Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Transimiter car audio - ma ktoś doświadczenie ???


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj odkryłem na allegro urządzienie zwane transmiterm - przykładowa aukcja :

http://allegro.pl/item396049070_transmiter_fm_pilot_usb_mp3_aux_najszersze_pasmo.html

Myślałem zmieniać radio ori kaseciaka Chorusa na jakiegoś Pionerka za 600zł ale po co skoro Transmiter podłączę do zapalniczki, do Transmitera wciskam Pendrive z plikami MP3 i na co nowe radio z CD. Ustawiamy sobie jakąś częstotliwość w radiu i na niej idzie nam muzyka z tego Pendrive. Ma ktoś doświadczenie z takim urządzeniem ??? Jeśli tak to podzielcie się proszę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam transmiter jednakże nie na pendrive'a tylko na minijacka... fakt, że używam go sporadycznie, ale jak na cenę 30 zł jaką zapłaciłem za niego to jest ok.

Słychać muzykę i da się odróżnić do gra :wink4: w mieście czasami występują mocne zakłócenia.

Jak jesteś bardzo wrażliwy na jakość muzyki to możesz być rozczarowany... u mnie jakość jest jak przy słuchaniu stacji radiowej z przeciętną jakością sygnału. Kupując transmiter nie spodziewałem się wodotrysków więc rozczarowany nie jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisany: 19 Lipiec 2008, 14:43 _________________________________________________

Lepsza jest zmieniarka MP3 :decayed:

Lepsza bo ............... ??? Bo kosztuje 10 razy więcej ??? Bo nie można jej akurat podłączyć do Chorusa ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YATES sory pomylka rzeczywiscie chorus nie obsluguje. :embarrassed:

Oczywiscie ze lepsza. Jakosc nieporownywalna. :evil:

Poczytaj post wyzej, to bedziesz wiedzial dlaczego. W niej nie ma takiego problemu.

PS. popraw linki.. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtarzam po raz kolejny - mam Chorusa 1 i do niego nie podchodzi żadna zmieniarka. Wydaję mi się,że w takiej sytuacji lepszy transmiter za 30-40zł niż nic tymbardziej,że nie jestem pod względem Car Audio zbyt wymagający. Do tej pory jeżdzę A4 3 lata i słucham z konieczności tylko radia,bo kaset już nie mam więc chyba lepszy transmiter za parę groszy niż samo radio ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuk kup jakosc taka ze mozna sobie w buty wlozysz jeszcze sie rozjebiesz na drzwie bo bedziesz szukał czestotliwosci gralo przerywalo wkurwiało zmienic sprzet kupic zmieniarke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

transmiter średnia sprawa. dobra dla osob ktore przemieszczają się cały czas w jenym mieście. Wjedziesz do innego miasta, to moze juz cos nadawac na twojej czestotliwosci; zacznie zaklocać czestotliwosc która ustaliłes w transmiterze i bedziesz grzebał i szukał innej wolnej - bezsensu jak jeźdzsz po trasach!!!

tez miałem zamiar kupic cos takiego. Kupiłem emulator zmieniarki na karty SD, USB i jack.

Niestety w Twoim wypadku ratuje Cię wymiana radia na tak jak pisałeś pioneera bądź kupić radio np Concert i dokupić emulator zminiarki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat 99% mojej jazdy to dom-praca,dom-rodzice - odległości 25km. Więc chyba spróbuje ten transmiter - koszty prawie zerowe,a przecież lepsze to niż samo radio. Pisałem,że nie zależy mi wogóle na jakości muzyki w samochodzie - byle jakoś tam grało, a nie szumiało. Pożądnej jakości muzyki słucha się na dobrym sprzęcie w domu.Samochód jest produkowany do jeżdzenia,a nie dla melomanów do słuchania muzyki :good:[br]Dopisany: 20 Lipiec 2008, 01:15 _________________________________________________A może warto dołoży6ć parę groszy i kupić takie coś http://allegro.pl/item396195064_f21_hi_fi_mp3_player_transmiter_usb_pamiec_1gb.html - sprzedawca zapewnia dużo wyższą jakość w porównaniu z tanimi tranmsmiterami za 30zł.

Cytat z aukcji

" 1. Dźwięk HI-FI 3D - czysty przestrzenny dźwięk (bez trzasków i zakłóceń,

które występują w tanich transmiterach).

