Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADR ADP Termostat


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

otoz tak. rok temu wymienilem czujnik (kilka postow wyzej) bo wskaznik raz pokazywal 90 raz opadal w sekunde do min. wymienilem i ok. przyszla zima. w miescie ok - wskazowka na 90. na trasie niestety przy wiekszych predkosciach schodzila do 80 nawet. dzisiaj wymienilem termostat. sporo szukalem na temat termostatow na necie. otoz firmy takie jak Stahlter i Wernet to szajs. jedynie sluszny wybór to ori za 80 w ASO lub Wahler niemiecki. ja dostalem Wahlera za 46 na allegro od goscia "danielloss". "skodexauto" nie mial do ADR. Za Wahlera w sklepie chcieli 70 PLN. teraz nie dosc ze temp rosnie w duzo szybszym tempie do 90, to trzyma non stop 90 niezaleznie od warunkow. i tak ma być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam problem.

otóż kupiłem sobie avanta, wsio cacy, procz tego ze przyszly dni zimne i nie bylo ogrzewania, no ale przegrzebalem tutaj tematy na forum, przeczyscilem nagrzewnice i cieplo wrocilo. Z tym, ze mam kolejny problem, temperatura spada mi do 70 stopni, jak stoi samochod w miejscu to osiaga 90 stopni, ale jak rusze, to po 500 metrach spada do 80... kolega wyzej ma ten sam typ silnika, z tym ze rocznikowo ja mam '96 no i moje podejrzenie padly na termostat, pytanie czy slusznie mysle?

Czytalem ze termostat najlepiej w ASO lub firmy Wahler, wiec od razu pytanie, czy to sie oplaca? czy to poprostu szmelc

http://www.allegro.pl/item478016672_termostat_wahler_vw_audi_seat_tdi_d_td_golf_od_ss.html#gallery

od goscia, ktorego polecal endriuu,

a moze, ktorys z tych?

http://www.allegro.pl/search.php?string=termostat&us_id=7261806&country=1

prosze o podpowiedzi w sprawie tej temperatury i tego termostatu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to termostat - wymieniaj. moja opinie na temat termostatow mosz wyzej. wrocilem dzis w nocy z trasy spod rzeszowa. temp trzyma non stop na 90 i na klimatroniku 90-92.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do tego termostatu, to ktory brac z allegro? trzeba to szybko zrobic :good: podjade jeszcze do ASO jutro i zobacze ile sobie go cenia. endriuu podpowiedz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do goscia: http://allegro.pl/show_user.php?search=danielloss i kupuj. symbol Wahler do ADR: 3141.87D; symbol ori: 050 121 113 C

a co do jakosci Wahlerów- cytat z jedynego neutralnego komentarza tego typka:

misoskar4311 napisal:

"Termostat Wahler VW 3. Przebieg transakcji bez uwag, ale niestety termostat przeciętny, nie trzyma temperatury, co sprawdziłem, bez wątpienia jest to wada fabryczna. Mając na uwadze dotychczasowe transakcje nadal POLECAM.

danielloss odpowiedział:

[Odpowiedź z:czw 15 maj 2008 11:24:07 CEST] Kilka tysięcy sprzedanych ter. Wahler i żadnych wad. Kilka problemów niewynikających z winy termostatu tylko silnika...(wyjaśnione- załatwione). Pewnie tutaj to ten pierwszy wadliwy... Wszystko jest na gwarancji więc można było reklamować."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w aso 98zl termostat + wymiana za 140zl = ... a 56 z wysylka od danielosa z allegro. hm, musze ten termostat wymienic, moze to pomoze na ta temperature falujaca :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobie sam, mam nadzieje, denerwuje mnie ta temperatura, ktora mam na blacie :/ mam nadzieje ze to poprawi takze temperature z nawiewu ;) ale czytalem ze podobne problemy miales, moze termostat to rozwiazanie.[br]Dopisany: 12 Listopad 2008, 21:46_________________________________________________czy termostat moze byc przyczyna tego, ze temperatura na blacie siega tylko 70 stopni? jak sie zatrzymuje np. w korku czy stoje w miejscu przy wlaczonym silniku to wskazuje mi 90 stopni, ruszam i za chwile mam 70, 75, 80 i znow 75, to termostat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze że wszyscy stawiają na termostat. :>. I ja to bym robił :decayed: Ale panowie jeżeli sytuacja jest taka.

