Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luz na kole


A4-Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj usłyszałem że coś haczy w prawym kole. Domyślam się że to obciążnik na feldze o zacisk bo mam hample 288 a przy 15" felgach to idzie na styk.

Do rzeczy a mianowicie zauważyłem łapiąc rękami za koło u góry i szarpiac od siebie i do siebie że jest luz na piaście :kwasny: sprawdzałem śruby koła i są OK, sprawdziłem śrubę piasty i też jest OK ale luz nadal jest :kwasny: jakieś 2 lata temu zmieniałem łożysko w tym kole na SKF. Jest to możliwe żeby zepsute łożysko miało luz nie bucząc? Bo w kole nic nie buczy.

---------- Post dopisany at 21:53 ---------- Poprzedni post napisany at 21:49 ----------

Dodam że przez zimę zostały wymienione wszystkie wahacze z prawej strony więc chyba zwrotnica nie ma luzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest możliwe, u szwagra tak dwie opony zjechalo jak był luz na łożysku i to sam kancik, zauważył dopiero jak kapcia złapał:kwasny: Wymieniaj łożysko i to szybko ma nie być żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj zrzuciłem zacisk i tarczę żeby dobrać się do piasty. Jest luz ok 1mm w pionie tak jakby wyrąbało się na jakiejś dziurze do tego zarzeło coś chrobotać (jakby metal zahaczał o metal). Więcej nie kupię łożyska SKF :facepalm: ponad 2 lata wytrzymało tylko a przejechałem przez ten czas ok 30tys km

Prawda to że lepiej kupić lożysko FAG niż SKF? Czy może ktoś jakąś inną firmę poleca :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w b6 wlasnie drugie wymieniam na przodzie wcześniej wziąłem skf i był w środku skf, teraz wziąłem trochę tańszego faga i w środku jest skf. Ogólnie skf, fag, ina to jest chyba jedna firma także bierz co najtańsze. Fag jest tańszy od skfa:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co w b6 wlasnie drugie wymieniam na przodzie wcześniej wziąłem skf i był w środku skf, teraz wziąłem trochę tańszego faga i w środku jest skf. Ogólnie skf, fag, ina to jest chyba jedna firma także bierz co najtańsze. Fag jest tańszy od skfa:whistling:

aha dobry numer :whistling: no nic trzeba zaryzykować :facepalm: mam nadzieje że nowe łożysko pojeździ więcej niż stare badziewnie wykonane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wymieniałeś łożyska sam? Idzie to zrobić bez wyciskania prasą?

lożysko idzie wbić :wink: nie trzeba wprasowywać ale nie radzę uderzać młotkiem po zewnętrznej tulei. Ja używałem tulei ze starego łożyska przyłożyłem do nowego i trzymałem żeby się nie przemieszczało i tak pobijałem młotkiem po troche z każdej strony po krawędzi i ładnie weszło bez praski :wink: oczywiście wcześniej przesmarowałem lekko olejem hydraulicznym żeby lepiej szło :wink: ale z piastą był probem bo jak chciałem ją wbić to druga część lożyska wypadła :decayed: musiałem podstawić coś pod łożysko od dołu na wewnętrzym pierścieniu żeby miało podparcie a potem praską wcisnąłem piastę i gra gitara :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z przodu zakładałem łożyska BTA mało znana firma ale polecana przez kilku mechaników ja bym nie polecał wbijania bardzo łatwo wypchnąć środek łożyska prasa w pierwszym lepszym warsztacie 2h na wymontowanie zwrotnic 50 zł i bez stresu że coś nie wyjdzie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za info. Rozumiem że po takiej operacji geometria kół obowiązkowa?

ja myśle że nie trzeba skoro wahacze są nie są regulowane a końcówkę drążka odkręcasz na główce :wink: ja przynajmniej nie robiłem bo nie widzę sensu :decayed: (mogę się mylić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...