Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z temp silnika

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam posiadam audi a4 b5 97r 1.6(ADP)

sprawa wyglada nastepujaco podczas jazdy temp nigdy mi nie przekroczyla 90*c ale gdy np zgasze samochodzik i ide np do sklepu i za jakies 3-5min odpale silnik na blacie mam 100*c teraz gdy bylo cieplo dobilo mi nawet do 105* ale zaraz po uruchomieniu silnika temp spada do 90* wydaje mi sie ze po zgaszeniu silnika wiatrak powinien jeszcze chwilke chodzic aby schlodzic plyn a umnie po wylaczeniu silnika nie chodzi i tu moje pytanie czy wszystko jest w porzadku czy musze sie czyms martwic??Prosze o pomoc POZDRAWIAM MARECZEK295

Opublikowano

czujnik temperatury ci sie konczy

Opublikowano
  • Autor

Czy aby napewno nie chce bez potrzeby wydawac kasy

Opublikowano

dobre :facepalm: do tego to musisz dojść sam a czujnik temp. dużo nie kosztuje

Opublikowano
czujnik temperatury ci sie konczy

No nie wiem. Miałem tak samo, kupiłem czujnik w ASO, płaciłem koło 70 zeta i nadal miewam podobne objawy.

Opublikowano

ja wymieniałem u siebie czujnik temperatury na ori przed kilkoma dniami i też mam taki objaw jak kolega Mareczek295 tylko w 1.8t. Więc to raczej nie czujnik. Przed wymianą na starym czujniki też tak sie zdarzało. A umnie pojawiło sie to od niedawna wcześniej wszystko było ok.

---------------------------------------------------------

Zrobiłem rundę samochodem i nagrzałem motor, po zgaszeniu silnika po około 10 minutach temp. podskoczyła do 103-105 stopni i wskażnik wychylił sie tak jak na zdjęciu

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(3).jpg

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(2).jpg

Po około 15-20 minutach temperatura zaczęła spadać i wskaźnik wrócił na 90stopni (bez odpalania silnika)

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(1).jpg

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(4).jpg

Odpaliłem silnik i tempertura momentalnie spadła do 95 stopni, po zgaszeniu już nienzacznie wzrosła do 98 stopni ale wskazówka sie już nie ruszyła.

Czytałem na forum bmw i pisali o takim samym problemie i mowa była o tym że to może być normalne, po zgaszeniu auta płyn nie krąży i sie nagrzewa od bloku silnika a potem już temp spada tak jak widać w moim przypadku.

Zastanawia mnie tylko to dlaczego wcześniej tego nie było i takie zachowanie jest od niedawna.

:dontknow:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Dzisiaj wlasnie wymieniam czujnik zobaczymy co sie bedzie dzialo ostatnio 27*c na dworze to temp na wskazniku podskakiwala nawet do 115*C ale weze nie byly twarde w zbiorniczku nic sie jeszcze nie gotowalo. a bylo to tak gdy stanolem w korku temp zaczela rosnac w gore zaraz jak ruszylem i byl ped powitrza zaraz schodzilo do 90. napisze co i jak po wymianie ale za jakis czas bo musze to jeszcze w cieplejsze dni oblukac

Opublikowano
ja wymieniałem u siebie czujnik temperatury na ori przed kilkoma dniami i też mam taki objaw jak kolega Mareczek295 tylko w 1.8t. Więc to raczej nie czujnik. Przed wymianą na starym czujniki też tak sie zdarzało. A umnie pojawiło sie to od niedawna wcześniej wszystko było ok.

---------------------------------------------------------

Zrobiłem rundę samochodem i nagrzałem motor, po zgaszeniu silnika po około 10 minutach temp. podskoczyła do 103-105 stopni i wskażnik wychylił sie tak jak na zdjęciu

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(3).jpg

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(2).jpg

Po około 15-20 minutach temperatura zaczęła spadać i wskaźnik wrócił na 90stopni (bez odpalania silnika)

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(1).jpg

http://smacznyogrod.pl/audi/temp%20(4).jpg

Odpaliłem silnik i tempertura momentalnie spadła do 95 stopni, po zgaszeniu już nienzacznie wzrosła do 98 stopni ale wskazówka sie już nie ruszyła.

Czytałem na forum bmw i pisali o takim samym problemie i mowa była o tym że to może być normalne, po zgaszeniu auta płyn nie krąży i sie nagrzewa od bloku silnika a potem już temp spada tak jak widać w moim przypadku.

Zastanawia mnie tylko to dlaczego wcześniej tego nie było i takie zachowanie jest od niedawna.

:dontknow:

A czy wcześniej były tak wysokie temperatury?:wink:
Opublikowano

czujnik masz zaraz za blokiem to normalne że na postoju płyn stoi,a jak włączysz silnik to pewnie temp. spada.A co do wentylatora na postoju to i tak ochłodziłby płyn w chłodnicy.W moim ADP mam w czasie jazdy zawsze 100st. wymieniłem wszystko co można było i dalej to samo,więc dałem sobie spokój,robię długie trasy i nic się nie dzieje

Opublikowano

ja mam podobnie ale taka sytuacja pojawila się po montaż LPG wcześniej nic takiego nie było gaszę silnik mam 90 i za chwile wlańczam i mam 105

Opublikowano

Cześć. wystarczy tylko ze masz w miarę nowy termostat który szybko sie zamyka, temperatura bloku silnika i oleju jest zawsze wyższa niż wody, płynu która go chłodzi. jak zgasisz auto zimna woda z chłodnicy po chwili zamknie termostat, płyn nagrzeje się od bloku i masz ponad 100c na zegarach, odpalasz silnik i temperatura wraca do normy, mam to samo, zimą tego nie ma ale lato to lato:) podczas jazdy mam 95c na klimatroniku na zegarach nawet przed 90 (minimalnie) ostatnio na tvn turbo był test nagrzewania się silników, czujniki ori w aucie pokazywały 91 stopni, a czujniki dodatkowe założone na testy pokazywały 96-98 stopni podczas jazdy, benzyniaki bez problemu osiągną 105c w korkach i latem, a tutaj ludzie szukają problemów bo wysłużony samochód z jeszcze bardziej wysłużonymi czujnikami pokazuje 93 c, a gdyby taka temperatura była tragiczna to już by zapalały sie lampki ostrzegawcze, pozdro

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.