Temperatura w mieście OK :good:, w trasie spada jak innych postach :)..

Z tym że wymienione trzy termostaty :)

1. nowy orginał z ASO- temperatura bez zmian, miasto ok trasa spada :thumbdown:

2. zamiennik- temperatura bez zmian, miasto ok trasa spada :thumbdown:

3. kolejny nowy orginał z ASO bez zmian, miasto ok trasa spada :thumbdown:

Temperatura na vagu taka sama jak na blacie. Błędów brak :)

Tylko nie mówcie że trzy termostaty są uszkodzone :)....

To na co jeszcze byście stawiali?? :mysli:..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja tez mam taki problem byłem na vagu i wyskoczył bład 16500 16518 wymieniłem czyjnik a teraz kolej chyba na ter.przed wymiana sada stała w martwym punkcie a teraz zaczeła falowac.

Tylko temp na blacie sie nie zmieniła został chyba ter.

Napisze po wymianie jaki był efek. :hi::boobs::travolta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba cos wiecej niz termostat, bo na kanale 49 pokazuje max temp 72, a na 51 pokazuje 90 po 3-4 minutach jazdy... dodatkowo straszny syf plywa w ukladzie, nie wiem co mu jest :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest chyba cos wiecej niz termostat, bo na kanale 49 pokazuje max temp 72, a na 51 pokazuje 90 po 3-4 minutach jazdy... dodatkowo straszny syf plywa w ukladzie, nie wiem co mu jest :wallbash:

na 50 zawsze pokazuje 90 po 3 min jazdy. nie wiem po co to jest. wiarygodny jest 49. mialem tak samo jak ty. wymienilem termostat i jest ok, na 49tym- 89-93C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam sory ze się wtrącę ale powie mi ktoś ?jest u mnie tak ze tem na blacie stoi 90c a na klimatroniku dochodzi nawet do 103c >co się dzieje zna ktoś odpowiedz?a następnie po porannym odpaleniu auta na na kanale 51 tem początkowa zaczyna się od 12 c przy tym ze na dworze jest ok 0c.pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bede musial jakos wyczyscic caly uklad chodzenia! plywa mi tam jakas zupa! mam problem z nagrzewnica i ta temperatura ukladu chłodzenia mnie dobija, na kanale 49 max co osiagam to 80 przy postoju, w czasie jazdy spada ostro na 70. Mam termostat juz kupiony, ale jak spojrzalem co tam plywa i co mi splynelo do wiadra to sie zastanawiam, zeby mi sie nie zapaskudził kolejny termostat, tamten ktory mam w samochodzie to jest orginał. Sam juz nie wiem.

Mały OT, ale czy jest jakis sposób na czyszczenie układu chłodzenia? Bo bez mechanika i wymiany nagrzewnicy sie chyba nie obejdzie... :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa sposoby np. ocet np srodki dedykowane do czyszczenia ale to wszystko moze rozszczelnic uklad i bedzie ci ciec z kazdej dziury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do AEB ori ma nr 050 121 113 C i temperature otwarcia 87 stopni! Natomiast zamienniki według katalogow w sklepach maja 84,86 stopni, co producent to inaczej :mysli:Ja stawiam na ori :good:

Jak termostat to tylko ori! Ja kupilem zamiennik i po pewnym czasie wymienilem na ori. Dlaczego?

Butujemy na 2 biegu do 6k - temperatura spada do 81 stopni!

Korek wroclaw - temperatura wzrasta do 96!

Ori - temp caly czas w zakresie 88-93 stopnie!

Odczyt oczywiscie z klimatronica.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...