Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana turbo


robert2844

Rekomendowane odpowiedzi

witam skończyła mi sie turbinka w BPW.Mam pytanko na jaką najlepiej wymienic zeby pasowała bez zadnych przeróbek i na co zwrócic uwage przy wymianie /silnik nie jest zatarty mam zrobiony swap pompy olejuna 1.9 tdi/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno BPW,AVF,AWX,BRD(od a4 b7 170KM,po zmianie trzeba skorygować soft) BMM i pewnie jakieś jeszcze.szukaj używki nieregenerownej bez luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od BRD szukaj....jest ich sporo na allrgro dobra uzywke dorwiesz za kawalka... nie konicznie musisz robic odrazu zmaine softu.co ma dmuchac to beodzie dmuchalo ale juz masz zapas na moc jkby zachcialo ci sie zawirusowania ecu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z doswiadczen (nie tylko moich) w stawianiu T od 2.0tdi CR 170ps do silnika 2.0TDI CR143ps wynika, ze auto jezdzi normalnie (krotko: czip moze byc zrobiony pozniej a auto moze uzywac normalnie po wyjechaniu od mechanika) - pewnie tak jest i w PDkach (zweryfikuj)

2.0TDI PD 140ps wg mojego stanu wiedzy maja jeden IC "w boczku" a 170tki maja 2xIC. Z racji tego, ze rura prowadzaca powietrze od T pod autem (jakby czesc wzmocnienia czolowego - nie wiem jak to wytlumaczyc) jest inna dla modelu 2.0tdi PD 140 vs 170ps to wstawienie drugiego IC/idacego seryjnie do 2.0tdi pd 170 jak i tfsi/ w a4b7 to nie jest sprawa na 30min pracy (sa jakies zestawy fmicowe po allegrach). Prawdopodobnie 2mas jak i tarcza sprzegla modelu 140ps jest taka sama jak 170tki ale maja inne dociski/przynajmniej tak jest w exeo 143 vs 170ps/ - pisze to jakbys myslal o kolejnych krokach zwiazanych z przejsciem na wieksza T

Pozdrawiam,

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...