Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podswietlaniem wyswietlacza CONCERT SYMPHONY


judash

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
niedawno kupilem B8, musialo uplynac pare dni zanim sie zdazylem nim nacieszyc i zwracac uwage na szczegoly.
Mysle, ze mam problem z podswietlaniem glownego wyswietlacza, na srodku deski rozdzielczej. Podswietla dosc blado (mimo ze w opcjach podkrecilem jasnosc na max). Do tego stopnia ze w dzien, zwlaszcza przy sloncu nic nie widac, w nocy jest nieco lepiej. Po podkreceniu jasnosci na 100%, wyswietlacz miedzy zegarami swieci jasno, ten na srodku - witac pewna roznice, ale niewielka.

Moze ktos pomoc lub doradzic co z tym mozna zrobic?

Zalaczylem zdjecie zrobione wieczorem, widac roznice w jasnosci wyswietlaczy.
33_1541573276_xl.jpg


z gory dzieki i pozdrawiam.
piotrek

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie jest wszystko OK :wink:

W liczniku masz czujnik ktory ma za zadanie regulacje jasnosci oswietlenia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg.mnie jest wszystko OK :wink:

W liczniku masz czujnik ktory ma za zadanie regulacje jasnosci oswietlenia .

A powiesz mi, w którym miejscu jest ten czujnik? Zauważyłem niedawno, że podświetlenie zegarów "żyje własnym życiem", ale go głowy mi nie przyszło, że jest tam jakiś czujnik...

P.s

Można to jakoś wyłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jak tam udało się rozwiązać problem zdaję się że u mnie pojawił się ten sam problem. Wszystko świeciło jak żarówa a teraz ciemnica że w słoneczny dzień nic prawie nie widać.?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

Czy ktoś ten problem rozwiązał bo mam tak samo

raz jest za ciemne podświetlenie ale czasem jest ok - jednak nie działa to przewidywalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to podświetlenie led jest wymienne? U mnie nie świeci jedna dioda na prędkościomierzu. Nie wiem czy jest sens wyciągać zegary żeby to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem problem z podświetleniem wyświetlacza na liczniku w innym aucie (VW Bora). Objawy podobne - czasem świeciło normalnie, czasem ledwo było coś widać. Wiele osób wtedy o tym pisało. Tam problemem były niedokładne łączenia lutownicze LEDów do płytki. Objawy wychodziły dopiero po jakimś czasie i wystarczyło tylko poprawić luty. Może w tych wyświetlaczach jest podobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie są tam 2 rodzaje podświetlenia - nocne, które jest podświetlenie o mniejszej intensywności oraz dzienne o wiekszej intesywności. Jeśli podsietlanie jest uszkodzone to działa tylko to o mniejszej intensywności. Jest też dodatkowo regulacja ręczna, która może trochę rozjaśnić i regulacja poprzez panel mmi, którą też można odrobine podkręcić. Jest też regulacja dodatkowa automatyczna wykrywająca ilość światła na desce i ona również decyduje o jasności świecenia - moża poświecić latarką ledowa na diodę znajdującą się w dolnej cześci licznika kilometrów (tak kropeczka ledwowidoczna). Po oświetleniu latarką wyświetlacz się rozjaśnia w kilka sekund.

Generelnie problem raczej lezy po stronie uszkodzonego podświetlenia dodatkowego - może zimne luty się pojawiają. Mam zamiar tym się niedługo zająć.i dam znac czy można to naprawić. Problem pojawia się w intensywnym słońcu - wtedy nie widac praktycznie nic na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - wymieniłem wyświetlacz.

Ale wiem jak naprawić ten stary, jak to zrobię, to wrzucę na forum z fotkami.

W każdym razie problem dotyczy aut z 2008 i 2009 roku i chodzi o wadliwe podświetlenie wyświetlacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem - wymieniłem wyświetlacz.

Ale wiem jak naprawić ten stary, jak to zrobię, to wrzucę na forum z fotkami.

W każdym razie problem dotyczy aut z 2008 i 2009 roku i chodzi o wadliwe podświetlenie wyświetlacza.

czekam z niecierpliwością na opis naprawy - bo ten problem troche i mnie męczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej napisz proszę opis tej usterki jak to naprawić - co dokładnie jest uszkodzone.

A jeśli będziesz miał możliwość to może dorzucisz foty.

Wiele osób będzie ci wdzięcznych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi dokładnie o wymianę lampy (świetlówki) podświetlenia.

Ciężko mi było namierzyć sklep, z odpowiednią lampą, ale wszystko już mam i w weekend postaram się pobawić z wyświetlaczem, porobię foty, opiszę naprawę oraz podam parametry lampy i namiary na sklep :-)

Jak się uda, to koszt naprawy to niecałe 30zł (lampa 18zł plus 10 przesyłka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I myślisz, że to świetlówka? Poczekamy na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po naprawie wyświetlacza. Jest poprawa znacząca, ale mam pewien niedosyt, spowodowany tym, że kupiłem już wcześniej świeży wyświetlacz i świeci jednaj lepiej niż ten naprawiony.

Powiedzmy tak, ten nowy świeci delikatnie lepiej niż wyświetlacz w liczniku, a ten naprawiony delikatnie gorzej niż wyświetlacz w liczniku.

Bazowałem na instrukcji kolegi ze wschodniej granicy dostępnej w pdf’ie:

http://www.audi-club.ru/forum/attachment.php?attachmentid=306597

i na stronie https://www.drive2.ru/l/1397485/

Wg niego wyświetlacze z lat 2008-2009 borykają się z problemem ciemnego oświetlenia.

Problem dotyczy wadliwego oświetlenia i cała naprawa polega na wymianie świetlówki CCFL.

Idealna świetlówka powinna mieć 148mm i ok 2mm grubości, ja znalazłem w sklepie http://www.north.pl 140mm i 150mm (w wyszukiwarce sklepu należy wpisać numer: 731-GY-3363 lub 731-EL-3363)

Zamontowałem tą dłuższą, ale szczerze powiem, że jest ciasno.

Poniżej krok po kroku proces wymiany:

1. Zdejmujemy ramkę wyświetlacza;

2. Odkręcamy 4 śruby wyświetlacza;

3. Odpinamy wiązkę i wyciągamy wyświetlacz;

4. Szukamy wygodnego miejsca do dalszych prac;

5. Odkręcamy 4 śruby i demontujemy ramkę wyświetlacza;

6. Po usunięciu ramki odłączamy zasilanie lampy CCFL;

7. Ostrożnie oddzielamy wyświetlacz na dwie części;

8. Zdejmujemy aluminiową pokrywę;

9. Ostrożnie wyciągamy lampę CCFL;

10. Rozłączmy lampę CCFL;

11. Wykonujemy instalację z nową lampą CCFL;

12. Wkładamy nową lampę CCFL;

13. wykonujemy dalsze prace od punktu 8 do 1;

Gdyby ktoś potrzebował bardziej szczegółowej instrukcji, to mam również zrobione zdjęcia poszczególnych punktów (kroków), więc mogę je udostępnić.

Jeśli ktoś ma problem z wyświetlaczem i jest okolic wawy lub świętokrzyskiego, to mogę udostępnić swój naprawiony wyświetlacz w celu porównania, jeśli się spodoba, to mogę go oddać za symboliczną flaszkę ;-)

Czas wymiany samego wyświetlacza to około 5-7 minut.

Poniżej zdjęcie naprawionego wyświetlacza:

2z86kph.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...