Skocz do zawartości
IGNOROWANY

A4 B5 ADR ADP Termostat


Gość Kaziu_Wichura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich :)

Mam pytanie: Co sie dzieje jeśli temperatura wody w ogóle sie nie podnosi, nawet po rozgrzaniu silnika ?? Podejrzewam że to właśnie czujnik padł ale nie jestem pewien. Możecie mi w tym pomóc ?? Z góry bardzo dziękuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

Skoro mowa o termostacie oraz czujniku to może dodam swoją historie. U mnie temperatura wogole sie nie zmieniala i nieważne czy stałem w korku czy jechalem 140 autostradą zawsze na budziku mialem 60*C na klimatroniku to samo. Gdy podpinalem go do Vag'a wyskakiał nastepujacy błąd

16500 - Engine Coolant Temp. Sensor (G62): Implausible Signal

P0116 - 35-10 - - - Intermittent

Podjechalem do mechanika i poradzil mi wymiane termostatu. Zaopatrzylem sie wiec w orginalny termostat w ASO (97zł -pewnie ktoś powie że przepłacilem, nie ważne) po wymianie wszystko wróciło do normy temperatura po 15 min trzyma 90*C a i grzanie w samochodzie poprawiło sie bardzo. Co do starego termostatu, to był już mocno skorodowany i wogóle sie nie zamykał.

Jak ktoś sie zastanawia co wymienić czy czujnik czy termostat to ja radze zaczać od termostatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauważ, ze na climatroniku temperatura rosnie nawet bez odpalenia auta, więc nie jest to temp silnika, w nowszych wersjach owszem jest taka temp dostepna ale na kanale 49 a ja mam tak jak ty 90 na 51 kanale a na 49 0 . ( u mnie akurat termostat był walniety amimo ze na kanale 51 miałem ideał 90 stopni a wskazówka na desce gibała się pomiedzy 70-90 stopni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, było już o tym.

Przed I-szym liftem temperaturę sprawdza się na 51 kanale.

Po I-szym lifcie - na 49, a na 51 jest temperatura bloku silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to na którym kanale, tylko co na tym 51 kanale ( w autach przed liftem) jest wyswietlane. Czego to jest tak naprawde temperatura? skoro rosnie nawet na samym zapłonie bez odpalania auta? :mysli:

jezeli uwazacie ,ze to OT to sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam i jak doszedł ktos co tak naprawde pokazuje kanał 51 ?bo u mnie tez rośnie zaraz po przekręceniu kluczyka.i dochodzi nawet do 104c termostat ori.nowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to na którym kanale, tylko co na tym 51 kanale ( w autach przed liftem) jest wyswietlane. Czego to jest tak naprawde temperatura? skoro rosnie nawet na samym zapłonie bez odpalania auta? :mysli:

jezeli uwazacie ,ze to OT to sorry.

Napisałem przecież wyżej, że po I-szym lifcie jest to temperatura bloku silnika. Jak nie wierzysz sprawdź sam

http://www.a4-klub.pl/smf/kody_klimatronica_ii-t4306.0.html;msg62925#msg62925

witam i jak doszedł ktos co tak naprawde pokazuje kanał 51 ?bo u mnie tez rośnie zaraz po przekręceniu kluczyka.i dochodzi nawet do 104c termostat ori.nowy.

Jeśli rocznik, który podałeś jest w profilu jest poprawny i masz samochód przed liftem to na 51 masz temperaturę chłodzenia silnika :cool1:

To 104 st. C utrzymuje Ci się stale, czy tylko czasami w korku, po dłuższym upalaniu itp. :?: :mysli:

Bo jeśli stale to moim zdaniem trochę za wysoko i coś jest nie halo :no:

A co Ci pokazuje wskaźnik na blacie, Przekracza Ci czasem delikatnie 90 st?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te 105 c pokazuje po nagrzaniu się.na desce caly czas 90 c.podaczas jazdy na klimatroniku jest ok 102.c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo licznik na blacie ma "tolerancję" +/- 5 st. C

Ale fakt, 105 stopni "na co dzień" to trochę za dużo. Albo czujnik walnięty, albo... układ zapowietrzony :co:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja też jestem już po kilku problemach z termostatem. zaczęły mi się problemy że silnik sie nie dogrzewał, zazwyczaj temperatura 75 C czasami 80 C. i ostatnimi czasy potrafił się zblokować ze temperatura spadała do 60 C.

Wiec wymieniłem termostat, kupiłem z zaufanym sklepie (znaczy miałem zaufanie do dzisiaj) termostat Verneta. I temperatura na klimatroniku 96 C. czasami wiecej lub mniej... Wiec myślałem że może sprzęgło wiskotyczne źle łapie i je wymieniłem. Te nowe wisko znacznie lepiej pracowało ale temperatura dalej się nie zmniejszyla, ciagle było 96 C i już tak w gorę nie skakało.

W końcu siadłem na neta poczytałem o vernecie i od razu pojechałem do ASO kupiłem termostat 115zł z uszczelką wymieniłem na oryginał.

Teraz mam temperature na postoju 93 C, podczas jazdy jest 92-93 czasami przy mocnym deptaniu spada do 90

Czy to jest prawidłowe zachowanie? Bo obawiam się żeby w lato nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)

Teraz mam temperature na postoju 93 C, podczas jazdy jest 92-93 czasami przy mocnym deptaniu spada do 90

Czy to jest prawidłowe zachowanie? Bo obawiam się żeby w lato nie było problemów.

Mam dokładnie tak samo - na ori 92 -93 st.

Tylko, że ja mam większy silnik :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie po wymianie termosu 92-96 :good:[br]Dopisany: 14 Luty 2009, 15:37_________________________________________________a apropo tych 105`C na codzien to nie możliwe bo by ci płyn wywalało zbiorniczkiem wyrównawczym . masz walnięty czujnik temp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a apropo tych 105`C na codzien to nie możliwe bo by ci płyn wywalało zbiorniczkiem wyrównawczym . masz walnięty czujnik temp

..mozliwe ,możliwe ma zapowietrzony układ, z tąd wysoka temperatura i wywalanie wody zbiorniczkiem :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was . Ja też niedawno wymieniłem termostat na ori i jestem trochę zdziwiony niby nic się nie dzieje ale na 49 podczas jazdy temperatura pokazuje mi 96/97 stopni na 51 kanale 90 też się zastanawiam czy to jest ok czy latem nie będę miał problemów :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam apropo tych 105 c ja mam 106c i termostat ori odpowietrzane z 10 razy uklad chlodzenia. i co mam z tym zrobic????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...