Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B]Wycie przy chamowaniu biegiem?![/B]


storm2106

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jak w temacie, gdy puszczam noge z gazu na biegu (hamowanie silnikiem) przy nie za wysokich obrotach ok 2000-2200 obr/min słychac wyrazne wycie, czym moze byc to spowodowane? Skrzynia biegów (mam 6-cio biegową) rozsypuje sie? Dodam że zmiany biegów odbywaja sie płynnie oraz gdy wcisne sprzegło wycie ustaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak w temacie, gdy puszczam noge z gazu na biegu (hamowanie silnikiem) przy nie za wysokich obrotach ok 2000-2200 obr/min słychac wyrazne wycie, czym moze byc to spowodowane? Skrzynia biegów (mam 6-cio biegową) rozsypuje sie? Dodam że zmiany biegów odbywaja sie płynnie oraz gdy wcisne sprzegło wycie ustaje.

Pomyśl :

[h=2]"chamowaniu biegiem" czy "hamowanie silnikiem":facepalm:[/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl :

"chamowaniu biegiem" czy "hamowanie silnikiem":facepalm:

skoro nic nie potrafisz wniesc do tematu to MILCZ!!!

moze lozysko oporowe juz sie zmeczylo przy puszczaniu gazu rosnie obciazenie na skrzynie (na lozysko) jesli mowisz ze przy wcisnieciu sprzegla ustaje to raczej bedzie juz sluchac lozysko oporowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestresowany jestem i tyle przejęzyczenie:facepalm:

Dzieki kolego troche uspokoiłeś mnie,w poniedzialek wyruszam do mechaniora dam znac co to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechaniora, stwierdził iż nie jest to żadne łożysko w skrzyni tym bardziej oporowe lecz zużycie kół zębatych w skrzyni . Olej zamiast pozostawc w miejscu zazebienia sie kół jest rozrzucany i w efekcie metal trze o metal i stad specyficzne "wycie skrzyni". Więc teraz szukam skrzyni (powiedział ze sprawa nie jest pilna ale jak wkurza mnie to wycie to lepiej wymienic cala niz bawic sie w wymiane kół zębatych) do AVF 1.9TDI 2002r 130KM 6 biegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...