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaden mechanik nie zrobi Ci logow.

Jedx na najblizszy spot tam chlopaki zrobią co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyn moze byc kilka, ale wszystkie beda jakos powiazane z turbo. Znajdz kogos z vagiem, zrob logi i znajdziesz przyczyne. Ja mialem taka sama sytuacje rok temu i winny byl czujnik doladowania cisnienia. No ale u Ciebie wcale tak byc nie musi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypadało by mieł logi bo możesz przysłowiowo pół silnika wymienić a awaria dalej pozostanie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To napisać w swoim dziele czy ktoś by mi logi sprawdził ? troszkę mi głupio bo nie byłem na spocie (z braku czasu) a tu nagle coś mi się zepsuło to się odzywam..

---------- Post dopisany at 18:32 ---------- Poprzedni post napisany at 07:07 ----------

a można to do sprawdzenia logów gdzieś kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z okolic Lublinca możemy się zgadać i zrobię tobie logi:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dogadałem się z kolegą bo trochę za daleko mieszka. Jakby ktoś był z bliższa albo powiedział gdzie można kupić lub coś podobnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz daleko, 30 km :facepalm:

jak chcesz cos zrobic to zrób to porządnie

bo jak chcesz podetrzec sobie d...pe szkłem to sie pokaleczysz

ale to w końcu twoja d..pa :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego pytam ponieważ pracuje codzienie do 18 :) zanim wyjadę z pracy zanim się ogarne to będzie późno a nie będę do ludzi przyjeżdzał po nocy :) Dla tego pytałem czy jest ktoś może bliżej ale jeżeli nikogo nie będzie to podjade do kolegi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolego

Czy rozwiązałeś już swój problem?

Przechodziłem kilka miesięcy temu to samo (tak myślę) i może to byc drobiazg, choć ja "przy okazji" zregenerowałem turbo, najprawdopodobniej niepotrzebnie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...