2. Pełne pasmo przenoszenia 25Hz - 44 kHz, a nie okrojone do 22 kHz bez basów i sopranów".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" 1. Dźwięk HI-FI 3D - czysty przestrzenny dźwięk (bez trzasków i zakłóceń,

które występują w tanich transmiterach).

Nie obraź się ale na prawdę dziwię się, że tego rodzaju marketingowy bełkot nadal trafia do głowy 32 letniego kolesia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malik nie obrażam się ale nadal chcę to wypróbować , a zakładając temat chciałem usłyszeć opinię osób które to testowały. Czy jest jakaś różnica w jakości pomiedzy tymi tanimi transmiterami,a tymi droższymi ???

Powtarzam też kolejny raz,że nie jestem melomanem i nie spodziewam się czyściutkiego brzmienia Hi Fi . Wystarczy mi dzwięk jakościowo podobny do tego ze stacji radiowych Chcę pozostać przy ori radiu ponieważ radia nie ori stylistycznie nie pasują do ładnego kokpitu A4 po II lifcie,a w przypadku Chorusa nic nie da się zrobić w kierunku odtwarzania plików mp3. Lepszy chyba transmiter z mp3 niż samo radio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie rozumiem.

zakladasz temat zeby sie doweidziec jaka jest jakosc dzwieku.

wszyscy Ci mowia ze to ma byle jaka jakosc ale dziala.

to mowisz ze jakosc Cie nie interesuje i dalej pytasz czy warto...

sam sobie wymieniasz zalety i ze Ci pasuje wszystko..

no to chyba czekasz az ktos Ci przytaknie... wiec :

TAK WARTO kup sobie i ciesz sie mp3 w kaseciaku.

ja uzywalem czasami jakiegos transmitera za 30zeta ale w dostawczaku bo tam i tak wszystko zaglusza silnik i wiatr wiec jakosc nie ma znaczenia. tyle ze jadac przez niemcy zmieniasz czestotliwosc co 15 minut...

koniecznie kup taki ktory ma mozliwosc plynnej regulacji czestotliwosci w pelnym zakresie a nie np tylko 4 do wyboru.

wiec smialo mozesz mozesz zaryzykowac te 40zeta. :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj odkryłem na allegro urządzienie zwane transmiterm - przykładowa aukcja :

http://allegro.pl/item396049070_transmiter_fm_pilot_usb_mp3_aux_najszersze_pasmo.html

Myślałem zmieniać radio ori kaseciaka Chorusa na jakiegoś Pionerka za 600zł ale po co skoro Transmiter podłączę do zapalniczki, do Transmitera wciskam Pendrive z plikami MP3 i na co nowe radio z CD. Ustawiamy sobie jakąś częstotliwość w radiu i na niej idzie nam muzyka z tego Pendrive. Ma ktoś doświadczenie z takim urządzeniem ??? Jeśli tak to podzielcie się proszę.

to moze ja sie wypowiem.

jak kupilem autko, bylo radyjko pionka, ale nie dzialalo cd, mialem zmieniarke w bagazniku i tez nie dzialala (lub nie umialem jej uruchomic:P)

chcialem kupic dokladnie taki transmiter jak te ktory pokazales, bo czekalem na rns-e ale chcialem kupic szybko, zeby nie wywalac pieniedzy nimz dostane navi, wszystko w sumie w czasie wydluzylo sie do 3 miesiecy.

w koncu kupilem w saturnie, jedyny transmiter jaki mieli za 30zl, na allegro kosztuje on ok 5:P

jest tylko na mini jacka, czyli trzeba podlaczyc do mp3.

nie mialem z nim problemow jesli chodzi o transmisje, nie gubil sygnalu ani nic, raz ustawiony dzialal bardzo dobrze.

jedyny problem polegal na tym ze jak lekko w gniezdzie zapalniczki sie nim ruszylo (przypadkowo) to sie wylaczal tam samo z kablem, pewnie cos zle przytulowane.

pomijajac to bylem zadowolony, ale transmiter byl tylko i wylacznie przejsciowy, ciesze sie ze nie musze juz z niego korzystac.

nie jest tragicznie, ale wiadomo nie jest to jakos jak z cd czy karty pamieci.

czasem szumy slyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już prawie wszystko wiem więc wypróbuję. A używał ktoś z was takiego niby lepszego transmitera np. to http://allegro.pl/item396195064_f21_hi_fi_mp3_player_transmiter_usb_pamiec_1gb.html

Zastanawiam się czy ten opis ( że z górnej półki,że czysty przestrzenny dźwięk bez trzasków i zakłóceń, które występują w tanich transmiterach). to tylko chwyt marketingowy czy faktycznie jest choć trochę lepszej jakości dzwięk ???[br]Dopisany: 21 Lipiec 2008, 10:32 _________________________________________________No i najważniejsze - ten niby lepszy ma wyświetlacz podświetlany na czerwono :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... :gwizdanie: :gwizdanie:

wystarczy odpalic pare komentow ze strony sprzedajacego i masz odpowiedz.

