Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Opuchlizna od bólu zęba - co zrobic?


michu93

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Bylem dzisiaj u dentysty ale dopiero w środę będę miał coś robione z zębem a teraz mam spuchnięte i boli... co zrobić żeby mniej bolało?? jakieś okłady czy coś??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na wacik czystego spirytusu przytrzymaj powinno pomóc (tylko nie pij )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj na wacik czystego spirytusu przytrzymaj powinno pomóc (tylko nie pij )

Miałem kiedyś podobnie. Prochy w ilościach olbrzymich nie pomagały, spirytusik też a ból był taki, że łzy same ciekły

Dwa dni się tak męczyłem, w końcu żonka ulitowała się nad biedakiem :) Udała się do sklepu po 0,5 l

Kiiiiiiiiilkaaaaaaa drinków pomogło :)

Nie na długo ale pozwoliło na kilka godzin snu i do wizyty dotrwałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to bym przez te parę dni dawał ostro z krówek :drunk: :drunk: :yes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo walnij sie w jakies inne miejsce tylko mocno, żebys skupił sie na nowym miejscu bólu, i wtedy zapomnisz o bólu zęba :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antybiotyk.... sprawdzony i niezastąpiony Dalacin C :good: parę razy przechodziłem różne dziwne akcje związane z zębami i zawsze ten lek mi pomógł :dance: jest jeden minus, a mianowicie to jest lek wydawany na receptę i bez niej nie dostaniesz go w aptece :kwasny: życzę jak najmniej bólu i przespanej nocki :wink4:

PS

chciałem jeszcze dodać że jeżeli to jest opuchlizna której przyczyną jest ropa to jeżeli wcześniej nie zadziałasz żeby to zeszło wizyta u dentysty będzie bolesna bo znieczulenie w tych okolicach nie bedzie działało :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega Niesek dobrze mowi.

jak bedziesz mial rope to znieczulenie u dentysty Ci nie zadziala...

antybiotyk na opuchlizne to jedyne wyjscie . bo to stan zapalny.

a spirytusik na waciku pomaga miejscowo na ból.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polece inny antybiotyk ktory sam uzywalem z powodzeniem, DUOMOX 1g, koniecznie jednogramowy bo mniejsze nie dadza rezultatu (max 3-4 razy dziennie po jednej pigule). Do tego jak wspomnial trzeniu porzadnie przeplucz usta szalwia. Jesli po dwoch dniach nic nie zejdzie znaczy to ze zbiera sie ropa, ktora nie moze ujsc. Wtedy koniecznie musisz isc do dentysty, ktory natnie tkanke i upusci ci troche ropy. Bedzie to tez bolalo bo nie da ci znieczulenia miejscowego tylko zamrozi (co nic tak naprawde nie daje) Sam przechodzilem przez cos takiego ze 3 lata temu. Opuchlizne mialem spora i z bolu juz nie wytrzymywalem. Na pogotowiu powiedzieli ze gdybym przyjechal do nich kilka godzin pozniej mogloby wystapic bezposrednie zagrozenie zycia, wiec kolego nie lekcewaz zbytnio tematu. A i jeszcze dodam ze z bolu jak mi cieli dziaslo to malo oparc fotela nie wyrwalem :)

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedawno mialem wyrywany staly zab. opuchlizna zeszla po tygodniu

nie bralem zadnych antybiotykow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze dodam ze z bolu jak mi cieli dziaslo to malo oparc fotela nie wyrwalem

Ale chłopa pocieszyłes :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chłopa pocieszyłes :)

Taa... nie ma co... ale przynajmniej bedzie wiedzial co go moze czekac. Choc tak sobie pomyslalem, ze moze beda mu mogli dac znieczulenie miejscowe. W moim przypadku niestety nie mogli bo sytuacja byla dosc powazna. No ale z tym cieciem to ostatecznosc. Miejmy nadzieje, ze skonczy sie na pigulach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukać mocno szałwią lub iść do dentysty niech Ci natnie dziąsło i ropka zejdzie :kox:

powodzenia :good:

dokładnie - tak jak dr. Trzeniu smaruje - szałwia + dentysta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

płukać mocno szałwią lub iść do dentysty niech Ci natnie dziąsło i ropka zejdzie :kox:

powodzenia :good:

dokładnie - tak jak dr. Trzeniu smaruje - szałwia + dentysta

Dr.Trzeniu :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...