Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Miarka stanu oleju (bagnet) / Dziwny terkot w silniku.


TnX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie, czy do silników 1.6 (bo nie wiem jak w innych jednostkach) przypadają dwa rodzaje bagnetów? Bo mam taki problem, ze w moim aucie rozwalił się bagnet, nie jestem pewien czy wskazujący stan oleju w silniku jest dobry. Bo od paru dni, dostrzegłem, że jak przycisnę sobie przez parę kilometrów i zatrzymam się, z silnika dochodzi takie tykanie, próbowałem to nasłuchać i idzie to po lewej stronie silnika (od rolki, paska)(rozrząd i wymiana oleju była rok temu), ale również zauważyłem, że jak wrzucę mu luz i auto się toczy z jakieś 40 km/h to słychać takie 'ciuf ciuf ciuf' - nie wiem czy to coś od kół, ale wcześniej tego nie zauważyłem. I po takim butowaniu auta, dostrzegam czasem brak mocy gdy chce się szybciej zebrać.

@Edit:

BAGNET MIARKA OLEJU AUDI A4 A6 1.6 1.8T B5 B6 (3241193978) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - taki jakiś czas temu kupiłem i leży w bagażniku, ale nie wiem czy on jest dobry, czy dobrze pokazuje stan oleju.

BAGNET + MIARKA OLEJU VW PASSAT B5 AUDI A4 1.6 AHL (3241402780) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. - zaś tego teraz wyszukałem - widać, że różni się wyglądem tej rączki no i jest droższy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bagnet.jpg

wg etki wychodzi ze ten drugi

mysle ze pierwszy tez byłby dobry ale oba sie roznia ta rurka prowadzaca i to od niej zalezy jaki bagnet ma isc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie tykanie to niski stan oleju, doswiadczylem tego u siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To będę musiał na 'oko' dolać tego oleju, albo sugerować się tym nie dobrym bagnetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem ten pierwszy "topran" 109 303 756 nie kupujcie nie pasuje xd

Edit mogliby mi ktoś podać w jakiej odleglosci od końca bagnetu znajduje się ta kulka która blokuje się w tej plastikowej obudowie? Jakoś muszę to zesztukowac żeby do sklepu dojechać xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo, właśnie, zmierzyłby to ktoś i podał wymiar ?:) Bo nawet nie wiem czy mam dobry stan oleju, :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wam podam bo mierzylem przy ori bagnecie

---------- Post dopisany 14-06-2013 at 08:42 ---------- Poprzedni post napisany 13-06-2013 at 09:24 ----------

Od końca bagnetu do samego poczatku plastiku jest dokladnie 31 cm jeżeli kupicie za dlugi to ucinacie ten wklad plastikowy grzejecie bagnet i przepychacie do ustalonego miejsca. Gdyby ktoś chcial zdjęcie to mogę wstawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 cm jest od początku bagnetu do tej rurki/kulki na którym ma się spierać, o ten otwór w silniku co tam bagnet wkładasz ? (nie wiem jak to fachowo ująć) Bo ja u siebie jak ustawiłem 31 cm, włożyłem go, wyjąłem to nawet olej bagnetu nie chwycił... tak mam mało, czy wymiary są złe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam w InterCars - zapłaciłem do ADP zq 19zł (także z taką długą rączką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...