VM_13 (4) (Kupujący) Neutralny wto 29 kwi 2008 15:58:18 CEST 330941246 Pokaż

pomimo zapewnień że transmiter charakteryzuje: "czysty przestrzenny dźwięk (bez trzasków i zakłóceń, które występują w tanich transmiterach)" szumy i trzaski słychac wyraźnie. wysyłka błyskawiczna, zwrot pieniędzy bez problemu.

starzyn (36) (Kupujący) Neutralny śro 27 lut 2008 18:40:52 CET 311351458 Pokaż

dostawa blyskawiczna, kontakt bardzo dobry. transmiter jaki kupilem - sprawny,ale nie wart tych pieniedzy! - wkonany z tandetnego plastiku, nie spodziewam sie aby dzialal zbyt dlugo. dalbym za niego najwyzej 25 zl!

andrzej_tkocz (170) (Kupujący) Neutralny pią 29 cze 2007 21:59:02 CEST 192257788 Pokaż

Przy głośniejszym odtwarzaniu słychać szumy na wszystkich częstotl. i różych radiach (sprawdzałem, dlatego tak poźno wystawiam komentarz), brak możliwości wznawiania od ostatniego utworu - pomimo zapewnień z opakowania. pozdrawiam. :-(

:gwizdanie: :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wam powiem ze jest oki nie ma super jakosci ale gra szumy slychac przy glosniejszym sluchaniu ale zmieniarki mp3 bym nie kupil tylko lepiej ten transmiter co podlaczasz go pod zmieniarke koszt 300zl i laser nie padnie:D a sam to kupuje dvd do navi i bedzie po problemie:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... :gwizdanie: :gwizdanie:

wystarczy odpalic pare komentow ze strony sprzedajacego i masz odpowiedz.

VM_13 (4) (Kupujący) Neutralny wto 29 kwi 2008 15:58:18 CEST 330941246 Pokaż

pomimo zapewnień że transmiter charakteryzuje: "czysty przestrzenny dźwięk (bez trzasków i zakłóceń, które występują w tanich transmiterach)" szumy i trzaski słychac wyraźnie. wysyłka błyskawiczna, zwrot pieniędzy bez problemu.

starzyn (36) (Kupujący) Neutralny śro 27 lut 2008 18:40:52 CET 311351458 Pokaż

dostawa blyskawiczna, kontakt bardzo dobry. transmiter jaki kupilem - sprawny,ale nie wart tych pieniedzy! - wkonany z tandetnego plastiku, nie spodziewam sie aby dzialal zbyt dlugo. dalbym za niego najwyzej 25 zl!

andrzej_tkocz (170) (Kupujący) Neutralny pią 29 cze 2007 21:59:02 CEST 192257788 Pokaż

Przy głośniejszym odtwarzaniu słychać szumy na wszystkich częstotl. i różych radiach (sprawdzałem, dlatego tak poźno wystawiam komentarz), brak możliwości wznawiania od ostatniego utworu - pomimo zapewnień z opakowania. pozdrawiam. :-(

:gwizdanie: :gwizdanie:

OLO_GDA sprawdziłem to dokładniej i te opinie które przytoczyłeś dotyczyły transmitera połowę tańszego - tego http://allegro.pl/item384102147_384102147.html

Ten sprzedawca nie wystawia na swoich aukcjach jednego rodzaju transmiterów więc patrząc na opinię trzeba jeszcze wejść w archiwum allegro i zobaczyć do jakiego transmitera był wystawiony komentarz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie, bierz i nie zastanawiaj się:)

dodam Ci jeszcze, że należę również do frum renault19klub. czynnie brałem udział w zlotach itd.

jeden z klubowiczy miał transmiter fm ale jakiejść wyższej klasy, za ok 150 zł. Powiem, że dźwięk był naprawde spoko. a ciekawostką było to, że samochód który stał pare metrów dalej, również odbierał dźwię nieźle z tego samego transmitera :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...