Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki miernik lakieru - co polecacie w przystępnych pieniądzach ?


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jaki miernik lakieru polecacie w przystępnych pieniądzach ?

Słyszałem, że kupno mierników z allegro za 50zł można sobie odpuścić :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

modelu nie pamientam jest gdzieś na allegro jest biały i jest jak rączka od karabinu z prostokoątnym wyświetlaczem koszt koło 290 zł ja taki pożyczam nie raz od znajomego i sprawuje się bdb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czemu można odpuścić? ja mam taki magnesowy i jak najbardziej polecam, może nie wygląda profesjonalnie ale co trzeba to pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jeszcze do jakiego celu ma on służyć. Jeśli pomoc przy korekcie lakieru to dokładność takiego za 3 stówki może nas zgubić. Sam też się rozglądam i doszedłem do wniosku że bez tysiaka nie bardzo jest czego szukać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale wielka siekiera :grin:

mój ma 1/4 jego wielkosci, wieczorem wrzuce foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POLSKI MIERNIK GRUBOŚCI LAKIERU GL-3 Fe ALU TESTER (3253503296) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

ja taki miałem do oglądania aut w sam raz:P jeśli chodzi o oglądanie aut to poco ci taki meega drogi ma wyjść malowanie i koniec:P a to na każdym wyjdzie:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... powiem tak szukam czegoś taniego co nie będzie pokazywało głupot ;)

Nie jestem handlarzem... że będę go używał codziennie ;)

I od razu się zapytam... Jaką ma grubość fabryczny lakier na naszych Audi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zdecydowanie.. CZUJNIK MIERNIK TESTER GRUBOŚCI LAKIERU F I L M (3276003049) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. mam - sprawdza się. Jest z pamięcią pomiaru (zatrzymuje się) więc odczyt jest precyzyjny i łatwy. Do własnego użytku wystarczy w 100% spokojnie rozróżnisz czy jest jedna czy więcej warstw lakieru, a tym bardziej wykryjesz szpachle.. i czy aby lakier nie jest za cienki - w tą stronę też działa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ten mierniczek ?

Widzę że nie ma wyświetlacza... tam coś się wychyla ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj wyglada tak:

20130531_205016.jpg

A jest ze mna juz prawie 20 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak działa ten mierniczek ?

Widzę że nie ma wyświetlacza... tam coś się wychyla ?

Tak. Wychyla się skala (i zatrzymuje - w tym modelu) aby odczytać pomiar. Odczyt co 25 mikronów a więc wystarczając precyzyjny. Osobiście testowałem ten jak i kilka innych na różnych autach i powiem szczerze, że ten jest najlepszy - a do własnego użytku spokojnie wystarczy miernik mechaniczny (magnesowy).

Ważne jest to że nie sprawdzisz nim lakieru na plastykowych zderzakach oraz elementach wykonanych z aluminium (np. do sprawdzenia Audi A2 juź sie nie nadaje :P). Nie musisz tego kalibrować tak jak mierników elektronicznych. odpowiedz sobie sam na pytanie do czego jest on Ci potrzebny...

ps. w aukcji masz z lewej strony filmy z pomiarów takim urządzeniem (tyle że tam jest bez pamięci pomiaru - skala się chowa, i problematyczny jest odczyt.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no tym że ten za 49 zł ma "pamięć pomiaru" - skala zatrzymuje się i możesz odczytać wynik, a ten drugi jest bez pamięci..

odczyt musi nastąpić w chwili zerwania magnesu (skala automatycznie się chowa).

Ja mam ten za 49 zł i szczerze polecam !! Sprawdza się a i pomiar możesz odczytać z dużą dokładnością..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmy czyli tym za 49zł mogę zmierzyć, oderwać od auta i dopiero sobie odczytać ?

Eee to jak brać to ten za 49zł ... 20zł różnicy... :wink:

Dobra sprawa... przy kupnie auta chyba teraz niezbędnik...

Może za dużo powiedziane ale mówi nam dużo o aucie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yhmy czyli tym za 49zł mogę zmierzyć, oderwać od auta i dopiero sobie odczytać ?

Eee to jak brać to ten za 49zł ... 20zł różnicy... :wink:

Dokładnie tak.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak Wy ale jak mi przyjedzie czasem wieśniak wyciąga długopisik i zaczyna klepać po aucie to wyganiam za brame bez pytania..

Wolę przyjść " z długopisikiem" i sprawdzić auto niż kupić jakiegoś ulepa składanego z kilku innych.. poza tym duża większość kupujących sprawdza i będzie sprawdzać auta do momentu gdy zmieni się mentalność sprzedających "handlarzy" posiadających tylko i wyłącznie "bezwypadkowe igły" a tak naprawdę próbujących za wszelką cenę sprzedzać komuś złom i zarobić sporą kasę..

Poza tym jeśli masz coś do ukrycia to wyrzucaj za bramę.. jeśli się decyduje na auto i je przed zakupem sprawdzę i kupię - to na czym tracisz? i w czym widzisz problem? A to że nie jest to elektroniczny czujnik za kilka tysięcy złotych a dynamometryczny (takich jakich się kiedyś tylko i wyłącznie używało) baaa - mało tego - dokładnością wcale nie odbiegający od tych drogich...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestaniesz wyrzucać ludzi za bramę jak auto Ci będzie stało odłogiem i nie będziesz mógł go sprzedać przez kilka miesięcy... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...