Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opinie o śrubach pływających. Montaż felg o innym rozstawie (5x110/5x114.3)


Marc!n

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

Czy warto stosować śruby pływające do zamocowania felg o rozstawie np 5x114.3 ?

Czy jest to bezpieczne? Czy lepiej założyć normalny rozstaw:facepalm:

Wiem, że są dystanse zmieniające rozstaw ale do tego potrzeba miejsca (duże ET).

Może ktoś z Was jeździ na śrubach pływających i może coś konkretnego o nich powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tia, do tego jeszcze plastikowe pierscienie centrujące i dystansy :decayed:, brrrrr, skóra cierpnie na plecach :grin:

Chyba że sie będziemy tylko lansować :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy, że otwór centrujący jest ok i nie potrzeba dystansów, do przykręcenia felgi potrzeba tylko pływających śrub. Nie wierzę, że nikt na forum ich nie stosuje:decayed: Ktoś to wymyślił, produkuje i śruby mają jakieś certyfikaty, więc może koło na pierwszym zakręcie (na drugim może też) nie odpadnie:grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może mało czytelnie skrobnąłem temat, chodzi mi o założenie do a4 czyli na 5x112 felg o rozstawie 5x114.3 lub 5x110, więc różnica 2-2.3mm.

Nie miałem śruby pływającej w ręce ale po fotkach nie wygląda za ciekawie. Wiadomo, bezpieczeństwo ważniejsze od wyglądu ale może ktoś na tym jeździ i sobie chwali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość osób tutaj na forum powie stanowcze nie. Ale jako ciekawostkę napiszę że firma OZ dokłada śruby pływające do jednego z rozstawów którego nie produkuje, niestety nie pamiętam już jaki to rozstaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...