Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Dołożenie pilota do seryjnego centralnego zamka - jak i co ?


rafi1985

Rekomendowane odpowiedzi

Hej jakby można to ja bym również instrukcję prosił na [email protected].

Może mi się coś wyklaruje.

A od siebie dodam że temat był przerabiany na forum (jakieś 10 m-cy temu)

i wyszło na jaw że w różnych A4 są różne instalacje do centralnego.

Np u jednego z formowiczów krańcówki wszystkich 4 drzwi można było znaleść na lewym słupku (kabelki od nich) - natomiast u mnie i u jeszcze jednego kolegi na lewym słupku jest tylko krańcówka lewych drzwi.

Również sterowanie centralnym bywało różne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno przerabiałem ten temat ,wiec od początku

zdjąć plastik pod kierownicą , lepszy dostęp do kabli i dobre miejsce na centralkę,

*od strony pedału sprzęgła zdjąć plastik pod którymi są prawie wszystkie przewody które potrzebujemy

zasilanie - pod skrzynką z przekaznikami drugi słupek od lewej +12 cały czas

kierunkowskazy- przewody czarno-biały , czarno zielony *

centralny zamek - popielato-biały otwieranie i czerwono-niebieski zamykanie ,sterowanie minusem*

domykanie szyb - czerwono-brązowy ,sterowane minusem*

wyłączniki drzwi - brązowo-biały*

wyłącznik klapy bagażnika - brązowo-niebieski*

+12 po włączeniu zapłonu - przewód czarny*

alarm jaki zamontowałem to Inferno z funkcją domykania szyb (sygnał 35sekund)

do tego są ładne piloty . Cały montaż zajął mi 5 godzin i zaoszczędzone 300 zł bo tyle taka przyjemność kosztuje u elektryka . W razie jakiś niejasności prozę pytać.

Dzięki, to bardzo cenne informacje.

Przymierzam się, ale zależy mi na kluczyku-scyzoryku. Czy ktoś to zrobił? Ogólnie nie widzę problemów - tylko czy da się przełożyć immo bez problemów?

Mam pytanie dotyczące: wyłącznik klapy bagażnika - brązowo-niebieski*

Czy to znaczy, że niezależnie mogę zamknąć/otworzyć bagażnik? Byłoby miło wykorzystać wszystkie przyciski na pilocie.

A do 4 przycisku można by podłączyć zapalenie świateł na 5s, żeby odprowadziły do domu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się, ale zależy mi na kluczyku-scyzoryku. Czy ktoś to zrobił? Ogólnie nie widzę problemów - tylko czy da się przełożyć immo bez problemów?

Da się przełożyć, jak rozbierzesz pilota, jest tam miejsce na włożenie imo, ja dodatkowo obkleiłem go taśmą izolacyjną żeby nie wypadł, bo był trochę lużny.

Także poproszę o schemat bo scyzoryk zaszlifowany a centralka dalej nie podłączona... :wink4:[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dziękuję neni za podesłanie instrukcji. Mam Magicar 411 (instrukcje do pobrania na stronie http://www.novo.com.pl Zabrałem się ostro do pracy, rozebrałem osłonę nadkola i pod kierownicą. Okazało się że wcześniej coś już było montowane, ponieważ zostały szybkozłączki na kablach. Niestety ja mam inny rozkład kolorów, niż wynika to z podesłanej instrukcji. Udało mi się zidentyfikować tylko niektóre z nich. Prosiłbym o pomoc kogoś kto wie, i tak kolejno (podaję miejsca w które mam wpięte szybkozłaczki)

Na nadkolu:

złącze nr 1 pin 3 (brązowo-szary) - nie wiem http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/7cec94c01f95363a.html

złacze nr 8 (czarno-zielony i czarno-biały) - to kierunkowskazy http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f5684fd2c702a379.html

złącze nr 16 pin 3 (brązowo-biały) - nie wiem

pod kierownicą

złacze numer 2 pin 1 (szaro-czerwony), pin 5 (biało-czarny) - nie wiem (to te dwie różowe szybkozłaczki u góry

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/4c748f3750569cbc.html

+12 V było brane z listwy nr 30 a po zapłonie z nr 15

Nie wiem gdzie podłączyć sterowanie zamkiem i domykiem (mam komfort)

Mam też pod kierownicą jeszcze jeden kabel który był cięty a potem połączony i nie wiem do czego (czerwono-niebieski)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cc47d353180dfe73.html

Jeżeli ktoś wie jak się z tym połapać..... proszę o pomoc :)

Pozdrawiam serdecznie

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc ja też chciałbym założyć taki alarm z kluczykami typu scyzoryk ale darek powiedział że jest problem z odryglowaniem dzwi i dorobieniem grota pod tem kluczyk.Ktoś wie o co tu biega.Pozdr

jakto z odryglowaniem?

jaki dokladnie problem jest z tym grotem oprocz tego ze jest za waski o 0,1 mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego mrogal nie wiem darek powiedział że jak mam domykanie szyb to bedzie problem z otwarciem auta i ze trzeba znależc kabel "odryglowania" bo inaczej nie otważe auta.Kolego powiedz mi co z tym grotem da rade dorobić ten grot tak zeby to było tobrze czy po prostu kupić zwykłe piloty.Darek mówił że dzwi otwoże ale stacyjki juz nie obróce,jak to jest.Prosze o pomoc.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darek mówił że dzwi otwoże ale stacyjki juz nie obróce,jak to jest.Prosze o pomoc.Pozdr.

Powinieneś otworzyć i w stacyjce obrócić. Ja kupiłem Magicar 441. Piloty scyzoryki i mimo że mają głębszy frez boczny normalnie otwieram, zamykam i odpalam autko.

2101fdd153f209fa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem u mnie to jest pierwsza od lewej górna kostka a przewody to brązowy z białym paskiem odpowiada za zamknięcie, szary z białym paskiem otwórz, w momencie zamykania na przewodzie z zamykania mam napięcie i odwrotnie, kiedy zamkne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składna że niedawno robiłem to a majej audynie. Ja kupiłem na allegro z polecenia zastawik http://www.allegro.pl/item418676369_alarm_fighter_fighter_pilot_scyzoryk_czujniki.html. Mam koleszke speca w takich sprawach i założył mi go. Nie radził bym amatorom zakładac samemu. Bardzo łatwo jest spalić pompkę centralnego zamku. Najlepiej powierzyc to komuś kto ma o tym jakieś ogólne pojęcie!! A i jeszcze jedno bardzo warzne jak bedziesz szukał zestawu to patrz czy obsługuje pneumatyczny centralny zamek, bo bez takiej obcj nie da rady.

:hi: powodzenia :a4fan: :a4fan: :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam kogoś z okolic Częstochowy kto mi to zrobi za rozsądną cenę :decayed:

hmmm nie wiedziałem w jakim dziale to napisać :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podłączenia sterownika spraw bardzo prosta, nie polecam tylko pilotów tz. scyzoryków szybko sie wykańczają starczy kilka razy zablokowana kierownica i kluczyk złamany. kilku klientów miałem już z tym problemem złamane klucza. Ale jak kto woli, ja zakładam sterowniki, z funkcją komfortu domykanie szyb 66zł w cybortech dwa piloty. Założyłem już kilkadziesiąt tych zestawów i żadnej reklamacji.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...